فهرست
تیم ملی به وقت شام؛ وقتی همه خواب بودند
تیم ملی به وقت شام؛ وقتی همه خواب بودند

تیم ملی به وقت شام؛ وقتی همه خواب بودند

آی‌اسپورت- چند روز گذشته منتقدان سرمربی تیم ملی سوژه جدیدی را دنبال کرده‌اند. می‌گویند کی‌روش بازی با کرواسی و مکزیک را رد کرده و قرقیزستان را انتخاب کرده است.

در مورد مکزیک چیزی جز آخرین بازی ما آن سوی دنیا به خاطرم نمی‌آید. دو دل بودم که شب را بیدار بمانم تا آغاز بازی، یا سحر بیدار شوم و بازی را ببینم. راه اول را انتخاب کردم. همه شب را بیدار ماندم. شوق دیدن بازی و حتی گرفتن انتقام از مکزیکی‌ها نگذاشت بخوابم. همه چیز خوب پیش می رفت تا این که مزدک میرزایی اعلام کرد نمی‌توانیم بازی را ببینیم. تصاویر را نداشتیم. عجیب این بود که قبل از بازی گفته بودند حق پخش با ایران است و می‌توانیم درآمدزایی کنیم، اما خودمان بدون تصویر مانده بودیم. ناگفته نماند که خواب قبل از تصویر رسید. وقتی بیدار شدم بازی را با چهار گل باخته بودیم. بازی را بدون لژیونرهای با کیفیت انجام داده بودیم، اما گرد ناامیدی روی همه تیم پاشیده شد. مکزیک یک انتخاب اشتباه بود در تاریخی اشتباه. آنها برای گلد کاپ و کوپا آماده می‌شدند و ما می‌خواستیم برای جام ملت‌ها آماده شویم. امیر قلعه‌نویی به دلیل خستگی لژیونرها بعد از یک فصل فوتبالی به آنها استراحت داده بود. بازیکن‌هایی که در اردو بودند هم نتوانستند با کیفیت کار کنند. حق هم داشتند. ۳۶ ساعت مسافرت از تهران به آلمان و از آنجا به مکزیک، اندازه‌ای سخت بود که آنها را از رمق بیاندازد. ابتدا به مکزیکوسیتی رفته بودند. شهری با ۲۴۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا. اما قرار نبود بازی آن جا برگزار شود. تیم ملی را برده بودند سن لوئیس پوتوسی. شبیه موش آزمایشگاهی شده بودیم. روزنامه‌های مکزیک هم از روزهای قبل نوشته بودند که تغییر در اختلاف ارتفاع از سطح دریا احتمالا کیفیت کار ایران را پایین خواهد آورد. آخر کار هم روزنامه اسپورت چاپ مکزیکوسیتی روز پس از بازی با کنایه نوشت: «برای این‌که همیشه یادشان بماند ۴ بار از آنها پذیرایی کردیم.»

انتقادات و حرف های این روزهای مخالفین مرد پرتغالی ما را یاد آن روزها انداخت. از تاریخ و نوع پیشنهاد بازی با مکزیک چیزی نگفته‌اند. فقط گفته‌اند کی‌روش بازی را رد کرده است. حق داریم آن روزها را پیش چشم‌مان ببینیم. شاید خیلی‌ها دل‌شان تنگ است برای آن مربی‌ها، آن بازی‌ها، آن برنامه‌ها. بازی به وقت شام مکزیک، به وقت خواب ما.

اما لازم است از خاطرات دور شویم و در مورد بازی با کرواسی به نکاتی اشاره کنیم.

یک- روزهای فیفای خرداد دو سال پیش، از دهم تا هجده خرداد بوده است. یعنی از روز آخر ماه مِی تا هشت روز بعدش. پیشنهاد کروات ها برگزاری بازی در خارج از روزهای فیفا بوده، آن هم در کشور کرواسی. تاریخ پیشنهادی بیست و هفت ماه مِی بوده است. پیشنهاد کی‌روش بازی در تاریخ هجده خردادماه، روز آخر در بازه فیفا دی بود. یعنی روزی که ما با قرقیزستان بازی کردیم. حتی با توجه به این‌که بازی با قرقیزستان سال قبل هماهنگ شده بود.

دو- گفته‌اند قرقیزستان جایگزین کرواسی شده است. کروات ها در روزی که ما با قرقیزستان بازی‌کرده‌ایم، بازی تدارکاتی نداشته‌اند؛ بلکه در همان تاریخ پیشنهادی به ما، برابر مولداوی قرار گرفته‌اند. پس اشتباه نکنید. قرقیزستان جایگزین کرواسی نشده است به چند دلیل. یک این که بازی با قرقیزستان از یک سال قبل توسط فدراسیون این کشور اعلام شده بود. دو این که در این مذاکره با مشخص کردن تاریخ بازی خارج از فیفادی و زمین بازی در کرواسی توسط فدراسیون کرواسی، دست بالا را کروات‌ها داشته‌اند و آنها مولداوی را جایگزین ما کردند و دلیل سوم هم مشخص است که تاریخ این بازی‌ها یازده روز با هم فاصله دارد. یکی سه روز قبل از فیفا دی و دیگری روز آخر فیفا دی.

سه- اولین لژیونرهای ما، بازیکن‌های شاغل در روسیه بودند که از تیم باشگاهی آزاد شدند. آن هم در تاریخ دو خرداد ماه. بعد از پایان یک فصل فوتبالی که طبیعی است به استراحت و ریکاوری در تمرینات نیاز دارند. سایر لژیونرها هم در تاریخ‌های دیگری به تیم ملی پیوستند. مثل مسعود شجاعی که دو روز بعد از هفت خرداد پیشنهادی کروات‌ها به اردوی تیم ملی رسید.

چهار- هدف از بازی تدارکاتی چیست؟ جز این است که تیم باید آماده‌تر شود؟ این ماجرا که پیراهن عثمانش کرده‌اند، مربوط به قبل از شروع مرحله دوم گروهی مقدماتی جام جهانی است. جایی که تیم ایران چنان با اقتدار نشان داد که همه را شگفت زده کرد. پس این بحث‌ها برای چیست؟ آیا تیم به دلیل بازی تدارکاتی ضعیف، ناآماده بوده و به جام جهانی صعود نکرده؟ شاید بعد از کره و ازبکستان سوم گروه شده‌ایم. حتما آقایان چیزی می‌دانند و به ما نمی‌گویند. ما تحملش را داریم!

پنج- به بازی‌های همین تیم ملی کرواسی قبل از شروع جام ملت‌های اروپا دقت کنید. دو بازی تدارکاتی برابر مولداوی و سن‌مارینو. سوال این است که اگر تیم ملی ایران قبل از جام ملت‌های پیش رو، با همین دو تیم بازی تدارکاتی داشته باشد، تیم ملی و سرمربی آن را زیر فشار انتقادهای‌تان نمی‌برید؟ و این که دوست دارید ما قسمتی از برنامه آماده‌سازی تیم‌های دیگر باشیم، یا آنها قسمتی از برنامه‌های ما؟

۴۲ ۳۶  
آی اسپورت
2018-04-13 21:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳۶ نظر
P71
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۵۴
بعضی وقتا خوده مستر سی کیو از این حجم از حمایت! تعجب میکنه! توی کشور خودش با اون بار از افتضاحات اخراج شد!معمار نسل طلایی پرتغال! رفیق با توام! مستر سی کیو! با ی نسل از بهترین بازیکنای ما چیکار کرده؟! تیم اول رنکینگ آسیا؟ بنای ساختمون پک؟ وقتی ب دکتر هراتیان( هموطنت) انگ دیکتاتور بودن زد و اونو مارمولک و عقرب خطاب کرد!کسی ک خودش مجوز اون ساختمونو توی سوییس گرفته بود! رفیق ب بازی با عراق جنگ زده می نازی؟ یا بردن شیلی؟ رفیق مستر سی کیو چ کاری برای پیشرفت فوتبال ما کرده؟؟ گلخانه ای کار کردن و نتایج مقطی چیزی برای این فوتبال نداره... مستر سی کیو اینجا تنها نیستی ، مستر کیو اینجا ایرانه: ))
امیر
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۴۸
یادتان هست دو سال قبل از اومدن کیروش به ایران داشتیم بازیهای کره شمالی و نیوزلند رو در جام جهانی تماشا میکردیم ، یادتان هست داشتیم دعا میکردیم تا عربستان بتونه کره شمالی رو شکست بده تا ایران به پلی آف برسه ، یادتان هست جلوی کره جنوبی در دو جام ملتها و یک مقدماتی جام جهانی ناکام بودیم ولی با کیروش پنج کلیت شیت جلوی کره داشتیم، در ضمن تیم کیروش جلوی عراق هشتاد دقیقه ده نفره بود و دو بار بازی باخته به تساوی کشید
علی
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۰۱
دوستم
گلخانه ای کاری بود که برانکو با تیم ملی کرد نه کیروش
خیلی باید بدو بدو کنی تا در مورد تیم ملی بحث کنی
پس بدو
امید به روزهای بهتر
mahdi
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۱۰
این حجم از حمایت ؟!!! همه رسانه ها و‌مربی ها دارن جو سازی میکنن علیه کیروش جز چند جای معدود که حق رو‌بیان میکنه مثل اینجا . الان تو نسل خداداد عزیز یا نسل کریمی رو‌میبری زیر این نسل یعنی ؟؟؟ این نسل رو از پایه خود کیروش ساخته و بازیکنای ناشناس رو از تیمای بزرگ و کوچیک‌پیدا کرده اورده تیم ملی معروفشون کرده حالا میگی نسل بهترین ؟؟؟!!! کیروش جلو‌دزدیا و دلالیا وایساده مثل هراتیان که ساختمون پک که به دستور کیروش برای تیمای ملی ساخته شد هراتیان اونو بیمارستان کرد فک کنم برای خودش و کیروش با شکایت و دعوا تونست پس بگیره . دو بار پشت سر هم رفتن به جام جهانی نمیشه نتایج مقطعی !
خدا_میهن_کیروش
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۵۳
اقا اصلا کیروش بد
شما مربی خوب بلدی ببر برای تیم امید تیم امید کوفتی بره المپیک....پنجاه ساله نمی دونن المپیک خوردنی یا پوشیدنی
.چهل ساله ایران رنگ فینال اسیا رو ندیده
برانکو جان شما خیلی مربی بود چرا نیمه نهایی از پس الهلال برنیومد بره فینال چرا از پس چین بر نیومد بره فینال
برانکو تیمش گل اول و بخوره تا چهار تا نخوره ول نمی کنه
حالا کیروش تیمش ده نفره میشه بهش گل میزنه
کره جنوبی هر دوره میومد یه تجاوز می کرد می رفت
۳ تا جام ملتها ایران و حذف کرد حالا ارزوی مساوی گرفتن از ایران و داره
الان شصت روز به جام جهانی مثلا کدوم مربی قراره مجزه کنه...برانکو ؟؟؟؟برانکو قدرت بردن بازی تشریفاتی با آنگولای جنگ زده رو نداشته ؟؟؟؟؟؟
عمرخربین
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۵۸
عزیزم من از سوریه جنگ زده هستم نمی دونم چرا ۵ تایی تون کردم
۹
قاچعلی شیشصوریان لندنی
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۱۷
برانکو بزرگترین خدمتش به فوتبال ایران از بین بردن استعدادها و ستاره ها و از بین بردن فرصتهاست
این یه خدمته شماها نمی فهمین. اصلا چرا یه تیم باید ستاره داشته باشه باید ستاره ها نابود بشن
رضاییان.طارمی.مسلمان.رسن.نعمتی.منشا همه باید از تیم برن
ربیع خوار ها باید باشن تا مدیران خوششون بیاد
عباسزاده و برادران محمدی و ساسان انصاری نباشن
اما گامبوهای اوکراینی تو پرسپولیس باشن
رضا عنایتی جوان تو تیم ملی نباشه اما اقای دایی باشه و پنالتی بزنه به گوام و مالدیو
یه بی طرف
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۲۲
مگه زمان دلال کروات محبوبتون قبل از جام جهانی با کجاها بازی کردیم ؟؟؟؟با ایتالیا ؟؟؟فرانسه ؟انگلیس؟برزیل ؟؟ارژانتین ؟اسپانیا ؟؟
شیش ۹۶یا شیش ۵۲
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۲۹
نسل از بهترین ها ؟؟این نسل و کیروش ساخته
مثلا قوچان نژاد که گل صعود به جام جهانی زده بود از کجا اومد اشکان دژاگه از کجا اومد ؟علیرضا جهان بخش و کی میشناخت ؟؟میلاد محمدی رو کی میشناخت ؟؟پورعای گنجی از کجا اومد؟.عمو جون مطمئنی در مورد ایران داری می گی ؟؟؟احتمالا با برزیل اشتباه نگرفتیش؟؟البته ما نیمار هم داریم از چشمان کیروش دور مونده
serezo
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۵۷
جعفر عشق داچعلی چرا خودتو به کوچه علی چپ میزنی ،بحث سراینه که کیروش باید با بامدادجونش هماهنگ کنه بازیارو تا شاید یه فعل و انفعالاتی این بین اتفاق بیفته!، ازین هم بگذریم اصلا حق با شما ولی مگر شما حامیان کیروش مدعی نیستید که هفت ساله کیروش بازیای دوستانه با همون امثال قرقیز رو هم به خاطر اعتبارش البته کذایی جور میکنه وگرنه هیچکی حاضر نیس با ما بازی کنه ! پس کرواسی و مکزیک و سویس هم همین اوخر از کجا پیداشون شد، البته سطح توهمات شما بالاس یحتمل ادعای اصفی رو به عراقچی پرسپولیسی و برانکو ربط خواهید داد در اینده خخخ
حمید
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۲۳
1- دلایلتون برای رد پیشنهاد مکزیک واقعا بی معنیه. یعنی میگین پیشنهادشون رو رد کنیم چون فرداش ممکنه روزنامه هاشون برامون تیتر بزنن؟ یا چون پخش نمیشه پیشنهادشون رو رد کنیم؟ واقعا توجیه در این حد؟ بدترین ضربه به کیروش همین دفاع کردن های مسخره ست.

2- دلایلتون در مورد عدم انجام بازی با کرواسی منطقی تره. اما مشکل اینه که وقتی ما در طول مدت 7 سال با هیچ تیم بزرگی بازی نکردیم آدم شک می کنه که مربی تیم ملی بخواد با تیم های بزرگ بازی کنه. یعنی توی این 7 سال همه تیم های بزرگ مشکل تاریخ و فیفا دی داشتن؟ چرا نمیاین صادقانه بگین کیروش به بازی با تیم های بزرگ اعتقادی نداره و اون وقت از عقیده اش دفاع کنین؟ به نظرم اگه اراده جدی برای بازی با کرواسی بود مشکل تاریخ ها حل میشد همونطور که بازی با سیرالئون دو روزه برنامه ریزی شد علی رغم همه مشکلات و آبروریزی هایی که ایجاد کرد.
خدا_میهن_کیروش
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۵۶
فدراسیونی که عرضه لباس و البسه جور کردن برای تیم های ملی رو نداره
مثلا بازی بزرگ می تونسته ردیف کنه ؟
۶
جيم
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۲۰
حميد: نميكه مسابقه شب ه زمانش بده!
مسافرت از ايران تا مكزيك تقريبا سي ساعت طول ميكشه. رفت و برگشتش سه روز كامل تو هواپيمايي. بعد وقتي روز و شب كامل ١٢ ساعت بچرخه. بدن حداقل چهار روز تا يك هفته ميخواد تا تنظيم زماني بشه. مغز خر بايد خورده باشي براي يه مسابقه دوستانه حداقل يكهفته تا شايد ده روز زمان تمرين تيم رو به هم بزني، اخرش بزي يه مسابقه كه بخاطر فقط همين مشكل تطبيق زمان سه تا ميخوري بر مي گردي.

مسابقه تداركاتي ميباس به تيم كمك كنه نه بخاطر يه بازي با مكزيك بزني تيم رو داغون كني.

بعد مگه نتيجهبد بود؟ ما تو مرحله صعود به جام جهاني مشكلي داشتيم مگه؟ بنظر مربي اون بازي ضررش بيشتر بوده به تسبت قرقيزستان، در انتها نتيجه گيريش هم بد نبوده .... چه مرضتونه ديگه ايراد ميگيريد!
۴
حسن
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۲۷
این جعفر ملنگ نوشته هاش ارزش خوندن ندارن. تا اسمشو دیدم بی خیال خوندن شدم
هومن
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۳۹
شک نداشتم که اینا یعنی قلم فروشا راجب مکزیک و کرواسی دروغ میگن درود بر کیروش
۹
امیر
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۳۹
مربی مراکش هم مثل کیروش بازی با تیمهای قدرتمند رو انتخاب نکرده

ایران برای خرداد ماه با تیمهای درجه 2 اروپا مثل ترکیه و یونان بازی گذاشته و مراکش هم برای خرداد با تیمهای درجه 2 اروپا مثل اوکراین و اسلوونی بازی گذاشته
آخرین بازی دوستانه ایران قبل از جام جهانی با تیم ضعیف لیتوانی خواهد بود و اخرین بازی دوستانه مراکش قبل از جام جهانی با تیم ضعیف استونی برگزار میشه
ایران فروردین با الجزایر بازی کرد که در جام جهانی حضور نداره و مراکش هم با ازبکستان که در جام جهانی حضور نداره
ایران در فروردین با تونس بازی کرد و مراکش هم با صربستان بازی کرده که تونس و صربستان هر دو در جام جهنی حضور دارند
ایران در پاییز با پاناما بازی کرد و مراکش هم در پاییز با کره بازی داشت که پاناما و کره هر دو از تیمهای ضعیف جام جهانی هستن
۸
پرسپولیس واقعی
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۴۰
اصل بازی دوستانه اینه که از سرمربی می پرسند به بازی با کدوم کشور نیاز داری و کی این بازی انجام شودآن وقت می روند و مقدمات آن بازی دوستانه را فراهم میکنند.
هر مربی ایده ای برای بازی دوستانه داره در جهت برنامه ای که برای آماده سازی داره و طبق اون برنامه بازی میکنه.
مکزیکی ها هم روی روال آمادگی خودشون می خواستند بازی کنند بازی ما در جهت کمک به اونا بود .
آقای آصفی صداقت داره بازیهای مد نظر سرمربی را تدارک ببینه
نه اینکه از حراجی جنس جور کنه
به
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۰۳
تدارک بازی با قرقیزستان ، سیرالئون و امثالهم در تخصص بامداد میرزاییه نه آصفی!
امیر
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۰۷
جناب به چرا بازی دوستانه در در زمین تیمهای روسیه ترکیه تونس یونان رو مثال نمیزنید ؟
۴
حمید
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۲۷
من مشکلی با انتخاب های کیروش ندارم. مساله بهانه های مسخره ایه که اینجا آوردن. مثلا این که بازی به وقت ایران بد موقع بوده، پخش نمی شده و روزنامه ها تیتر زدن. اینم که می فرمایید بازی با مکزیک به نفع مکزیک بوده قطعا درسته. اما واقعا نفع اونا به معنی ضرر ماست؟ مثل مرد بیان بگن نمی خوایم با تیم های بزرگ بازی کنیم و دلایلشم عنوان کنند. من خودم خیلی با این مساله مشکلی ندارم. منتهی وقتی کادر فنی واقعا دلش نمی خواد با تیم های بزرگ بازی کنه و بعد یه نویسنده به جای سعی در بیان و توجیه این مساله میاد دلایل بی معنی میاره اونوقته که خیلی ها به کادر فنی تیم ملی بدبین میشن.
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۱۸
درسته ،
ولی بازی با مکزیک شاید در زمان مناسب نبود ، شاید واقعا زمانی بود که با تیم سوم هم نمی تونستیم بازی کنیم .
از اون طرف من موندم که میگن با بیست تا کشور مراوده کردند هیج کسی نیومد ،
چرا برای اون بیست تا کشور از نفوذ آقای آصفی استفاده نشد؟!

ممکنه ! ممکنه که بعضی مسائل در میون باشه ،
اینکه به نام چه کسی تموم بشه شاید مسئله را به بن بست می بره
عدم همکاری نهادها به خاطر منافع شخصی و البته تفاخر و نخوت نسبت به هم دیگر
بخشی از فدراسیون فوتبال که باید بازیهای دوستانه را جور کنه شاید از همه پتانسیل کشور استفاده نمی کنه
اونا می تونند از دیگران هم کمک بگیرند ولی فکر میکنم نمی خوان کار بنام جای دیگه یا کس دیگه تموم بشه!
فقط خدا میدونه!
ولی آصفی سیاستمدار با نفوذیه ، حتما تو چندتا از اون بیست تا کشور روابطی داشته
من اصل بازیهای دوستانه را گفتم دفاع از کسی نکردم چون اطلاعات درستی نداریم.
۲
pooyan
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۳۵
من آبيم و شما قرمز
البته از معدود دوستان قرمز كه نظراتتون رو با منطق بيان ميكنيد
خودم هم سعي ميكنم اينطور باشم
تو اين بخصوص هم من با شما هم عقيده هستم
متاسفانه انسانهاي فراموشكاري هستيم
يادمون رفته تمام مدت اما و اگر چاشني بازيهامون تو آسيا بود
البته آقاي برانكو هم تيم بسيار خوبي درست كرده بودند
فقط يه تفاوت كوچيك داشت
اون زمان ايران دوره شكوفايي استعداد بود
ولي آقاي كيروش بعد از يه دوره افول اومدند وبه جرات ميشه گفت خيلي از اين بازيكنها بيشتر از اونكه تو تيمهاي باشگاهيشون رشد كرده باشن دستپرورده ايشون هستن
دوستان آقاي كيروش از مال دنيا خيلي داره
صدالبته دستمزد خوبي ميگيرن و بنظر من حقشونه
تو فضايي هستيم كه خيلي ها بيشتر دارن ميبرن بدون كوچكترين خروجي
پس اگر يه نفر در قبال دستمزد بالاش داره كار با كيفيت هم ارائه ميده قدردان باشيم
بعضي از ايرادات دوستان اينقدر متاسفانه بچه گانه است كه آدم خنده اش ميگيره
من ٤٠ سالمه بالا و پايين اين فوتبال رو به اندازه سنم ديدم
يكم قدرشناس باشيم يا اگر قدرشناس نيستيم حداقل آب به آسياب دشمن نريزيم
شما به ليست افرادي كه تو اين فوتبال هستن و دارن به ايشون انتقاد ميكنن نگاه كنيد متوجه ميشيد چه خبره
كيروش هم يروز بالاخره ميره
امروز جوري رفتار كنيم كه اونروز بتونيم تو آينه بخودمون نگاه كنيم
اگر كوچكترين غل و غشي تو كارهاي كيروش بود مطمئن باشيد همين بازيكنها تا حالا صداشو در اوورده بودن
چطوره كه بازيكن مليمون حرف اول و آخرش كيروشه
حتما از نزديك ديدن
يكم از گذشته خودمون درس بگيريم
كم گند نزديم با تعصباتمون
اينبار بهتر عمل كنيم
۳
جيم
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۱۹
حميد: نميكه مسابقه شب ه زمانش بده!
مسافرت از ايران تا مكزيك تقريبا سي ساعت طول ميكشه. رفت و برگشتش سه روز كامل تو هواپيمايي. بعد وقتي روز و شب كامل ١٢ ساعت بچرخه. بدن حداقل چهار روز تا يك هفته ميخواد تا تنظيم زماني بشه. مغز خر بايد خورده باشي براي يه مسابقه دوستانه حداقل يكهفته تا شايد ده روز زمان تمرين تيم رو به هم بزني، اخرش بزي يه مسابقه كه بخاطر فقط همين مشكل تطبيق زمان سه تا ميخوري بر مي گردي.

مسابقه تداركاتي ميباس به تيم كمك كنه نه بخاطر يه بازي با مكزيك بزني تيم رو داغون كني.

بعد مگه نتيجهبد بود؟ ما تو مرحله صعود به جام جهاني مشكلي داشتيم مگه؟ بنظر مربي اون بازي ضررش بيشتر بوده به تسبت قرقيزستان، در انتها نتيجه گيريش هم بد نبوده .... چه مرضتونه ديگه ايراد ميگيريد!
۳
حمید
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۳۴
کاش نویسنده همین استدلال های شما رو نوشته بود. ولی آخه دفاع کردن با هر حرف بی معنی ( در مورد بازی نکردن با مکزیک) واقعا ضررش بیشتر از فایدشه. به خصوص من و شمایی که حامی کیروشیم باید حواسمون باشه با چه منطقی داریم حرف می زنیم. الان با این استدلال جناب نویسنده چون تجربه قبلی با مکزیک به زعم ایشون بد بوده پس دیگه هرگز نباید با مکزیک بازی کنیم.
به نظر من کادر فنی حق داره با هر تیمی که می خواد بازی کنه. حتی اگه تیم غیرملی سیرالئون باشه هم من حرفی ندارم. به هر حال اون ها برنامه ریزی خودشون رو دارن. البته به شرطی که درست و با رعایت حداقل ها انجام بشه که متاسفانه در مورد بازی سیرالئون انجام نشد. این وسط یک سری حامیان منطقی تر کیروش مثل فردوسی پور حاضرن قبول کنه که تصمیم کیروش اشتباه بوده و این بازی رو به باد انتقاد می گیره و یک سری حامیان غیرمنطقی هم سعی می کنند تحت هر شرایطی ازش دفاع کنند. این مساله یعنی دفاع کردن از کیروش تحت هر شرایطی بزرگترین آسیبیه که از طرف هوادارن کیروش بهش وارد میشه.
۱
Bardia
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۴۱
افاضلی و برانکو و کریمی و دار و دسته شون کم بودن؛ آصفی هم اضافه شد بهشون. لطفا دست از سر تیم‌ ملی بردارید، لطفا خجالت بکشید و اجازه بدید کیروش و تیمش کارشون رو بکنن. خیالتون راحت ما اجازه نمیدیم شما و امثال شما مجددا مربیگری تیم ملی رو در دستان ناپاکتون بگیرید و دوباره مارو جلوی تلویزیون حرص بدید....
۹ ۱
ایمان از سن دیگو
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۳۶
خوشم می اد این افاضلی داره تیم نفت رو می بره دست یک. خدا کنه همینجور با نفت بمونه از دسته یک هم سقوط کنه دست دو همینجور بره پایین محو شه .
۳
هومن
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۴۵
در جواب p71 اول رو حرفایی که میزنی یکم تحقیق کن ببین درستن یا حرفایی هستن که اون قلم فروشا تو مخت کردن کیروش بهترین نسل بازیکنارو داره؟؟؟؟ پس زمان برانکو یادت رفته حتمن پرستاره ترین تیم ملی دست برانکو جانت بود و به خاک سیاه نشوند مثل اینکه یادت رفته کیروش تیمی رو تحویل گرفت که از جام ملت ها حذف شده بود به دست همین کره جنوبی که الان ارزشو شده گل زدن به ما و همچنین نتونسته بود به جام جهانی افریقای جنوبی صعود بکنه بعد راجب جام ملت ها اگه عراق و سوریه جنگ زده هستن چرا مهاجم همون تیم عمرخریبین میاد ۵ تا گل به تیمای ما میزنه؟؟؟؟؟!!!!!!
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۲۹
تیم دوهزار و شش بطور اسمی خیلی بزرگ بود اما ستاره های اون زمان مثل کریمی و مهدوی کیا که اصلی ترینشان بودند درست پیش از جام جهانی مصدوم شدند ودیگه هرگز به فرم قبلی بر نگشتند ،
بماند که در حاشیه های اون تیم که شاید به خاطر بزرگ بودن نامها و حمایت کم رسانه های اون زمان از برانکو
مسایل دیگه ای را هم بوجود آمد.

گلهای ما را در اون جام را دودفاع ما زدند و کلا از ستارهای اروپا رفته مان چیزی ندیدیم.
دایی هم که بیشتر بماند.
در واقع برانکو تیمی داشت که فقط نام ستاره را یدک می کشیدند ولی عبور از آنها هم ممکن نبود.
چون بقیه هم در معدود فرصتهای داده شده کاری نکردند.
عنایتی در چند ماه بعد از اون نتوانست دروازه مالزی را باز کند کسی که ادعا می کرد مرده اش به مکزیک و پرتغال گل می زند و خطیبی هم که فرصت گل مسلم را از دست داد. و....
برانکو ستاره ی واقعی نداشت.
۳
بس
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۳۲
فعلا پرسپولیسی ها با پرچمداری علی کریمی کمر بستن به نابودی تیم ملی.
۵
حامی کیروش بزرگ
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۰۹
در جواب p71 بهترین نسل دوره ی کیروش کیا بودن؟به ما بگید ماهم بدونیم..همین خانم دکتری که شما اسم بردید همراه با همسرش و باقی منتقدا شمشیر رو از رو بستن و برای تیم ملی شاخ و شونه میکشن و حتی ارزوی شکست این تیم و دارن.پس لطفا از اسم هم وطن استفاده نکن.هموطنی که ارزوی باخت تیم کشورش و داره هموطن نیست.اون القابی و که کیروش بهشون گفت صد درصد لایقش بودن.چطور شما اسطوره های مملکتت به کیروش بی احنرامی کردن و میکنن چیزی نمیگید.امثال شما خودتون نسل برتر میدونید انتظار دارید همه عالم و ادم بهتون احترام بزارند در عوض شما هر چقد دلتون خواست توهین و بی احترامی کنید.
۶
فرزاد مهریار
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۰۰
جدا این توجیهاتی که جفر خان همین جور ردیف کرده و نوشته تو قوطی هیچ عطاری پیدا نمیشه . یونان و ترکیه می تونن به ما کمک کنن مکزیک نمیتونه ؟ بعدش اصلا چه اصراری هست که ما تو مکزیک باهاشون بازی کنیم ؟ مکزیک با سبک بازی آمریکای لاتین و تهاجمی شبیه اسپانیا نیست بعدش یونان و ترکیه هستن؟ دست وردار دوست عزیز . ما آن حیوان مظلوم خاکستری درازگوش نیستیم.
دوم : در مورد عالیجناب کی‌روش باید یه کاری انجام بدیم اونم اینه که یه مصاحبه قبل از جام جهانی باهاش انجام بدیم و ازش بخوایم نظرشو در مورد سیر آماده سازی تیم ملی به صراحت بگه . اگر رضایت بالای ۷۰ درصد داشت ، پس طبعاً همین فدراسیون داغون وظایفش رو به شکل مطلوب انجام داده و اگر گفت نه ، ازشون بپرسیم چرا؟ کدام خواسته شما محقق نشد و همین موارد رو باهاش مطرح کنیم
۱
شهرام
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۱۶
من فقط یه چیز میوونم و اونم اینکه اننخاب بازی دوستانه فقط و فقط به عهده ی کادر فنی هست و هیچ احدی حق اظهار نظر نداره! با بازی دوستانه بزرگ هم هیچ تیمی بزرگ نمیشه والا تیم 20 تم لاایگا که 6 بار با بارسا و رئال و اتلتیکو بازی میکرد الان باید خدایی میکرد! با قدم زدن کنار هقاب هیچوقت یه عقاب نمیشی!
کیروش قطعن و قطعن برای هر بازی دوستانه هزار و یک دلیل داره که ما ازش بیخبریم و به ماهم مربوط نیست بخوایم دلایلش رو بدینیم! مهم اینکه تیم در تورنومنتی که شرکت میکنه آماده باشه...
۲
كسري
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۲۲
جناب مومني بخدا به پير به پيغمبر كيروش عاليه بخدا از نظر فني از برانكو و شفر و خيليهاي ديگه حتي تو دنيا هم برتره ولي اين حجم از حمايت هاي شما واقعا ديگه نوبره!!اصلا حرف خودتون هدف از بازي تداركاتي چيست؟؟؟؟واقعا هدف از بازي با سيراليون چه بود ؟؟قبل جام جهاني ١٩٧٨ ايران با فرانسه بازي كرد و قرار بود با هلند هم بازي كنه ولي مربي هلند از انجام بازي سر باز زد و علتش رو هم اين دونست كه ترس ايران از هلند ميريزه و تو جام جهاني كه با هلند داشت رو بدون ترس بازي ميكنه.ديگه قرار نيست كه هر تصميمي رو كه كيروش ميگيره رو تا الوهيت بالا ببريم كه؟؟چهل ساله اصلا انگار عادت كرديم بعضي هارو نعوذا... خدا بدونيم!!!!!!شما يه لحظه فكر كن كيروش خواستار بازي با تيمهاي تاپ دنيا باشه و فدراسيون از انجام اينكار سر باز بزنه !!!!با تيمهاي قوي بازي كردن باعث ميشه بازي كردن با اين تيمهارو بازيكنهامون كه اكثرا اماتور هستن ياد بگيرن .بازهم ميگم كيروش بسيار باهوش و داراي ضريب هوشي بالايي ست ولي نبايد خدا بدونيمش كه اقاي مومني.شما كه ميگي بازي با كرواسي و مكزيك چه فايده داشت بازي با شيلي و سويد بعد جام جهاني چه فايده اي داشت؟؟(البته با طرز فكر شما اين سوال رو پرسيدم چه بسا حتي يه تمرين ساده هم براي مربيهاي حرفه اي ، نتيجه داره و برنامه).اما دوستان كيسه كش كه سريع بازي با الهلال پارسال رو ملاك قرار ميدن و برانكو رو ميكوبن اخه نادونها برانكو پارسال سه بار ديگه با الهلال بازي كرد و هر دفعه تيم ما سر بود و اون بازي مشكلات قبل بازي و محروميت بازيكنهاي اصلي در حالي كه تيم رو نيمكت هم كسي رو نداشت باعث اون باخت شد و اينرو هم ميدونيم الهلال پارسال هفت يا هشت مليپوش داشت و چهار بازيكن خارجي كه سرامد اونها ادواردو و اينرو ميدونيم حتي از تيم ملي عربستان هم پارسال قويتر بودن.يا لخويا پارسال با هفت مليپوش ثابت قطر (تازه دوتاشون هم مليت قطري گرفتن)بعلاوه ي يوسف العربي ازمراكش و يوسف مساكني از بهترين تيم افريقا تونس و نام تاعه هي يكي از بهترين بازيكن هاي كره اما بريم اونهارو.بعضي تيمهاي باشگاهي اسيا از تيم مليهاشون قويترن و با اين وضعيت باشگاههاي ايران كارستون ميكنن نمونش همين ذوب اهن در بازي با الدوحيل.
۷
حامی تیم ملی
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۲۴
این خبر پیشنهاد مکزیک و کرواسی هم شباهتی به پیشنهادات بین المللی از تیمای تاپ دنیا به جناب برانکو داره که توسط رسانه هایی که در ضیافت های جناب پرفسور حضور پررنگی دارند به اعلام عمومی میرسه
۳
محمد
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۴:۳۶
این همون عقده ای نیست که وقتی برانکو باخت در جا اومد دو تا مقاله تو آی اسپورت داد ؟؟؟؟

۱
&
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۱۳
یکی دیگه از ذوب شدگان! اخه این چه منطقیه که با تیم های مکزیک و کرواسی بازی نکردیم چون ترسیدیم واسمون تیتر بزنن؟ اصلا مگه فلسفه بازی های تدارکاتی پیدا کردن نقاط ضعف و قوت نیست؟ البته به نظر نگارنده متن سیرالئون عالی بوده چون 4 تا بهشون زدیم و فرداش میتونستیم واسشون تیتر بزنیم!!!! سفسطه کردن برای توجیه تصمیمات کیروش اونم تا این حد؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر