فهرست
پرونده شکایت استراماچونی از استقلال در مرحله اعلام حکم
پرونده شکایت استراماچونی از استقلال در مرحله اعلام حکم

پرونده شکایت استراماچونی از استقلال در مرحله اعلام حکم

آی اسپورت - پس از منتفی شدن بازگشت آندره‌آ استراماچونی به استقلال، حالا استقلال و مدیرانش منتظر اعلام حکم فیفا در این پرونده هستند. همانطور که می دانید این مربی ایتالیایی به دلیل وجود قانون حمایتی فیفا قراردادش را با استقلال فسخ کرد. این قانون می گوید اگر  مربیان و بازیکنان به هر دلیلی دو ماه حق و حقوقشان را دریافت نکنند می توانند قراردادشان را یکطرفه فسخ کنند و از طریق وکیلشان پیگیر شکایتشان باشند و تا پایان مدت قرارداد همه پولشان را بگیرند.

مبلغ غرامت مورد ادعای این سرمربی ایتالیایی از باشگاه استقلال، یک میلیون و ۶۸۰ هزار یورو است که پرونده پیگیری این شکایت هم اکنون به جریان افتاده است و یکی از دلایل سفر سعادتمند به ایتالیا هم پیگیری این ماجرا بوده و سعادتمند می خواسته غرامت را کم کند.

از حسن نیت استرا تا پیشنهادهایی که نپذیرفت!

مذاکرات مدیرعامل استقلال با نمایندگان قانونی استراماچونی برای توافق بر سر غرامت و حضور مجدد او در ایران با جزییات مهمی همراه بود. احمد سعادتمند در جریان مذاکراتش با این سرمربی ایتالیایی و وکیل و مدیر برنامه های او پیشنهاد داده بود که استراماچونی غرامت خود را به استقلال ببخشد و قراردادی جدید و دو ساله با مبلغ یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو منعقد کند اما پیشنهاد سعادتمند از طرف استراماچونی و وکیلش مورد قبول واقع نشد. پیشنهاد دوم سعادتمند این بود که استراماچونی یک میلیون یورو را ببخشد و ۶۸۰ هزار یورو دریافت کند و رضایت بدهد که استراماچونی و وکیلش ضمن رد این پیشنهاد اعلام کردند که باید مبلغ ۹۰۰ هزار یورو به استراماچونی پرداخت شود.

طبق متن نامه ای که دیشب توسط خبرگزاری فوتبالی منتشر شد، آندره‌آ استراماچونی برای اثبات حسن نیت خود مبلغ ۷۸۰ هزار یورو به باشگاه استقلال تخفیف داده و خواهان دریافت مابقی مبلغ غرامت یعنی ۹۰۰ هزار یورو بوده که باشگاه استقلال گفته توانش در حد پرداخت ۵۰۰ هزار یورو است و بیشتر از این عدد نمی تواند پرداخت کند تا در نهایت پرونده استراماچونی مختومه شود. سعادتمند مذاکره و توافق بر سر غرامت را نوعی توافق برای بازگشت استراماچونی قلمداد کرد و این در حالی بود که حتی ارسال پیش قرارداد برای بازگشت استراماچونی، در گرو توافق بر سر غرامت بود.

استقلال، لایحه دفاعی ارائه داد

در هر حال پرونده همچنان باز است و استقلال پیش از سفر سعادتمند به ایتالیا لایحه دفاعی خود را برای این پرونده پر پیچ و خم ارائه داده است و منتظر رای است‌. استقلال مطمئنا در صورت محکومیت، پرونده را به دادگاه کاس برده و در صورت محکومیت مجدد، در نهایت مانند پرونده شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال، پرونده را به دادگاه فدرال سوییس ارسال خواهد کرد.

به نظر می رسد که به زودی باشگاه استقلال چالش جدیدی را با این سرمربی ایتالیایی پیش رو خواهد داشت که ممکن است تبعات سنگینی هم برای این باشگاه به همراه داشته باشد. اگر مالیات و دیرکرد و سود و دادرسی در کاس و دادگاه فدرال سوییس را حساب کنیم، با یوروی ۳۱ هزار تومانی عددی غرامت به بالای دو میلیون یورو می رسد و استقلال در خطر محکومیت به پرداخت غرامت ۶۰ میلیارد تومانی قرار می گیرد.

     
آی اسپورت
2020-09-17 21:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر