فهرست
فدراسیون مراقب باشد؛ ویلموتس کی‌روش نشود
فدراسیون مراقب باشد؛ ویلموتس کی‌روش نشود

فدراسیون مراقب باشد؛ ویلموتس کی‌روش نشود

آی اسپورت - سرانجام انتظارها به سر رسید و پس از کش و قوس های فراوان به احتمال فراوان مارک ویلموتس بلژیکی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب خواهد شد. سرمربی سابق تیم ملی بلژیک انتخاب هیجان انگیزی برای تیم ملی به نظر نمی رسد و سابقه درخشانی ندارد ولی حالا که در آستانه انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی است باید به خوبی حمایت شود تا بتواند نتایج لازم را روی نیمکت مربیگری ایران بگیرد. مرد بلژیکی به عنوان بازیکن رزومه درخشانی دارد ولی در کسوت مربیگری موفقیت چشمگیری کسب نکرده است؛ او با تیم پرستاره بلژیک موفق نبود و این تیم بدون او و با روبرتو مارتینز موفق شد به مقام سوم جام جهانی روسیه برسد، ویلموتس در ساحل عاج هم پس از تنها شش بازی برکنار شد و پس از آن دو تیم ماند.

وقتی کارلوس کی روش از تیم ملی جدا شد، صحبت از گزینه هایی چون زیدان وکلینزمن به میان آمد که بیشتر شبیه یه شوخی بزرگ بود، در عمل هم فدراسیون فوتبال پس از مذاکره با گزینه های مختلف به مارک ویلموتسی رسید که یک سال و نیم اخیر را بیکار بوده است! با این وجود ویلموتس که اکنون 50 ساله است، در سن خوبی به ایران آمده و قطعا برای درخشش با ایران و بازگشت به سطح اول فوتبال جهان انگیزه بسیاری دارد؛ اتفاقی که برای کارلوس کی روش هم رخ داد و مرد پرتغالی پس از کسب نتایج خوب با تیم ملی کشورمان، راهی کلمبیا شد.

بدون شک دوران حضور کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی کشورمان و حواشی که حضور او به همراه داشت باید به ما نشان دهد که مدیریت مربی خارجی امری حیاتی و انکارنشدنی است؛ ویلموتس برخلاف کی روش ذاتا شخصیتی آرام دارد و از جنجال های رسانه ای به دور است، ولی بازهم فدراسیون فوتبال و در راس آن مهدی تاج باید به گونه ای کار کند تا تنش های سابق به وجود نیاید و بیشترین بهره وری را از این مربی بلژیکی داشته باشیم؛ فدراسیون فوتبال در دوقطبی بی سابقه ای که اواخر حضور مرد پرتغالی فوتبال ایران در بر گرفته بود، کاملا مقصر بود و باید از آن درس بگیرد. یکی دیگر از مشکلات زمان کی روش، سفرهای خارجی پرتعداد او بود که اعتراض بسیاری از اهالی فوتبال را هم به همراه داشت؛ موضوعی که باید در قرارداد ویلموتس لحاظ شود و این مربی از همین ابتدای حضورش در کشورمان حاضر باشد. موضوع دیگر استفاده از دستیار ایرانی در کنار ویلموتس است که گفته می شود فدراسیون در این مورد برنامه هایی دارد و احتمالا شاهد حضور جواد نکونام روی نیمکت تیم ملی خواهیم بود. اتفاقی که در صورت رخ دادن می تواند به کاپیتان سابق تیم ملی کمک شایانی کند و حتی برای ویلموتس هم مفید خواهد بود؛ چرا که حضور یک مربی داخلی در کنار او باعث می شود هرچه سریع تر با وضعیت فوتبال ایران آشنا شود.

زیر نظر نگرفتن تیم های پایه یکی دیگر از اتفاقاتی بود که زمان سرمربی قبلی با وجود انتقادات زیادی که می شد، رخ نداد و فدراسیون هم نشان داد برنامه ای روی آن ندارد! تیم های پایه کشورمان در سال های اخیر ناکام بوده اند و وضعیت خوبی را تجربه نکرده اند ولی قطعا در صورت رسیدگی بیشتر می توانند وضعیتی متفاوت با گذشته را پیدا کنند. در مجموع فدراسیون فوتبال باید بداند وظیفه اش با انتخاب ویلموتس به پایان نرسیده و این تازه آغاز راه است و نحوه مدیریت و برخورد با مربی جدید تیم ملی امری حیاتی است که اگر درست انجام نشود، اتفاقات تلخ دوران حضور کی روش تکرار خواهند شد.

۸ ۴  
آی اسپورت
2019-05-18 13:56:00
نظر دهید

۴ نظر
کیروش کبیر بزرگترین سرمربی تاریخ ایران
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۱۱
چیه از الان خبرنهارا هشدار میدن میترسن این یکی هم مث کیروش بیاد پته ارباب کروات و لونگی ها رو رو آب بریزه!نترسین این مث کیروش نیست هیچکی کیروش نمیشه با خیال راحت به کارتون ادامه بدین ک کسی دیگه نیس روتون آفتابه بگیره خخخ
۳
Ashkanred
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۳۹
یک نگاهی به کت و شلوار پوشیدن این چند نفر توی این هوا بکنید ، یک کاری می کنید که سریع بفمه اسکولید .
۱
بهزاد
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۱۸
نگران نباشید دیگه مثل کی روش به ایران نمیاد. واقعا باید مراقب باشیم که مربی بعدی هرکی که هست مثل کی روش نشه. باید مراقب باشیم از رنگ 67 فیفا یهو نیاییم رنک 22. باید مراقب باشیم بدون گل خورده بعنوان اولین تیم نریم جام جهانی. باید مراقب باشیم یوقت یجوری نشه 8 سال به کره جنوبی نبازیم و حتی گل هم ازش نخوریم. باید مراقب باشیم که قهرمان آفریقا رو نبریم و قهرمان اروپا با خوش شانسی ازمون 1 امتیاز بگیره. مراقب باشیم تیم شیلی رو با کل بازیکناش نبریم. باید مراقب باشیم دوباره بازیکن سالاری و باند بازی باب شه تو تیم ملیمون. خیلی باید حواسمون جمع باشه
۲
فرشته چمنت
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۲:۱۱
خوبه همه ی شما این فدراسیون را دوزار قبول ندارید !
دوزار مدیریتشون را نمی پسندید !
اصلا دوزار هیج چی نمی دونیدش !
با این حال میگید مربی جدید باید طوری باهاش قرارداد بندند ، که تابع فدراسیون باشه !
آخه قربونتون بشم اگه یه همچی قراری داشته باشیم که هرچی ما صلاح دونستیم بگه چشم ، مرص داریم پول خرج کنیم !
خودتون دایم به ریش این فدراسیون گند می زنید و می خندید اونوقت مربی جدید تابع این فدراسیون باشه ، فوتبالمون بجایی می رسه !!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر