فهرست
پیشنهاد پرسپولیس؛ امتیازات ما را برگردانید
پیشنهاد پرسپولیس؛ امتیازات ما را برگردانید

پیشنهاد پرسپولیس؛ امتیازات ما را برگردانید

آی اسپورت – اعتراضات عجیب برانکو ایوانکوویچ به داوری بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن واکنش‌های زیادی را برانگیخته است. مسئولان دو تیم اصفهانی مصاحبه‌های متعددی علیه پرسپولیس و برانکو انجام داده‌اند و اعتراضات او به داوری بازی‌های تیمش را یا شوخی دانسته‌اند یا آن را محکوم کرده‌اند. همین مصاحبه باعث شده تا باشگاه پرسپولیس هم واکنش دیگری نشان دهد. پندار خمارلو مدیر روابط عمومی پرسپولیس امروز در مصاحبه با سایست رسمی این باشگاه خواهان بررسی داوری بازی‌های پرسپولیس شد و پیشنهاد داد امتیازات از دست رفته این تیم پس از بررسی داوری بازی‌ها برگردانده شود. صحبت‌های او را بخوانید:

  • با شناختی که از برانکو ایوانکوویچ وجود دارد، وقتی او اینقدر از شرایط موجود ابراز ناراحتی می‌کند، تمام واقعیت مشخص می‌شود. هجمه‌ها علیه پرسپولیس خیلی زیاد شده است. از برنامه بعضی بازی‌ها و قضاوت‌ها گرفته تا موضع‌گیری‌های ناصوابی که از بخش‌های مختلف علیه پرسپولیس شکل می‌گیرد، این ذهنیت را القا می‌کند که ائتلافی درست شده است تا با جوسازی‌ها و فشارها در نهایت مقاومت پرسپولیس را از بین ببرند. اگر آقای برانکو اعتراض می‌کند و از جریانی علیه پرسپولیس سخن می‌گوید، فقط به بحث داوری اشاره ندارد.
  • برانکو مزاح نکرده‌ و واقعا به شکل جدی می‌خواهیم که به مسائلی مثل داوری رسیدگی شود. اتفاقا اینکه می گویند پرسپولیس از داوری‌ها سود برده، شوخی است. در همان بازی با ماشین‌سازی که مورد اشاره قرار گرفت، شاهد بودیم که گل درست ما پذیرفته نشد. در همین بازی با ذوب آهن داور مسابقه در بعضی موارد به استناد نظرات کارشناسان اخطارهای نادرستی به بازیکنان ما داد. من یک سوال از آقای تابش می‌پرسم، اینکه در شرایط فعلی با این وضعیت محرومیت و مصدومان که داریم اگر بازیکنی به خاطر این اخطارها در بازی‌های بعد محروم شود و پرسپولیس لطمه ببینید. آیا بهره آن را رقبای اصلی ما در کورس قهرمانی نمی‌برند؟ این یک اشتباه به سود رقبای ما است.
  • آقای تابش مدیر با سابقه و با تجربه‌ای هستند و قطعا متوجه می‌شوند که این مساله برای یک مربی حساسیت برانگیز است در حالی که با کلکسیونی از اشتباهات داوری علیه پرسپولیس در چند فصل اخیر و در همین فصل روبرو هستیم. ما امسال باید برای چهارمین قهرمانی پیاپی بازی می‌کردیم و اگر اینطور نیست به خاطر اشتباهات داوری در سالی است که منجر به نایب قهرمانی ما شد، آن هم فقط و فقط به خاطر تفاضل گل!!!
  • سال قبل رکورد فوتبال ایران را خیلی بیشتر جابجا کردیم اگر این اشتباهات سهوی روی نمی‌داد. در همین فصل اکنون در صدر جدول بودیم. اگر اشتباه داوری نبود پرسپولیس برنده دربی بود. اصلا تردیدی نیست در میان تیم‌های بالای جدول پرسپولیس به خاطر این اشتباهات بیشتر متضرر شده است. ایشان پیشنهاد داد موضوع در صدا و سیما مطرح شود ولی ما بعد از بازی با تراکتورسازی دیدیم که قواعد هندسه جابجا شد تا گل آفساید حریف ما، درست اعلام شود. خمارلو خاطرنشان کرد: ما یک پیشنهاد بهتر داریم که قبلا هم مطرح کردیم و اینجا به صراحت می‌گویم که پیشنهاد ما جدی است و اگر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ قبول کنند، کتبا آن را ارائه می‌دهیم.
  • پیشنهاد ما این است که یک گروه کارشناسی مورد وثوق و معتمد که به تجهیزات نرم افزاری به روز مجهز شده باشند، بازی‌های این فصل را از ابتدا بررسی کنند و تمام امتیازات ما و رقبای ما را بر اساس تصمیم‌های درست در نظر بگیرند و در جدول بازی‌ها اعمال کنند. ما می‌دانیم چنین اتفاقی نمی‌افتد ولی به قدری مطمئن هستیم که این ادعا را مطرح می‌کنیم. اگر باشگاه‌های دیگر مثل سپاهان هم مدعی هستند، موافقت خود را اعلام کنند.
  • بازی ما با سپاهان جزو بازی‌های مهم فصل به حساب می‌آید. سپاهان همیشه در میدان حریف خوبی بوده است. قطعا یکی از اتفاقات خوب این فصل، حضور خوب سپاهان در رقابت‌های این فصل است. پرسپولیس هم در بدترین شرایط اینقدر توانمندی دارد که دنبال ضعف حریفان خود نباشد و امیدواریم شاهد یک بازی خوب باشیم که حقوق پرسپولیس هم در داخل زمین و هم روی سکوها در نظر گرفته شود.
  • روحیات آقای برانکو برای همه معلوم است. فکر می‌کنم همه روی اصول شرافتمندانه و جوانمردانه او در فوتبال قسم می‌خورند و هر کس غیر از این را مطرح کند، خود را زیر سوال خواهد بود. باشگاه پرسپولیس هم که از دیر باز بر اساس این اصول در فوتبال ایران فعالیت کرده است و به خاطر عدم پایبندی بعضی تیم‌ها، تاوان داده است. جوسازی اگر وجود دارد، علیه پرسپولیس است و تمام خواسته ما همانطور که سرمربی اعلام کرده است؛ عدالت و مساوات است. ما چیزی بیش از حق طبیعی خودمان نمی‌خواهیم. به هیچ لطفی هم نیاز نداریم.
۱۹ ۱۴  
آی اسپورت
2018-12-05 18:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۴ نظر
حمید پرسپولیسی
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۲
نگفته امتیازات ما را برگردانید گفته یک گروه مورد وثوق تشکیل بشه و اگر امتیازی به تیم ما داده شده یا از تیم ما گرفته شده بهمون برگردونید مثل دربی
البته به عنوان یه پرسپولیسی میگم این راه خیلی مضحکه چون فوتبالی که سوت نود دقیقش خورده دیگه تووم شده و تغییر نتیجه معنایی نداره
۴
مجید
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۱۲
اگر باشگاه لنگ این حرف رو زده حرام زاده هست کسی که تا اخر پیگیر امتیازات از دست رفته نشود بشرطی که امتیازاتبه ناحق گرفته شده رو هم پس نده...یاهو...حرام زادگی در ترازو....
۲
مجید
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۱۲
اگر باشگاه لنگ این حرف رو زده حرام زاده هست کسی که تا اخر پیگیر امتیازات از دست رفته نشود بشرطی که امتیازاتبه ناحق گرفته شده رو هم پس نده...یاهو...حرام زادگی در ترازو....
۱
امید از تفت
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۱۴
کاملاً درسته. ده اشتباه به ضرر پرسپولیس براحتی ازش رد می شوند ولی یک اشتباه را به نفع پرسپولیس را بزرگ می کنند. خجالت آوره واقعاً. ما باید چهارمین قهرمانی پیاپی را جشن می گرفتیم.
۵
مدیر
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۲۱
اگر از شرافت فوتبالی مربیتان میگی..پس عمه تان بود انالیز استقلال رو به مربی العین داده بود ..این شرافت فوتبالی داره که هرروز علیه کیروش در استانه بازهای ملی ریغ میزنه...این امتیازات یامفت که داوران به لنگ داده جوری ابرویتان رو برده که بهتره در آخر من جام خودم رو بهتان بدم...
۲
Kaveh
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۲۸
هفته 1/ پدیده – پرسپولیس/ داور: پیام حیدری- کارشناس برنامه نود: مسعود مرادی

علی علیپور در دقیقه چهارم مسابقه به خاطر خطای شدید روی بازیکن پدیده باید از زمین مسابقه اخراج می‌شد. علیپور سه دقیقه بعد از این اتفاق، تک گل بازی را از روی نقطه پنالتی برای پرسپولیس به ثمر رساند.


هفته 5/ نفت آبادان – پرسپولیس/ داور: محمدحسین زاهدی‌فر – کارشناس برنامه نود: محمود رفیعی

در مسابقه‌ای که با تساوی به پایان رسید، یک پنالتی پرسپولیس گرفته نشد تا اشتباه داوری، تاثیر چشمگیری در نتیجه مسابقه داشته باشد. در این بازی حسین ساکی در محوطه جریمه روی علیپور خطا کرد که داور به اشتباه آن را نادیده گرفت.

هفته 10/ سایپا – پرسپولیس/ داور: حسین زرگر- کارشناس برنامه نود: مسعود مرادی

اشتباه داوری در بازی جنجالی و پرحاشیه پرسپولیس مقابل سایپا، برای دو تیم به یک اندازه بود. گلی که سایپا زد بخاطر خطای سارفو روی مصلح باید مردود اعلام می‌شد و از آن سمت هم کوبیدن توپ بیرانوند به صورت آرمان رمضانی پنالتی بود. با ذکر این نکته که اشتباه تاثیرگذار داوری در این بازی (گل نادرست سایپا) ابتدا به نفع شاگردان علی دایی رقم خورد و سپس پرسپولیس از داوری سود برد (خطای پنالتی بیرانوند روی رمضانی).

هفته 13/ پرسپولیس – تراکتورسازی/ داور: محمدرضا اکبریان- کارشناس برنامه نود: پیروز سیف‌الله‌پور

تنها صحنه‌ای که در این بازی توپ از خط دروازه‌ها رد شد، داور به اشتباه آفساید اعلام کرد. گل بحث‌برانگیز حاجی‌صفی به پرسپولیس صحیح بود و کمک داور در محاسباتش اشتباه کرد.

هفته 14/ ماشین‌سازی - پرسپولیس/ داور: رضا مهدوی- کارشناس برنامه نود: نوید مظفری

داور در شرایطی که بازی مساوی بود، خطای پنالتی شجاع روی کنعانی‌زادگان را اعلام نکرد. و بعد از اینکه پرسپولیس تنها گلِ مسابقه را زد، یک گل سالم این تیم را به اشتباه مردود کرد.
۱
Ali
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۳۲
البته اگر عادلانه حساب کنن، باید ۹ انتیاز از پرسپولیس کم بشه و ۳ امتیاز اضافه که در کل می‌شه ۶ امتیاز مجانی‌ برای پرسپولیس. برانکو فرار به جلو رو خوب بلده تا دورها رو مرعوب کنه.
۲
مهرداد
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۴۳
اگه امتیازات پرسپولیس رو برگردونند و اون امتیازاتی که به ناحق گرفته رو ازش بگیرن ، جاش بین رده های پنجم تا نهمه

فقط یه نمونه رای مسخره بازی با سایپا رو درست صادر میکردند الان شش هفت امتیاز کمتر داشتند

اگه در بازی با پیکان اون ضربه خطایی که مجید جلالی هم گفت رو داور نمیگرفت الان هم پیکان و هم پرسپولیس در جدول جاشون فرق می کرد

اگه کمال کامیابی نیا که خطای غیرورزشی روی بازیکن ذوب آهن مرتکب شد ، مثل همه جای دنیا با محرومیت روبرو میشد، اینها زبان باز نمیکردند به حرف بیهوده زدن

اگر گل حاج صفی مردود نشده بود الان جای تراکتور و پرسپولیس عوض میشد در جدول...

اینها فقط چند نمونه هستند...
۴
احسان تاجی
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۱۳
امتیازات کثیفتون قبلا با دو قهرمانی جعلی داده شده! نترسید وزیر و پسرش هواتون رو دارن.
۳
علی
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۱۷
مشکل فقط داوری نیست. قبل از بازی با الدوحیل بازی استقلال عقب افتاد ولی برای اینکه بازی پرسپولیس 48 ساعت زودتر برگزار بشه رضایت باشگاه نساجی رو خواستن. یا پرسولیس تو فینال آسیا بازی داشت ولی بازی استقلال رو عقب انداختن. جالب اینجاست که هوادارای تیم استقلال یکی از دلایل پرسپولیسی بودن وزیر رو همین عقب انداختن بازیهای پرسپولیس برای بازی فینال میدونن ولی یادشون نمیاد که قبل از جام جهانی 2014 کل بازیهای لیگ 1 ماه عقب افتاد تا استقلال بازیهای گروهیش رو انجام بده. توجه کنین که برای انجام بازیهای گروهی تیم استقلال بازیهای لیگ 1 ماه تعطیل شد و نه بازی فینال. پرسپولیس فقط بازی 2 بازی رو عقب انداخت سپاهان و ذوب آهن و بازی پیکان فقط جابجا شد
۲
کثافت کاریهای لنگ در جهان
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۳۲
مردک هوچیگر باز حرف زد!! این لنگیا از مربی گرفته تا خدماتش هوچیگره!!!
شما غلط اضافی کردین محروم شدین بقیه تیما باید بهاش رو بدن؟! به شخم چپ فرنود که زرد میگیرن محروم میشن!!! میخواستین کثافت کاری بین المللی نکنین د گندش دربیاد!!! این همه تو ایران کثافت کاری می کنین با حمایت وزارت کسانی نمی تونه چیزی بهتون بگه فکر می کردین ریزه اسپورم میشینه نگاه می کنه؟!!!! کارت زرد بهتون ندن که شما کثافتکاری کردین بازیکن ندارین!! فیفا محروم کرده که همین بازیکن نداشته باشین باد بگیرین دیگه از این کارا نکنین!!!
شما می دونین امتیاز چک نمیکنن برا همین میگین امتیازاتون رو از اول حساب کنن؟!!! لامصب اصلا چون می دونین این کار رو نمی کنن گپی میاین!!! اگه چک کنن که میرین ته جدول!!!!
قوانین هندسه جابجا شد؟! تو یکی اگه دو کلاس سواد داشته باشی من شک می کنم!! در اون دانشگاه و مدرسه ای که به تو مدرک دادن رو باید بست قرنتینه کرد که محیطه الان کثیفه!!! دیگه با اثبات گفتن گل درست بوده!! اون مردک رفعتی هم بعد از نیم ساعت چیزخوری تو برنامه زنده الان گفت گل درست بود باز حرف می زنین؟! دو قورت و نیمتون باقیه!! داوریا درست بود شما دو فصل پیش دسته یک بودین!!
۳
ميلاد
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۳۲
تيتر كاملا بي ربط واسه درست كردن جنجال عليه پرسپوليس، كجا گفته امتياز برگردونين؟؟؟ گفته اين امر امكان پذير نيست، همه بازي ها رو بررسي كنيد!!! واقعا جاي تاسف داره اين تيتر
۱
جابر
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۱
چه عجب یه بیانیه خوب از باشگاه پرسپولیس دیدیم. تو چند وقت اخیر مثلث مافیا (کیسه، شعله زرد، عرعرسازی) به کمک فردوسی پور هجمه زیادی علیه پرسپولیس راه انداختن که اوج اون سالم اعلام کردن گل آفساید تراکتور بود. اون گل صد در صد آفساید بود. افراد زیادی همون کاری که فردوسی پور گفت رو انجام دادن و با بزرگ کردن تصویر دست حاج صفی جلوتر از خط آفساید بود. اما فردوسی پور با ضخیم رسم کردن خط آفساید همه رو فریب داد
۱
Hosein
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۴۱
اینا دیگه شورشو دارن درمیارن
چقد پررو
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر