فهرست
یک پایان تلخ/ 4 مقصد احتمالی دن آندرس
یک پایان تلخ/ 4 مقصد احتمالی دن آندرس

یک پایان تلخ/ 4 مقصد احتمالی دن آندرس

آی‌اسپورت- روزنامه موندودپورتیوو و رادیو مونته کارلو گزارش دادند، ژان میشل سری، هفته آینده یا شاید همین هفته بازیکن بارسلونا خواهد شد. این روزنامه ورزشی کاتالونیا تأکید کرده این انتقال با پرداخت 40 میلیون یورو که رقم ذکر شده در بند جدایی زودهنگام این بازیکن ساحل عاجی با باشگاه نیس است، صورت خواهد گرفت و رادیو مونته کارلو اعلام کرده سری با پرداخت 30 میلیون یورو بارسایی خواهد شد.

او یک بازیکن ساحل عاجی و 26 ساله است که در خط میانی بازی می‌کند و خیلی‌ها به خاطر سبک بازی‌‌اش، او را ژاوی آفریقایی نامیده‌اند. در ابتدا اولویت اول بارسایی‌ها در بازار تابستانی، جذب مارکو وراتی بود و نام سری در پلن B آبی‌واناری‌ها دیده می‌شد ولی حالا آنها عزم خود را برای جذب سری جزم کرده‌اند و باید ببینیم آینده او در باشگاه کاتالان به چه ترتیب رقم خواهد خورد.

در صورت انتقال سری به بارسا، این تیم با تراکم بازیکنان خط میانی روبه‌رو خواهد شد و سرمربی بارسلونا قادرخواهد بود تا تیمی متشکل از بازیکنان خط میانی را روانه زمین کند. فقط تصور کنید: تراشتگن، بوسکتس، راکیتیچ، دنیس، آردا، اینیستا، رافینیا، سرخی روبرتو، پائولینیو، آندره گومس و سِری. البته در این لیست نام سامپر که درخواست جدایی از تیم داده و آلنیا، بازیکن جوان باشگاه کاتالان را ذکر نکرده‌ایم. با وجود همه اینها هنوز قطعی نیست آیا سری بتواند در بارسا همان‌طور که از او توقع می‌رود، بازی کند یا خیر؟ چراکه خریدهای قبلی آبی‌واناری‌ها برای خط میانی‌شان چندان مطلوب از آب درنیامدند: آندره گومس (با قرارداد 35 میلیون یورو به اضافه 15 میلیون یورو متغیر)، تأثیرگذاری چندانی نداشته و آردا که با 40 میلیون یورو به بارسا پیوست هم چندان موفق نبوده و حالا پائولینیو و سری این فرصت را خواهند داشت تا توانایی‌شان را ثابت کنند.

اینیستا می‌رود؟

خرید این تعداد بازیکن میانی، علاوه بر بازیکنان پایه‌ای، می‌تواند پیغامی هم برای آندرس اینیستا باشد. دن آندرس چند روز پیش در گفت‌وگویی با روزنامه ال‌پائیس به این نکته اشاره کرد که قراردادش با بارسا هنوز تمدید نشده. در این میان او پیشنهادات وسوسه‌کننده‌ای از باشگاه‌های آمریکایی، چینی و قطری دارد. اگر هم اینیستا تصمیم به ماندن در بارسا بگیرد، می‌داند که از این به بعد مشارکتش در بازی‌های تیم بیشتر از آنچه لوئیس انریکه از او می‌خواست، نخواهد بود. این درحالی است که نیمکت‌نشینی‌های پی در پی در زمان حضور انریکه هم اصلاً به مذاق اینیستا خوش نمی‌آمد.

قطعاً این نیمکت‌نشینی‌هایی که انریکه برای اینیستا درنظر می‌گرفت، باعث طولانی‌تر شدن عمر ورزشی او شده است و همین باعث شد تا اینیستا بتواند در شرایط خوبی فصول 2015-2014 و 2016-2015 را به پایان ببرد. پارسال اینیستا سه بار مصدوم شد و زمزمه‌هایی مبنی بر به پایان رسیدن عمر فوتبالی او به گوش می‌رسید.

حالا هم خرید سری و پائولینیو می‌تواند نشانه‌ای برای آندرس اینیستا باشد و پیغامی غیرمستقیم برای جدایی او از تیم کاتالان. مدیران بارسا گویا پای حرف خود ایستاده‌اند: آندرس حق انتخاب دارد و اینیستا هم تأکید دارد که نمی‌خواهد مشکلی برای بارسا باشد. سران بارسا هنوز جلسه‌ای برای تمدید قرارداد اینیستا نگذاشته‌اند و خرید سری، او را به درهای خروجی باشگاه نزدیک‌تر خواهد کرد.

آینده اینیستا با تردیدهای زیادی روبه‌رو است و رسانه‌های خبری مثل اسکای اسپورتس  یا رسانه‌های ایتالیایی در گزارش‌های خود ادعا کرده‌اند که اینیستا در حال بررسی پیشنهاداتش است. ژاوی اصرار می‌کند تا اینیستا در فوتبال قطر به او ملحق شود و گزینه دیگر حضور در لیگ MLS و تجربه یک ماجراجویی مشابه با داوید ویا در فوتبال آمریکاست.

اینترمیلان ایتالیا هم یکی از مشتریان پروپاقرص اینیستاست و قصد دارد تا قبل از پایان بازار تابستانی او را به خدمت گرفته و لیدر تیمش کند. در انگلیس هم پپ گواردیولا آماده است تا اینیستا را به سیتی ببرد و مطمئن است که هنوز از عمر فوتبالی او زمان زیادی مانده. در این میان سران باشگاه بارسا حاضر به نشستن بر سر میز مذاکره برای تمدید قرارداد اینیستا نیستند و از همین رو خود اینیستا هم تدریجاً هدف اصلی‌‌اش که بازنشستگی با پیراهن بارساست را به دست فراموشی می‌سپارد.

 غزال زیاری، خبرورزشی

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-08-24 03:17:00
نظر دهید

۱ نظر
ناشناس
پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۸:۴۳
امسال سال آخر اوست و بعد خداحافظی فکر کنم بعد از جام جهانی و پیکه هم همین طور حالا تیم بارسا نباید جایگزین این ها را بخرد ؟ در ضمن سال پیش مشکل عمده ی بارسا سال پیش نبود جانشین در حمله و دفاع و هافبک بود در ضمن دنیس که کلا رو نیمکت هست و تراشتگن دروازبان و یادمان نرود بازی با یووه بارسا از ماسکرانو برای حمله استفاده کرد !
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر