فهرست
جهانبخش-برایتون، جزو یازده انتقال فراموش شده!
جهانبخش-برایتون، جزو یازده انتقال فراموش شده!

جهانبخش-برایتون، جزو یازده انتقال فراموش شده!

آی اسپورت - باشگاه های لیگ برتر انگلیس در تابستان ۲۰۱۸ بیش از یک میلیارد پوند برای خرید بازیکنان جدید هزینه کردند و تاتنهام تنها باشگاه لیگ برتری بود که ترجیح داد بدون اضافه کردن بازیکنی، با همان بازیکنان سابق فصل ۲۰۱۸ را آغاز کند. برخی از این بازیکنان نظیر جیمز مدیسون، جورجینیو و ریچارلیسون تبدیل به ستاره های باشگاه خود شده و به سرعت در ترکیب تیم های جدید خود جا افتادند اما در سمت مقابل بودند بازیکنانی که نتوانستند انتظارات اولیه را برآورده سازند و بعضا آنقدر کمرنگ بوده اند که خیلی ها، فراموش کرده اند این بازیکنان در تابستان تیم خود را عوض کرده اند.

به همین بهانه محمد بات، نویسنده وبسایت اسکواکا به معرفی ۱۱ انتقال ناموفق لیگ برتری در فصل تابستان اشاره کرده که کمتر کسی آن ها را به خاطر می‌آورد. بات از علیرضا جهانبخش هم به عنوان یکی از این بازیکنان فراموش شده یاد کرده است. در بخش مربوط به انتقال علیرضا جهانبخش می‌خوانیم:

جهانبخش با انتقالی ۱۷ میلیون پوندی (که رکورد نقل و انتقالات باشگاه برایتون را شکست) از آلکمار جدا شد و به لیگ برتر آمد تا پیراهن برایتون را بپوشد. با ۲۱ گل و ۱۲ پاس گل در فصل ۲۰۱۷ اردیویسه، انتظارات از جهانبخش در ساسکس شرقی به حداکثر رسیده بود. این بازیکن ایرانی تنها ۱۰ بار (۶بار به عنوان بازیکن تعویضی) و مجموعا ۴۳۸ دقیقه برای برایتون به میدان رفته و هیچ گل یا پاس گلی را به نام خود ثبت نکرده است. جهانبخش نشان داد که بستن قرارداد با یک مهاجم خارق العاده در لیگ هلند، این روزها بیشتر از آن که یادآور بازیکنی نظیر رود فن‌نیستلروی باشد، خاطرات بازیکنی چون وینسنت یانسن را تداعی خواهد کرد. (یانسن در سال ۲۰۱۶ و به عنوان آقای گل اردیویسه به تاتنهام پیوست اما روزهای فاحعه باری را در لندن سپری می‌کند)

در کنار جهانبخش، از بن گیبسون (برنلی)، راب گرین (چلسی)، آداما دیاخابی (هادرزفیلد)، رمضان صبحی (هادرزفیلد)، جاغلار سویونچو (لسترسیتی)، لئاندر دندونکر (وولورهمپتون)، آندره فرانک زامبو آنگیسا (فولام)، محمد الیونسی (ساوتهمپتون)، لوکاس پرز (وستهم یونایتد) و دنی وارد (لسترسیتی) به عنوان بازیکنانی که انتقال ناموفقی در تابستان داشته اند، یاد شده است.

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-01-18 20:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
سیامک
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۰۶
...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر