فهرست
بازی پرریسک شجاع؛ خطر در حوالی جریمه
بازی پرریسک شجاع؛ خطر در حوالی جریمه

بازی پرریسک شجاع؛ خطر در حوالی جریمه

آی اسپورت - برد السد مقابل پرسپولیس در بازی رفت علاوه بر بونجاح و ژاوی و دوستانش یک چهره ویژه‌ دیگری هم داشت، شجاع خلیل‌زاده. بازیکنی که با خطاهای پرتعدادش در اطراف محوطه جریمه و زمین خودی موقعیت‌های زیادی را به السدی‌ها داد و یکی از آنها هم تبدیل به گل حریف شد. این اتفاق در بازی برگشت هم رخ داد و البته هم تعداد خطاهای شجاع کمتر بود و هم بازیکنان السد بی‌دقت‌تر بودند که گلی با این روش به ثمر نرسید. البته گل نزدن السد از خطرناک و پرریسک‌بودن خطاهای شجاع خلیل‌زاده کم نمی‌کند.

مدافع سرخ‌ها در بازی دیروز ۴ خطا انجام داد. یک خطا نزدیک محوطه جریمه در ثانیه‌های پایانی، یک خطا نزدیکی‌های خط محوطه و یک خطای دیگر در زمین خودی. تصور این که پشت تمام این خطاها ژاوی یا بازیکنان خطرناک السد ایستاده‌اند حتی بعد از پایان بازی هم می‌تواند دلهره آور باشد. البته جای امیدواری است که در این بازی تعداد خطاهای شجاع کمتر شده بود. او در بازی رفت با ۷ خطا که شامل ۶ خطا در زمین خودی بود آمار بسیار ترسناک‌تری از خود به جای گذاشته بود. جالب است در بازی با نسف که شجاع خلیل‌زاده به دلیل محرومیت غایب بود، پرسپولیسی‌ها فقط یک خطا توسط احمدزاده در یک سوم دفاعی خودی انجام دادند و در تمام دقایق بازی در اطراف محوطه پرسپولیس آرامش کامل حکمفرما بود!

در مابقی بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا هم روند خطاهای خلیل‌زاده به همین شکل بوده و همین مساله ریسک بازی او را بسیار زیاد کرده است. شماره ۳ سرخها با ۱۸ خطا در میان هم‌تیمی‌هایش رکورددار است یعنی به طور میانگین در هر ۲۵ دقیقه با یک خطا که خیلی از آن‌ها در مناطق خطرناک بوده آرامش سرخها را برهم زده است. جالب است که جلال حسینی، دیگر مدافع قرمزها آمار ۲ خطا را ثبت کرده است و البته ۴ خطا را هم برای تیمش گرفته است. این آمار در بازی مرحله بعد که در غیاب سیدجلال حسینی برگزار خواهد شد نگرانی ها را بیشتر خواهد کرد. آماری که شاید در لیگ برتر ایران خیلی خطرناک نباشد اما در آسیا و با آن همه بازیکن خطرناک و ایستگاهی‌زن می‌تواند به قیمت گل‌خورده تمام شود.

نود

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-04-17 18:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
احسان
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۳۹
بخدا این مدافع نیست چرا برانکو تحت هر شرایطی بازیش میده؟ شما بازی با پدیده و نسف که این [خلیل‌زاده] توو ترکیب نبود چندتا موقعیت دیدید؟ نه نسف خط حمله خیلی بدی داره نه پدیده.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر