فهرست
ماجرای موهای محسن؛ به عادل حق بدهیم
ماجرای موهای محسن؛ به عادل حق بدهیم

ماجرای موهای محسن؛ به عادل حق بدهیم

آی اسپورت – اشاره عادل فردوسی پور به مدل موهای محسن مسلمان در آخرین برنامه 90 واکنش‌های متفاوتی را برانگیخته است. اغلب واکنش‌ها اما  منفی بوده و تاکید کرده‌اند که این چیزها صرفا یک موضوع شخصی است. در درستی این حرف شکی نیست اما بر این باورم که این حرف فردوسی‌پور از روی دلسوزی بوده است. او نگران است که بازیکن مستعد و خوبی مثل مسلمان با این کارها تمرکزش بر روی فوتبال را از دست بدهد.

به عادل حق بدهیم. او فوتبالی است و بدون تردید وقتی این حرف‌ها را می‌زد یاد چند نفر دیگر اقتاده بود. اولین‌شان علیرضا نیکبخت واحدی که دیگر مدل مویی نمانده است که امتحان نکرده باشد. فوتبال این استعداد ناب اما زودتر از تصور تمام شد. در سال‌های اخیر هم نمونه مشابه کم نداشتیم. پیام صادقیان کجاست؟ محمد عباس زاده چطور؟ آخرین نفر هم رامین رضاییان بود.

به ماندگارترین چهره‌های فوتبال ایران در دهه‌های اخیر نگاه کنید. علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، کریم باقری، وحید هاشمیان و قبل‌تر علی پروین و ناصر حجازی. هیچ کدام از این فوق ستاره‌ها وارد این فضاها نشدند. این راه لغزنده است. البته خوشحال می‌شویم که مسلمان بتواند با همین وضعیت تعادلش نگه دارد و سقوط نکند.

حقیقت این است که نمی‌شود صرفا به خاطر مدل مو به کسی انگ زد. این که یک نفر مدل مویش را مرتب عوض کند چیزی را اثبات نمی کند. اما باور کنید نزول از همین جاها شروع می‌شود. از همین چیزهای به ظاهر کوچک و شخصی. فوتبال ایران دیگر نباید حسرت بازیکن‌هایی مثل نیکبخت و صادقیان و عباس‌زاده و رضاییان را بخورد. مسلمان هم خودش می‌تواند تصمیم بگیرد که یک مهدوی‌کیای دیگر بشود یا یک نیکبخت دیگر...

۱۸ ۸  
آی اسپورت
2017-04-18 12:05:00
نظر دهید

۸ نظر
ماکان
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۲:۱۸
کلا مدل مو فوتبالیست ها در همه جای دنیا بستگی به خودشون داره ولی مسلمان بعید میدونم مسیر اشتباه بقیه رو بره چون خودش یه بار با تمام وجود لمس کرد
م
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۲:۴۹
این نظر شما دقیقا همون تفکر سانسور و گشت ارشاد و محدودیته. تفکری که وقتی محدودیتی برای کسی ایجاد می‌کنه، با گفتن اینکه «من اینو برا خودت می‌گم و من به فکر موفقیتت‌ام» رفتار زشت قیم‌مآبانه‌ش رو توجیه می‌کنه.

م
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۲:۴۹
این نظر شما دقیقا همون تفکر سانسور و گشت ارشاد و محدودیته. تفکری که وقتی محدودیتی برای کسی ایجاد می‌کنه، با گفتن اینکه «من اینو برا خودت می‌گم و من به فکر موفقیتت‌ام» رفتار زشت قیم‌مآبانه‌ش رو توجیه می‌کنه.

۸
بهمن
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۳:۱۴
اینها فقط نظرات و توهمات یک عده هست با این حساب باید کریس رونالدو ، مسی ، پوگبا و دهها فوتبالیست طراز اول جهان افت می کردند . به شخصه هیچگاه حاضر نیستم چنین مدل مویی داشته باشم اما فردوسی پورها باید یاد بگیرند به دیگران احترام بگذارند . ( این آقا دوست داره کسی به رنگ زرد لباسش با کت تنش گیر بده )
مهرداد خ
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۳:۱۷
یه جوری میگی رامین انگار بیجاره شده. میخوام ببینم وقتی رفت اروپا و موفق شد بازم این حرفارو میزنید یا نه؟ موفقیت به نرفتن به فضای مجازی و رو مد نبودن نیستش.
۹
مروت جعفرپور
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۴:۴۲
کیروشی پور چیکاره این فوتبال هست که نظر بده ؟؟؟ وقتی محسن مسلمان بخاطر بچه های سرطانی موهاشو از ته زد , این آقای کیروشی پور کجا بودن که نظر بدن ؟؟؟؟!!!!
۶
امید از تفت
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۴:۴۷
شخصی است ولی نشانه شخصیت است. ظاهر و باطن بازیکن یه تیم بزرگ باید به همان اندازه بزرگ باشد. ما نمی تونیم خودمون را توی فوتبال اروپا تصور کنیم. اونجا مسائل جنسی و مشروبات الکلی و خیلی چیزهای دیگه هم آزاده ولی اینجا نه. پس از لحاظ فرهنگی ما نباید خودمون را با اروپا مقایسه کنیم.
۳
مرتضی
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۵:۲۸
اصلا هم حق نمیدیم ، خیلی هم موهای مسلمان زیباست و خیلی هم بهش میاد ، اصلا منم میخوام همین مدلی موهامو درست کنم به کسی ربطی نداره این زندگی شخصی ادمهاست وسایقه
هاشون
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر