فهرست
جادوگری که چوب جادویش را گم کرده!
جادوگری که چوب جادویش را گم کرده!

جادوگری که چوب جادویش را گم کرده!

آی اسپورت – علی کریمی دوباره به سیم آخر زده است. جادوگر فوتبال ایران بعد از اینکه سرمربی سپیدرود شد به خاطر مشغله زیادی که این شغل برایش درست می‌کرد فعالیتش را در اینستاگرام و کانال تلگرامی‌اش محدود کرد. اما به نظر می‌رسد تساوی غیر منتظره با استقلال خوزستان دوباره تمرکز او را به هم زده است. کانال تلگرام کریمی تبدیل شده به محلی برای طعنه و سوال از مسئولان فوتبال به خصوص مهدی تاج و اهالی فدراسیون. اما آخرین مخاطب طعنه‌ها و کنایه‌های کریمی کسی نیست جز عادل فردوسی‌پور. این حمله از کنفرانس خبری بعد از بازی سپیدرود و استقلال خوزستان و به بهانه پخش نشدن صحنه‌های داوری بازی‌های تیم او یعنی سپیدرود شروع شد و حالا موج دوم حملات در کانال تلگرامی آغاز شده.

کریمی در اولین پست طعنه‌آمیزش زیر عکسی که در آن فردوسی پور در حال دادن جایزه بازین سال به مهدی طارمی است نوشته: «همه داستان وقتى شروع شد كه يه گزارشگر جايزه بهترين بازيكن را داد!!!! يعنى توى اين كشور شخص ديگه اى نبود جايزه مهدى رو بده!!!!؟»

کریمی 30 دقیقعه بعد در پست دیگری نوشت: «اگر خود را ميفروشيد لااقل cheap نفروشين». اما یک ساعت بعد نوشت: «عادل جان تا حالا چند بار  به برج  ايران زمين شهرك غرب رفتى؟؟؟!!!!» در همه این پست‌ها و بعد از جملاتش از تعداد زیادی ایموجی‌ هم استفاده کرده. دقایقی بعد در پستی نوشت: «چرا در مورد درگيرى دستيار كارلوس با نماينده فدراسيون و فيفا در  ملك شخصى كی‌روش ،كسى رو نياوردى كه ازش توضيح بخواهى  رو خط؟؟؟!!»

اما مهم‌ترین و مبهم‌ترین طعنه کریمی به فردوسی‌پور این بود: « اينو راست ميگن كه علاقه زيادى به................ى دارى و سالهاست كه اين كار رو انجام ميدى؟» و در ادامه: « اگه اينطور باشه كه فكر ميكنم براى رسانه ملى خيلى بد باشه (از نظر من ايرادى نداره ها) كه مجرى سرشناسش درگير اين داستان ها باشه!!!!!!!!!!»

درباره چیزی که علی کریمی با نقطه چین به آن اشاره کرده گمانه‌زنی‌های زیادی شد. اما حقیقتا درباره هیچ کدام از حدس‌ها نمی‌شود با قاطعیت صحبت کرد. اما چرا نقطه‌چین؟ آیا کریمی فردوسی‌پور را تهدید کرده است؟ در این که اعتراض علی کریمی به فساد و بی‌قانونی در فوتبال است شکی نیست. او این روزها شاید طلایه‌دار اعتراض به فسادی است که گریبان فوتبال ایران را گرفته. اما باید از او پرسید چرا به این شکل؟ چرا حالا؟ یعنی اگر فردوسی‌پور آیتم داوری بازی‌های سپیدرود را پخش می‌کرد، کریمی با آن نقطه‌چین تهدید به افشاگری نمی‌‌کرد؟ یا اگر عادل همچنان آیتمی در این باره پخش نکند احتمال دارد کریمی به افشاگری ادامه بدهد و نقطه چین معروف را با کلمه مناسب و مورد نظرش پر کند؟ کریمی بارها بقیه را به همدستی و پنهان‌کاری از فساد متهم کرده است. اما الان خودش هم دارد همین کار را می‌کند. او اگر چیزی می‌داند و از صحت ادعایش اطمینان دارد باید آن را اعلام کند. اما این که بخواهد با عبارتی مثل «اینو راست می‌گن؟» شائبه‌ای درباره کسی ایجاد کند نه تنها منصفانه نیست بلکه دقیقا همان کاری است که ظاهرا خودش به مبارزه با آن برخاسته.

پست‌های کوتاه، متعدد، تک جمله‌ای و بی نظمی که علی کریمی در کانالش منتشر می‌کند نشان می‌دهد که خودش هم تمرکز لازم را ندارد. او بعد از نوشتن یک جمله ناگهان چیز دیگری به ذهنش می‌رسد و در همان لحظه منتشر می‌کند. او اگر می‌خواهد متن تاثیرگذاری منتشر کند باید بدون عجله و با تمرکز واکنش نشان بدهد. همه حرف‌هایش را در یک متن متعادل و فکر شده و منسجم منتشر کند. به هر حال او با کسی مثل امیر تتلو تفاوت‌های زیادی دارد و واکنش‌‌هایش هم باید با او متفاوت باشد.

به نظر می‌رسد جادوگر چوب جادویش را گم کرده است. او به جای اینکه وقت و فکر و انرژی‌اش را صرف تیمی کند که جانش به جان هوادارانش بسته است وارد بازی خطرناک و احتمالا بی نتیجه‌ای شده است. جادویی که الان همه از کریمی انتظار دارند این است که سپیدرود را از منطقه خطر دور کند و در لیگ برتر نگه دارد.  

۴۱ ۲۷  
آی اسپورت
2018-02-04 18:30:00
نظر دهید

۲۷ نظر
پدرام
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۳۸
اشتباه بزرگی کرد علی کریمی وارد دنیای مربیگری شد

اینجا اسم بازی نمیکنه - امتیاز و رتبه تیمته که حرف میزنه

کاش کریمی صبور بود و مثل مهدوی کیا شروع میکرد از پایه کار کردن

اشتباه کردی آقای علی کریمی
سعید
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۳۴
پول زیادی درست یا غلط در فوتبال رد وبدل میشه هنگفت آن برق چشم خیلی ها را برده تعداد زیادی از مطبوعاتی های ورزشی بر خلاف سایر همکارانشون در حوزه های دیگر ( که انصافانه آنها افراد زحمت کش و وظیفه شناس هستند و حتی گاهی پای زندان همحکوم بخاطر روشنگری هامون میروند)مثل تحویل دارهای بانک هستند که پول بی حساب که از بغل گوش آنها بعضا به افرادی با ای کیو جلبک میرسه کفر اونا را در میانه میگن ما چیمون کمتر از اینها ست ما باید برای هر خبر چند تا هزار تومانی ناقابل بگیریم ولی این آقا یون با هر لایه به توپ میلیونیک جیبشان پر میشه.پس به این نتیجه رسیدن که از این پول بی حساب به زعم خودشونیست پول زحماتشون را بردارند.این میشه که که آگه یکی حرف حساب بزنه بگه بابا چرا فلانی که اتفاقا رییسشون هم هست والگوی همشون شده چرا اینقدر تبعید قایل میشه چرا از سیمای ملی که مال همه است اینقدر سوءاستفاده میکنه بهمون بر می خوره صغیر وکبیر شون مثل لاشخور بلند میشن میگن نه فلانی بیجا میکنه حرف حق میکنه .اخه حرف حق اونا کار واجبی بعضیاون را خرابتر میکنه.می بینید وقتی پای آقای رییس در میونه همشون میان وسط.
میلاد
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۱۸
سناریو مشخص شد؛تخریب علی کریمی! دلیل؛ انتقاد از برنامه نود و عادل فردوسی پور!!! ولی مردم دیگه قبلا نیستن دوستان آی اسپرتی،همه میدونن شما رفیق شش نود هستید پس اصلا تحت تاثیرشما قرار نمیگیرن خودتونو خسته نکنید! نود دیگه مثل قبل محبوبیت نداره،آمار اس ام اس هم که بالاس بخاطر جایزه هاشه اگه راست میگه چندتا برنامه جایزه ندن ببین چقدر شرکت میکنن!!!
شاهین
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۲۲
خوشحالم دشمنان علی کریمی جزو حمقاء هستن
۲
بس
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۴۲
کریمی بهترین شومن دنیاست. اومده برینه به سپیدرود بره. بعد خودشو با علی دایی مقایسه می کنه!
6666666
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۵۴
کتو لازم نکرده راجع به جادوگر نظر بدی برو
آزار
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۵۴
شما بجای سپیدرود دهنتو باز کن
امان از بی سوادی
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۰۷
کاش چیزی که علی کریمی داره همه داشتن
دامون
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۰۸
سایت آی اسپورت واستون متاسفم. شما به وضوح قواعد بی طرفی رسانه ای رو زیرپا گذاشتین. من مخاطب با دیدن این رویکرد دیگه سراغ همچین سایتی نخواهم اومد. اولا که تنها سایتی بودین که تا به الان خبر اعتراض کریمی رو بعد بازی سپیدرود کار نکردین. دوما در داستان درگیری فردوسی پور و طاهری هم سردبیر شما در تیم فرددوسی پور قرار گرفته بود. و الان هم که با تمام توان تاخختین به علی کریمی. مسایلی مثل حق پخش، عدم انتقاد فردوسی پور از تاج و.. از تیررس قلم شما خارجه.
من
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۹
“من مخاطب با دیدن این رویکرد دیگه سراغ همچین سایتی نخواهم اومد.”( صفحه را رفرش می کند و دوباره ...)
سجاد
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۱۴
چرا ما اینجا هیچ وقت مطلبی علیه نود یا فردوسی پور نمیبینیم این نشون میده شما هم دستتون با عادل تو یه کاسه هست و مثل عادل نقطه چین هستید
سجاد
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۱۸
راستی ما نفهمیدیم که این مطلب رو بعد بازی استقلال بخاطر هواس پرتی از باخت تیم محبوبت نوشتی
ميلاد
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۰۳
و علي كريمي كم كم تبديل شد به علي احمدي نژاد . بگم بگم .. . خوب دوست عزيز بگو اگر چيزي هست. اينقدر كه اينها ژشت چريكي ميگيرند چه گوارا نميگيره.
۹
من من
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۰۴
حقیقت اینه که علی کریمی واقعا فردی نیست که دنبال حقیقت باشه... اگر منافعش تامین بشه صدایی ازش در نمیاد ولی اگه منفعتش تامین نشه یک تیم رو هم بهم می ریزه... فکر می کنید اون سالهایی که سر کیفیت پیراهن بعضی تیمها رو بهم ریخت داستانش چی بود؟ اون باشگاه با تولیدی رفیق ایشون قرارداد نبسته بود همین!...
درمورد مربی گری واقعا اخلاق مربی گری نداره.. همه یادمونه درمورد رفتارها و فحش قلعه نوعی یا پروین چه حرفا بوده .. ولی یه لحظه کریمی رو با وضعیت بد اونها مقایسه کنید؟ کریمی اصلا تعادل لازم برای مربی گری و نداره.. تو بازی اول بلند شده بود رسما می خواست بازیکن تیم خودش رو بزنه! :|
تعادل عصبی و رفتاری اولین فاکتور برای یه مربی هست...
این کریمی اون علی کریمی که عاشق بازیش بودیم نیست.. بهتره بیشتر خودشو خراب نکنه و از فوتبال بره...
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۱۲
علی کریمی واسه مردم ایران زیادیه . چه زمانی که بازیکن بود چه الان . تا ابد تو قلبمی داش علی .
حق با علیست
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۱۸
اتفاقا کریمی بهترین کارو کرده. چون اگه واضح می گفت. باید ادعاشو اثبات می کرد که با این مافیای فساد به هم پیوسته، یک تنه نمیشه باهاشون درگیر شد. بهترین کار همینه که اعتماد مردم ازشون سلب بشه.
در ضمن علی کریمی و امثال کریمی ها خودشون رو اثبات کردن. نمیتونید خرابشون کنید. تاریخ براشون شهادت میده و دشمنانشون رو رسوا می کنه.
خوزستانی
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۴۲
بدون شک عادل فردوسی پور دلال در همه زمینه هاست سیاسی ورزشی اقتصادی
هم آنسوی مرزها را می نگرد و هم درون مرزها از انواع رانت سود میبرد
در اینکه عادل فردوسی پور انسان بسیار با سواد و دانش یست تردیدی وجود ندارد
اما متاسفانه همه میدانند که عادل باج گیر بزرگیست
شهرام
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۳۲
اگه از عادل چیزی میدونی و نمیگی دوحالت داره. یا ادعات دروغه و فقط قصد شلوغکاری داری تا بعد بگی تقصیر این و اون بود که من تیمم نتیجه نگرفته. یا راست میگی و مدرکی از فساد عادل داری ولی برای منافعت اونو گرو نگه داشتی تا باج بگیری. در هر حال باعث تاسفه این رفتار از اسطوره مملکت.
۶
M13
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۵۰
متاسفانه باید بگم ادب و البته سواد مرد به ز دولت اوست
متاسفانه علی کریمی نه ادب انتقاد کردن و نه سوادشو داره یه روزی میاد حمایت روحانی میکنه بعد با اولین اتفاق میاد از حمایتش پشیمون میشه یه روز حامی کیروش میشه بعد از اون ماجراها کلی مصاحبه علیه کیروش کرد همین داستان تکراریش واسه فردوسی پور و تاج و بقیه هم هس
ای کاش یک نگاهی ب خودش میانداخت ب نحوه ی ادبیات بیانش و این ک ب جای این ک بره علم مربی گری یاد بگیره میخاد بره رو نیمکت تیم ها بشینه تاریخ دوباره خاهد شد ۵ سال دیگه ایشون همون جایی خاهد بود ک الان خداداد هس
۴
محسن
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۲۹
یاد علی دایی و داستان کارت به کارت افتادم.ظاهرا این عزیزان،همه از همدیگر نقطه ضعف دارند و گذاشته اند برای روز موعود افشا کنند!!!! همچنان که علی دایی،از سالی که در راه آهن بود از داستان کارت به کارت آگاه بود و سکوت کرد تا به تیم بزرگتری برود و از ان کثافتکاری پرده برداری کند!!! قانون فیفا:هر شخصی که در فوتبال فعال باشد و از فساد در فوتبال مطلع باشد و سکوت کند،در صورت اثبات،خود،قسمتی از فساد محسوب و محروم میشود!!! اما!!! خوب است اگر علی کریمی، فسادی از فردوسی پور میداند که مرتبط با فوتبال است همین امروز اعلام کند.نه اینکه به دنبال حق السکوت باشد.و اگر موردی از فردوسی پور میداند که البته مرتبط با فوتبال کشور نیست،اسم اینکار ..... می باشد!!!(جای نقطه چین،کلمه دلخواه را بگذارید)
۳
jabi
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۳۳
علی کریمی نه خبرنگاره نه درسشو خونده نه تجربشو داره. نه تو آموزشگاه درس جمله نویسی و حرف های ادبی و چاپلوسانه یاد گرفته. کریمی مثل تمام مردم عدی حرفشو میزنه. بدون استفاده از کلمات دهن پر کن و زیادی.در واقع این افشا گری ها کار شما به اصطلاح خبرنگاره که متاسفانه سرتون و کردین تو برف و از ترس جیره ای که بهتون میدن صداتون در نمیاد. حالا یکی داره این حرفارو میزنه به جای حمایت و همسویی ازش غلط املایی و نوشتاری میگیرین؟ اون جامعه ای که خبرنگاراش قلم به مزد باشن فاتحش خوندست.تا وقتی شماها خودتون درگیر فساد باشین هیچ مشکلی حل نمیشه. امثال کریمی هم صداشون به جایی نمیرسه. در مورد اون ناعادل دزد هم منظورش شرطبندیه. اون مردک یکی از شرطبند های بزرگ فوتبال ایرانه
قربعلی چوماق
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۱۰
باز یه نفر از عادل فردوسی پور شکایت کرد....شما دست به کار شدید.......خیلی ضایع مشحصه که مافیای فوتبال ایران کیه................................ شرم کنید.......... بدبختی هواداران سرخابی اینه که انگل هایی که ر جامعه فوتبال می لولند از این تفرقه استفاده می کنند حق استقلالی ها رو می خورن پشت قرمزا جا می خورن.....حق پرسپولیسی ها رو می خورند پشت آبی ها جا می خورند طرفدارای دوتیم هم نقش عروسک خیمه شب بازی رو واسشون بازی می کنند.....همش سرکارن........................
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////کی روشی پور ..........
مسعود
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۲۰
عادل فردوسی‌پور یک آدم تحصیل کرده است. یک فوتبالیست بیسواد صلاحیت اظهارنظر در مورد اون را ندارد. فقط یک نفر در مقام و مرتبه فردوسی‌پور میتونه ایشون را نقد کنه
۷
Power
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۲۱
شرط بندی
رضا
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۰۶
پاچه خواران فردوسی پور دوباره دست به کیبورد شدید. شما واقعا فضاحت رسانه اید و مافیای فردوسی پوری رو معنا کردید. پیشنهاد می کنم توی تشت شیر پای عادل رو با گلبرگ بشورید و بعد ببوسید تا جادوی عشقتون رو بهش بیشتر نشون بدید. جدی جادوگر وارد بازی خطرناکی شده؟ بازی خطرناک یعنی در افتادن با حضرت فردوسی پور که قدیس شماهاست؟ عجب بازی خطرناکی !!!
mahyar
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۱۶
az ye adame bi savad mese ali karimi entezare dgei nmshe dasht
۱
dd
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۴۹
قشنگ تابلوئه که یه سری رقبای رسانه ای عادل کار و زندگیشون رو گذاشتن تا با حمله به عادل و دفاع از هر کسی که به عادل توهین کنه یا بهش بتازه، سعی کنن چهره عادل و نود رو خراب کنن. داداش خیلی رو بازی میکنی. با یه ادبیات مشخص در همه سایت ها و رسانه ها دارید از عادل انتقاد میکنید و هر کس حرفی میزنه سریع واکنش نشون میدید. کافیه یکی از پرسپولیس و عادل و چهره های محبوبتون انتقاد کنه. لمپن بودن و این که دارید همه جا کامنت میذارید خنده دار شده. ممنون از آی اسپورت و رسانه هایی که به این حرفای زشت و اغلب توهین آمیز جواب نمیدن و به رسال شون عمل میکنن. شما اگر حرف حق و درستی داشتید دو تا روزنامه نگار پیدا میشدن و مینوشتن. برو فکر کن ببین چرا تعصب و دلالی و کارای بی منطقت بین روزنامه نگارها جایگاهی نداره.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر