فهرست
برگ برنده‌ای به نام «سردار»
برگ برنده‌ای به نام «سردار»

برگ برنده‌ای به نام «سردار»

آی اسپورت – سردار آزمون دست از درخشش بر نمی‌دارد و این روزها چیزی بیشتر از یک نماینده خوب برای فوتبال ایران در لباس زنیت سن‌پترزبورگ محسوب می‌شود. بازیکنی خوش‌تکنیک که البته در ابتدای فصل به سنت چند سال گذشته با شایعاتی همچنان بی‌اساس، درباره رفتن به باشگاه‌های بزرگ انگلیسی و اسپانیایی بار دیگر هوادارانش را دلخور کرد، او البته به سنت سال‌های گذشته این شایعات را تکذیب کرد، اما زنده شدن این اخبار جعلی درست در ابتدای هر فصل، حس خوبی را به هواداران او منتقل نمی‌کند.

چنین وضعیتی را می‌شود با اوضاع نکونام در ترکیب اوساسونا مقایسه کرد که هرگز خبری از هیچ پیشنهاد خاصی نبود و نکونام هم در آن سال‌ها از عضویت در اوساسونا لذت برد و در این تیم حتی به مقام کاپیتانی رسید و شهروندی افتخاری کسب کرد و اوج گرفت. آزمون هم باید بپذیرد که زنیت واقعا تیم کوچکی نیست و اگر قرار است در این تیم جاودانه شود، برای جاودانه شدن دست از رویابافی بردارد و در همین لباس آبی‌ روشن، به تاریخ ملحق شود. تکنیک بالای سردار زبانزد است و هفته‌ای نیست که او با لباس زنیت ندرخشد و رسانه‌های روسیه، ترکیه و حتی روزنامه‌های مهم اروپایی از بازی خوب و تاثیرگذار او می‌نویسند و البته این زیر ذره‌بین رفتن بازی‌های اروپایی تاثیر داشته است.

پاس گل زیبای سردار در دیدار تیمش برابر دینامومسکو، تیم رده دهمی جدول، بار دیگر به مربی زنیت یادآوری کرد که سردار بازیکن ثابت تیمش است و باید در ترکیب اصلی بماند و میدان داشته باشد تا بتواند ایده‌ها و استعدادها را یک به یک در زمین اجرا و پیاده کند. آزمون با پاس زیبای خود به آرتم‌ زیوبا هم اتحاد این زوج دوست‌داشتنی را تقویت کرد و هم به رقبای زنیت نشان داد که زوج مخوف زنیت یعنی آزمون و زیوبا برای تداوم درخشش خود برنامه دارند و زنیت بیهوده بر صدر جدول تکیه نزده است.

وب‌سایت فوتبال مسکو، در گزارشی از فوتبال هفته اخیر باشگاه‌های روسیه آورده است: «تیم‌های باشگاهی روسیه معمولا عادت به حفظ یک ترکیب ثابت ندارند و در فصل گذشته هم حتی در زنیت قهرمان شاهد تغییرات هفته به هفته بودیم، اما در این فصل مربی زنیت کمی پخته‌تر عمل کرده و زوج رویایی تیمش را حفظ کرده است، همین تعهد به ترکیب ثابت را در دینامومسکو شاهد هستیم. بهتر است تیم‌ها به یک ثبات منطقی دست پیدا کنند، هرچند درها به روی بازیکنان ذخیره برای رقابت همیشه باز است.»

وب‌سایت رسمی باشگاه زنیت سن‌پترزبورگ روسیه در گزارش روز گذشته خود با اشاره به هوشیاری بالای آزمون نوشته است: «آزمون که در 5 هفته گذشته لیگ روسیه دو گل به ثمر رسانده، باید به دو پاس گل مهم خود نیز فکر کند، این کمتر از گلزنی نیست و نشان می‌دهد ضریب کار گروهی بین بازیکنان زنیت افزایش پیدا کرده و روحیه تیمی دلچسب و امیدوار‌کننده‌تر از گذشته به نظر می‌رسد.»

وب‌سایت کانال پلاس لهستان نیز در گزارش از این هفته فوتبال باشگاهی روسیه نوشت: «پاس گل سردار فوق‌العاده بود، او برای زنیت به یک برگ برنده تبدیل شده و تیمی که زوج آزمون و زیوبا را در اختیار دارد، چرا نباید در صدر جدول فوتبال باشگاهی روسیه باشد؟ این تیم زوج زهرداری دارد و البته نباید از خط دفاعی خوب این تیم و کار خوب دروازه‌بان زنیت هم غافل شد، روی هم رفته زنیت ترکیب خوبی برای این فصل ارائه کرده و پخته‌تر از فصل گذشته نشان می‌دهد، درنتیجه می‌توان شجاعانه پیش‌بینی کرد که زنیت بار دیگر به‌عنوان مدافع قهرمانی، به این مهم دست پیدا کند و در قله فوتبال روسیه بایستد.»

در ماه جولای سردار آزمون دومین بازیکن برتر زنیت لقب گرفت و البته رای هواداران در وب‌سایت رسمی این باشگاه، سردار را در رده اول نشانده بود، اما رای کارشناسان درنهایت زوج سردار را بالاتر از او نشاند. این مهم نیست و چیزی که اهمیت دارد، این است که آزمون نماینده خوبی برای فوتبال ایران است و فرصت دارد در تاریخ فوتبال زنیت روسیه به یک مهره تاریخی و تکرارناشدنی تبدیل شود.

 

فرهیختگان 

 

۳    
آی اسپورت
2019-08-17 12:22:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر