فهرست
بهترین‌های خانگی لیگ‌برتر؛ پرسپولیس صدر نیست!
بهترین‌های خانگی لیگ‌برتر؛ پرسپولیس صدر نیست!

بهترین‌های خانگی لیگ‌برتر؛ پرسپولیس صدر نیست!

آی‌اسپورت- بهترین تیم، بهترین خط حمله، بهترین گلزن و شکست ناپذیر. همه این عناوین، این فصل کنار نام پرسپولیس قرار دارند. البته به شرطی که آن‌ها دور از آزادی باشند. افت رقبای قهرمانی پرسپولیس و نتایج خوب تیم برانکو در نیم فصل دوم، باعث شده اختلاف آن‌ها در صدر جدول هفته به هفته بیشتر شود و تساوی با نفت تهران هم نتواند نگرانی در مسیر قهرمانی این تیم به وجود آورد. با این حال، عملکرد پرسپولیس در این فصل به دو بخش داخل و خارج از خانه تقسیم می‌شود. در بازی‌های خارج از خانه، هیچ تیمی نمی‌تواند حتی فکر رسیدن به پرسپولیس را بکند اما در خانه، اوضاع متفاوت است.

پرسپولیس در جدول بازی‌های خارج از خانه با اختلاف ۷ امتیاز نسبت به گسترش فولاد که تازه یک بازی خارج از خانه بیشتر از آن‌ها انجام داده صدرنشین است. آن‌ها بهترین خط حمله هستند و دقیقا ۵۰ درصد، نسبت به دومین خط حمله موفق بیشتر گل زده‌اند. بهترین خط دفاع را هم در اختیار دارند و علیپور و مسلمان با ۶ گل و ۶ پاس گل، دست نیافتنی به نظر می‌رسند. به این‌ها، شکست ناپذیری پرسپولیس در بازی‌های بیرون از خانه را هم اضافه کنید. همین آمارها، پرسپولیس را هم تبدیل به صدرنشین لیگ برتر کرده اما در صورتی که قرار باشد بازی‌های آزادی در نظر گرفته شود، اوضاع تا این مقتدرانه نیست.

در حال حاضر استقلال، صدرنشین جدول بازی‌های خانگی لیگ برتر است. البته استقلالی‌ها، به اندازه پرسپولیس از بازی‌های خانگی امتیاز گرفته‌اند اما بخاطر گل زده بیشتر صدرنشین هستند و تیم برانکو در رده دوم قرار دارد. علاوه بر استقلال، ۴ تیم دیگر هم در بازی‌های خانگی‌شان بیشتر از پرسپولیس گل زده‌اند. در جدول گلزنان، مرتضی تبریزی با ۷ گل در صدر قرار دارد و در جدول پاس گل‌ها هم معین عباسیان، صدر را با مسلمان شریک است. پرسپولیسی‌ها تنها باخت فصل را هم در خانه به پیکان داده‌اند. تنها اقتدار خانگی پرسپولیس، مربوط به خط دفاعی است که دروازه این تیم با دو گل خورده و ۷ کلین شیت، نفوذ ناپذیر به نظر می‌رسد.  بر خلاف روند معمول، پرسپولیس این فصل خارج از خانه بهتر از ورزشگاه آزادی نتیجه می‌گیرد و برای بهتر شدن روندش، باید اقتدار بیرون خانه را به بازی‌های خانگی تزریق کند.

نود

۳۸ ۲  
آی اسپورت
2018-01-07 18:22:00
نظر دهید

۲ نظر
یک استقلالی بی منطق هستم
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۶
بر طبل شادانه بکوب...
۹
احمد
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۷
یعنی شما اینقدر مغزتون کوچیک هست ک نمیدونید اول تفاضل گل مهم هست بعد گل زده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر