فهرست
همسایگی امیر و کاسیاس در جدول بهترین‌ها
همسایگی امیر و کاسیاس در جدول بهترین‌ها

همسایگی امیر و کاسیاس در جدول بهترین‌ها

آی اسپورت - روند صعودی امیرعابدزاده دراین فصل چشمگیر بوده است به طوری که از همان هفته های اول همواره نامش به عنوان یکی از بهترین های این لیگ جذاب مطرح بوده است. درباره لیگ پرتغال می توان گفت که حضور 5 تا 6 تیم پرافتخار و قدرتمند باعث شده که کیفیت این مسابقات بالا باشد.  لیگ پرتغال در بین ده لیگ برتر فوتبال قاره اروپا و جهان است و همین نشان می دهد که این لیگ کیفیت بالایی دارد.

با این وصف حضور موفقیت آمیز امیرعابدزاده می تواند به این معنا باشد که او با حضور در چنین مسابقاتی علاوه بر کسب تجربه خیلی خوب بازی مقابل تیم هایی چون بنفیکا، پورتو، اسپورتینگ و دروازه بانانی چون ایکر کاسیاس، در معرض دید باشگاه ها و لیگ های بزرگتر قرار بگیرد.

او امسال هم جام جهانی را تجربه کرد و هم در لیگ پرتغال عناوین خوبی را به دست آورد هرچند این عناوین اغلب شخصی بودند چرا که ماریتیمو در هفته های اخیر نتایج خوبی نگرفته و از بالای جدول به میانه ها آمده است. با این حال او در حال حاضر و در انتخابی که روزنامه معروف آبولا بعد از هفته دهم لیگ پرتغال انجام داده یکی از با ارزش ترین دروازه بانان و یکی از با ارزش ترین بازیکنان این فصل بوده است.

همنشینی با کاسیاس

امیرعابدزاده در این فصل با یکی از الگوها و اسطوره های دوران کودکی اش به نوعی همنشین شده است. ایکر کاسیاس بزرگ دروازه بان رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا و یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان که تمامی افتخارهای موجود را به دست آورده ، دروازه بان پورتو است و امسال یک بار نیز در هفته نهم رودرروی هم قرار گرفتند. با این وجود امیر در رده بندی های باارزش ترین ها نیز از ابتدای فصل با کاسیاس رقابت داشته است و این اتفاق جالبی برای او است.

روزنامه آبولا که یکی از معتبرترین نشریات پرتغالی است بعد از هفته دهم و در حالی که لیگ های دنیا به خاطر مسابقات فیفادی تعطیل است اقدام به انتخاب بهترین های این لیگ در پایان هفته دهم کرده است و نام امیرعابدزاده در میان باارزش ترین بازیکنان این لیگ دیده می شود.

سومین دروازه بان

امیر عابدزاده براساس امتیازات این روزنامه سومین دروازه بان باارزش لیگ برتر پرتغال بوده است. در این جدول موریال دروازه بان تیم بلننزس با 32.5 امتیاز در صدر بهترین دروازه بانان لیگ پرتغال قرار دارد. او در این فصل در 10 مسابقه 8 گل خورده و 6 بار هم کلین شیت کرده است. اما نفر دوم این رده بندی ایکر کاسیاس دروازه بان پورتو است که 29.5 امتیاز کسب کرده است. او در این فصل در 10 بازی لیگ 6 گل خورده و 7 بار هم کلین شیت کرده است. امیرعابدزاده سومین دروازه بان باارزش لیگ برتر و عضو تیم ماریتیمو 25.5 امتیاز کسب کرده است. او هم امتیاز با هلتون لیته دروازه بان برزیلی تیم بواویستا اما به دلیل گل های بیشتری که دروازه بان برزیلی از امیر خورده و کلین شیت های کمتری داشته در رتبه چهارم قرار گرفته است. کایو سکو دروازه بان برزیلی فرننزه نیز با 22 امتیاز در رتبه پنجم قرار گرفته است.

بیست و یکمین بازیکن ارزشمند

اما در میان باارزش ترین بازیکنان این فصل از رقابت های لیگ پرتغال نیز امیر عابدزاده در رتبه بیست و یکم بهترین های نشریه آبولا قرار گرفت. در این رتبه بندی دیه گو سوسا مهاجم تیم براگا با 46.5 امتیاز در رتبه باارزش ترین بازیکنان این فصل تا پایان هفته دهم قرار گرفته است. کاسیاس نیز در رتبه پانزدهم این جدول قرار گرفت و امیرعابدزاده در نیز در رتبه بیست و یکم قرار گرفته است. او سومین دروازه بان حاضر در لیست باارزش ترین های فوتبال پرتغال و در میان مهاجمان گلزن و هافبک های گلساز او در رتبه بیست و یکم قرار گرفت که رتبه با ارزشی به حساب می آید.پ

تنها نماینده ماریتیمو

نکته ای که درباره امیرعابدزاده  می توان گفت که او تنها نماینده تیم ماریتیمو در بهترین های لیگ پرتغال است. موضوع جالب شاید این باشد که معمولا در فوتبالی که مهاجمان و هافبک ها در جمع بهترین ها هستند امیرعابدزاده به عنوان یک دروازه بان خودش را به این جمع رسانده است. عابدزاده در این فصل دو بار در تیم منتخب هفته حضور داشته است.

ورزش 3

۳    
آی اسپورت
2018-11-14 19:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر