فهرست
رئال بدون رونالدو هم همین قدرت را دارد!
رئال بدون رونالدو هم همین قدرت را دارد!

رئال بدون رونالدو هم همین قدرت را دارد!

آی اسپورت- بدون شک کریس رونالدو یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال است. وقتی او در تیم باشد، رئال تقریبا در هر بازی به طور میانگین 0.5 گل بیشتر از زمانی که در زمین نیست می زند.

یکشنبه او 32 ساله می شود، آن هم بعد از سال فوق العاده ای که گذراند و در آن قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و یورو شد. اما در سن 32 سالگی هم در ستاره رئال نشانه ای از پیری و افت کردن دیده نمی شود. او در سال 2016 دوازده ماه بی نظیر را گذراند و یک بار دیگر توپ طلا را از آن خود کرد. اگرچه با هر تولدی که می گذرد ستاره پرتغالی یک سال دیگر به بازنشستگی و البته جدایی از رئال مادرید نزدیک می شود.

او سال 2009 از منچستریونایتد به رئال مادرید پیوست و از آن زمان تعداد گل هایی که زده بیشتر از تعداد بازی هایی بوده که انجام داده است، 384 گل در 373 بازی در تمامی رقابت ها. اما آیا مادرید بدون رونالدو تیم بدتری است؟ مطمئنا، وقتی رونالدو هست میانگین گل زده در هر بازی 2.9 و وقتی نیست 2.4 است. اما سوال اینجاست، آیا بعد از بازنشستگی رونالدو رئال افت می کند؟

عملکرد رئال بدون رونالدو و با رونالدو
عملکرد رئال بدون رونالدو و با رونالدو

آمار نشان می دهد تنها تفاوت حضور داشتن و نداشتن رونالدو در رئال در تعداد گل های زده این تیم در هر فصل است. رونالدو آمار فوق العاده ای در گلزنی دارد و در دوران بازی اش در رئال 40 بار هت تریک و 62 بار دبل کرده است.

در واقع درصد بردهای رئال مادرید در لالیگا وقتی رونالدو در تیم نیست بیشتر است، این تیم با رونالدو 76.1 درصد بازی ها را برده و بدون او 76.5 درصد. وقتی رونالدو بازی کند گل ها هم بیشتر هستند، اما میانگین امتیاز کسب شده با او و بدون او یکسان و 2.4 در هر بازی است. از طرفی وقتی رونالدو بازی کند رئال راحت تر بازی ها را می برد. اما این طور هم نیست که برای بردن حتما به او نیاز داشته باشند. در تمام رقابت ها درصد بردها با رونالدو و بدون او خیلی نزدیک به هم است. با او رئال در 72.4 درصد بازی ها برنده بوده و بدون او در 72.9 درصد بازی ها.

این آمار نشان می دهد اگرچه رونالدو ستاره فوق العاده و گلزنی بی نظیر برای رئال است، اما هرگز بعد از نبودنش تیم سفیدپوش مادریدی دچار افت نخواهد شد.

 

 

  ۱  
آی اسپورت
2017-02-05 20:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
حسین
يكشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۳۵
خخخخ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر