فهرست
طعنه قلعه‌نویی؛ انگار قهرمان آسیا شده بودند
طعنه قلعه‌نویی؛ انگار قهرمان آسیا شده بودند

طعنه قلعه‌نویی؛ انگار قهرمان آسیا شده بودند

آی اسپورت – امیر قلعه‌نویی بعد از باخت سپاهان به استقلال در نشست خبری به آبی‌های پایتخت تبریک گفت اما حالا در یک مصاحبه رادیویی طور دیگری صحبت کرد. جوری که انگار خیلی دلش پر بود! صحبت‌های سرمربی سپاهان را بخوانید:

نتیجه عادلانه نبود

از هواداران سپاهان عذرخواهی می‌کنم مسئولیت باخت استقلال با من است ما در نیم‌فصل دوم آن طور که باید و شاید خوب نبودیم همیشه رک حرفم را می‌زنم. تیم ما از لحاظ نتیجه‌گیری در این مدت خوب نبود و حقیقت را کتمان نمی‌کنم اما از لحاظ نوع بازی و ایجاد موقعیت خوب هستیم. چند سال قبل با استاد خودم معینی به نشستی در هلسینکی رفتیم که آنجا عملکرد مربیان را دو جور آنالیز می‌کنند که یک جنبه‌اش ایجاد موقعیت بود. سپاهان به نحو احسن در این مورد عمل می‌کند اما اگر گل نزنید در فوتبال گل می‌خوری فوتبال عدالت ندارد. چند هفته است در دیدارهای ما عدالت ایجاد نمی‌شود و با بدشانسی توپ‌هایمان گل نمی‌شود و با کمترین موقعیت گل می‌خوریم که البته مقصر این موضوع هم من هستم.

روانشناس جذب کردیم

دکتر نقابیان استاد روانشناسی و به تیم‌مان اضافه کردیم او در ذوب‌آهن هم ما را همراهی کرد در این مدت سپاهان در فشار رقابت بود و شاید ما نتوانستیم این فشار را تحمل کنیم. در حال حاضر ۵فینال در پیش داریم و هنوز امیدواریم. خوشحالم که لیگ ایران این شرایط خوب را پیدا کرده و با این کیفیت پیش می‌رود هر کسی که قهرمان شود به آنها تبریک می‌گویم خودمان هم تا آخرین لحظه تلاش می‌کنیم.

در تهران بردیم و تبریک گفتم

وقتی در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال برنده شدم به حریف خسته نباشید گفتم و در بازی اخیر که در نقش جهان شکست خوردم هم به حریف تبریک و خسته نباشید گفتم. باید حرمت نگه داشت در فوتبال همه چیز برد و باخت نیست من با این کار فهم، شعور و تربیت خانوادگی خودم را نشان دادم. چه زمانی که بازنده بودم تبریک گفتم و چه زمانی که برنده شدم این کار را انجام دادم فوتبال این مسائل را می‌‌طلبد.

با ۱۰۰ میلیارد هزینه ما را بردند

خدا را شکر می‌کنم سپاهان به تیمی تبدیل شده که وقتی حریفی که بیش از ۱۰۰ میلیارد هزینه کرده ما را شکست می‌دهد از شادی مربی خود را بالا می‌اندازد که انگار قهرمان آسیا شده‌اند. ما در بازی با استقلال تا قبل از گل مشکل خاصی نداشتیم و فقط از لحاظ تکنیک فردی مقابل بازیکنی مثل پاتوسی مشکل داشتیم. بهترین موقعیت‌مان نصیب سجاد شهباززاده شد که وقتی آن توپ گل نشد به اعضای نیمکت تیم گفتم خدا این بازی را به خیر بگذراند ما موقعیت‌های ۷۰، ۸۰ درصدی که به دست ‌آوردیم را به گل تبدیل نکردیم. تا دقیقه ۸۲ همه چیز خوب بود و استقلال حتی به دروازه ما هم نزدیک نشد،‌ اما در ادامه نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که ما دچار سکته تاکتیکی شدیم و تمرکز تیم‌مان به هم ریخت. شاید استقلال یک نفس‌گیر کرد و توانست در ۷، ۸ دقیقه پایانی بهتر باشد. در کل مبارک آنها باشد همه چیز فوتبال نیست و اخلاق ، منش پهلوانی و خیلی از مسائل اهمیت دارد. برای من این مهم است که بزرگانی مثل مهاجرانی، افشین قطبی، مجید جلالی، فرامرز ظلی و خدابیامرز جمشید مشایخی در موردم صحبت می‌کنند. اخلاق اهمیت دارد اگر کسی از شما بپرسد چند سال قبل چه تیمی قهرمان شد نمی‌توانید بدون مراجعه به من و آن را بیان کنید ولی کار اخلاقی در ذهن همه باقی می‌ماند. کارهایی که امثال غلامرضا تختی، هادی ساعی، پرویز پرستویی و علی دایی انجام دادند در ذهن‌ها می‌ماند  اما برخی مسائل دیگر هم وجود دارد که من به آنها توجهی نمی‌کنم.

من مسئول رفتار بقیه نیستم

من بر حسب وظیفه، تربیت خانوادگی، لقمه ای که خورده ام و شعورم وظیفه دارم به بزرگترم یا کوچک تر از خودم احترام بگذارم، این کار را هم کردم و با همه دست دادم، حتی قبل از حضور این عزیزان به اصغر حاجیلو که کاپیتان خودم بوده پیام دادم که اگر حتی زمین می‌خواهند به ما اطلاع بدهند، این را می‌توانید از آقای حاجیلو بپرسید،حتی برایشان بلیت هم فرستادیم، حالا رفتار آقایان اینگونه بود تقصیر من نیست.من عادت ندارم در مورد شاگردانم حرف بزنم ولی تربیت خانوادگی ام به من یاد داده که فوتبال و زندگی در گذر است.خدا منصورخان پورحیدری را رحمت کند، او زندگی و نمایشگاهش را برای استقلال گذاشت. این مسائل است که در فوتبال می‌ماند. اگر من هم کاری کردم برای رضای خدا این کار را کردم، خوشحالم زمانی که دلار ۳۰۰۰ تومان بوده از این باشگاه مطالباتی داشتم که تازه 6 ماه پیش باشگاه در موردش بیانیه داده است. الان ارزش آن پول من کلی پایین آمده ولی باز هم همیشه سعی کردم وارد اینگونه مسائل نشوم. فوتبال برد و باخت دارد و چیزی که می‌ماند معرفت است.

این بردها برای من خاطره است

روزی که سرمربی تیم ملی بودم هر روز اول به اتاق آقایان ظلی و جاسمیان می‌رفتم و از آنها اجازه می‌گرفتم که آیا اجازه دارم به اتاقم بروم یا نه؟ این را از آقایان در فدراسیون بپرسید که اتفاقا آقای مصطفوی در آن زمان در فدراسیون حضور داشت.این برد و باخت ها شاید برای خیلی ها آرزو باشد ولی برای من خاطره است. من قبل از حضور در استقلال لژیونر بودم و قهرمانی داشتم، حتی دوگانه در کارنامه ام بوده است. من در قطر خیلی افتخارات به دست آورده ام و همیشه هم از مردم و خدای خودم تشکر کرده و خواهم کرد.

۱۱ ۱۱  
آی اسپورت
2019-04-14 12:23:00
نظر دهید

۱۱ نظر
ايمان
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۳۰
قلعه نوعي وقتي استقلال دسته سوم رفت تيم را تنها نگذاشت و با كاپيتاني به ليگ يك برگشتند .در 22 سالگي كاپيتان شاهين بود و هميشه يك رهبر چه در زمان بازيكني و چه مربيگري-ناصر حجازي در سال 55 و مجيدي سه بار استقلال را به خاطر مسايل مالي رها كردند. متاسفانه عده ايي حافظه تاريخي ضعيفي دارند
farhad
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۰۶
امیر قلعه با رباط و مینیسک پاره رفت دسته پایین و این استقلال بود که تحملش کرد تا برگرده . حتی با بودن بزرگانی مثل بیانی و ورمزیار و جواد , کاپیتانی رو به این اقا دادن تا حال خرابش میزون بشه . اون موقع که امیر تیمو ول میکرد میرفت قطر , عربا هنوز شتر سوار میشدن پس منتی نیست برادر. از این ببعد واسه اینکه به اردشیرخان بر نخوره به تمام بازیکنا و هوادارا اعلام کنید که جلو تیمای اردشیر راه برن تا ایشون بیشتر باد کنه
محسن
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۲۱:۲۷
آقا فرهاد سگ تعصب،در این گزارش،قلعه نوعی گفته چرا استقلال خوب بازی کرد؟یا گفته چرا برنده شده؟زر زیادی نزن.مطمئن باش اگر استقلال یک درصد شانس قهرمانی داشت،3 هیچ و 4 هیچ باخته بود.حالا که متوجه شده خودش هیچ گوزی نمیشه،ترمز سپاهان را هم کشید.کاری که بقیه زیرمجموعه های غیر رسمی حریف،هرگز انجام نمیدهند.
پرسپولیسی
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۳۶
بدون تردید با مرام ترین و با معرفت ترین رقیب برا ما قلعه نوعی هست.
farhad
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۴۰
بازی رفت رو یادش رفته به شفر تیکه مینداخت که ما از خدامونه با آقایونه شفر وکیروش چندساله تمدید کنن ! بعدشم هر هر میخندید ! آره حق با شماس جناب قلعه نویی , بردن تیمهای شما خیلی کیف میده چون با هزارتا خائن داخل و خارج باشگاه جنگیدیم و بردیم . 100 میلیارد هزینه کردیم نوش جونمون به خودمون مربوطه . شما فعلا برو درصد ایران پوریان و ابراهیمی و مهدی کیانی و سجاد و مسلمون رو حساب کن تا پسرت باهاش پورشه بخره . در ضمن امیدواریم جلو تیم محبوبت و اربابت برانکو هم اینقدر محکم باشی بزرگوار . تعز من تشا و انزل فیه المنشا
متخصص
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۰۴
دسته سوم خوب اومدی
@
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۰۷
««خداراشکر می‌کنم به تیمی تبدیل شده‌ایم که وقتی حریفی که بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده ما را شکست می‌دهد از شادی مربی خود را بالا می‌اندازد که انگار قهرمان آسیا شده‌اند!» یعنی کیسه کشا از خفت بمیرن هم کسی بهشون ایراد نمیگیره هرچند اینا سنگ پا تر از این حرف ها هستن
سیاوش
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۳۴
لمپن تر و بی مقدارتر از این قلعه نوعی ، آدم ندیدم ، استقلال رو به فنا داد رسما ، چقدر عقده ای چقدر کینه توز چقدر بی سواد و چقدر ریاکار آخه !!
Majid
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۴۹
تا چشت درآد :|
چیزی كه عوض داره، گله نداره
۹
حسین اهوازی
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۲۱
چقدر من من میکنی اگه استقلال نبود تو بهترین شرایط الان یه راننده تاکسی خوب بودی
۴
....
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۱:۳۰
ت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر