فهرست
پست‌ بازی دمبله در بارسا: MSD به جای MSN؟
پست‌ بازی دمبله در بارسا: MSD به جای MSN؟

پست‌ بازی دمبله در بارسا: MSD به جای MSN؟

آی اسپورت- بارسلونا در آستانه جذب عثمانه دمبله قرار دارد و احتمالا ستاره 20 ساله قراردادی با آبی و اناری‌ها امضا می‌کند که در ازای آن به باشگاه دورتموند 150 میلیون یورو می‎رسد. بعد از فروش 222 میلیون یورویی نیمار، باشگاه بارسلونا تمرکزش را روی جذب عثمانه دمبله و فلیپه کوتینیو گذاشته است و فعلا توافق برای جذب بازیکن دورتموند حاصل شده است.

قرار است او در ازای 120 میلیون یورو به اضافه 30 میلیون یورو پاداش به بارسا برود و یکی از خریدهای گران‌قیمت ترکیب آبی و اناری‌ها باشد. اما زمان با سرعت در حال سپری شدن است و بارسلونا باید سریع‌تر عمل کند.

دمبله بازیکنی راست‌پا است و در دورتموند بیشتر در پست وینگر راست بازی کرده است. اما بارسا وینگرهایی می‎خواهد که نفوذی‌تر باشند و بتوانند به سمت دروازه شوت زده و خطراتی را هم ایجاد کنند. شاید در این تیم بازیکن فرانسوی به سمت چپ منتقل شود.

در سیستم 1-3-2-4 او می‎تواند در سمت چپ بازی کند، سیستمی که مورد علاقه ارنستو والورده است. در این سیستم لیونل مسی هم در سمت راست یا در مرکز می‎گیرد.

1
1

 آمدن دمبله دست والورده را باز خواهد گذاشت.  این بازیکن 20 ساله می‌تواند حتی مثل دورانی که بارسا نیمار را داشت بازی کند و در پست بازیکن برزیلی قرار گیرد. یعنی در سمت چپ مثلث سه‌گانه تهاجمی بارسلونا و در کنار مسی و سوارس. MSN از بین رفته، اما شاید از این به بعد شاهد حضور MSD در بارسلونا باشیم.

این بازیکن جوان همچنین می‌تواند مهاجم میانی هم باشد. یعنی در سیستم 2-4-4 می‎تواند در کنار سوارس یا بازیکنی دیگر قرار گیرد. بهتر هم هست که در سمت راست قرار گیرد و مسی در کنارش و کمی جلوتر از او قرار گیرد.

2
2

 

۶ ۱  
آی اسپورت
2017-08-25 12:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
رضا
جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۵۲
خيلي مزخرف بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر