فهرست
آل‌کثیر گل صعود می‌زند، مظاهری تلویزیون می‌بیند
آل‌کثیر گل صعود می‌زند، مظاهری تلویزیون می‌بیند

آل‌کثیر گل صعود می‌زند، مظاهری تلویزیون می‌بیند

آی اسپورت - بدهی به وینفرد شفر باید دیر یا زود پرداخت شود و باشگاه استقلال راهی جز انتقال پول به هر طرق ممکن را ندارد. پرداخت نشدن بدهی شفر، باشگاه استقلال را با تداوم پنجره بسته مواجه خواهد کرد و تصمیم‌گیران در باشگاه هم البته قصد ندارند همین وضعیت ادامه داشته باشد و از شفر وقت یکماهه خواسته‌اند تا مبالغ درخواستی را به حسابش واریز کنند.

روشن است که دیر یا زود باشگاه استقلال این بدهی را پرداخت خواهد کرد اما تأخیر در انتقال پول برای استقلال بسیار گران تمام شد چرا که اگر مدیران این باشگاه از فاز بی‌تفاوتی خارج می‌شدند و قبل از شروع لیگ قهرمانان آسیا مبالغ خواسته شده را به حساب شفر می‌ریختند، یقیناً دست کادرفنی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا بازتر می‌شد و شاید استقلال با مجید نامجومطلق که بعد از باخت به پاختاکور به شدت زیر تیغ انتقاد‌ها قرار گرفته که برخی نیز درست است، از این مرحله نیز صعود می‌کرد.

آنچه باعث شد پرسپولیس با قوای تازه و نیروهای تازه نفس در لیگ قهرمانان آسیا به پیشروی خود ادامه دهد در حقیقت استفاده از بازیکنان جدید بود. پرسپولیس که دو بازیکن کلیدی خود را از کف داده بود شاید به زعم برخی کارشناسان محکوم به فنا و نابودی در این عرصه بود اما سرخ‌ها که در دیدارهای اولیه خود در مرحله گروهی نیز نتایج ضعیفی گرفته بودند و در آستانه حذف قرار داشتند، موفق شدند با 3 پیروزی در مرحله گروهی به مرحله حذفی برسند.

 در لابه‌لای بردهای پرسپولیس به وضوح می‌شود تأثیرگذاری بازیکنان جدید را دید. در ترکیب پرسپولیس برخی بازیکنان تازه‌وارد عملکرد خوبی داشتند و حتی زمینه‌ساز برد‌های این تیم هم شدند.

از حامد لک می‌شود به عنوان یکی از این ارکان نام برد. سرلک و پهلوان نیز نقش خود را به خوبی در خط میانی پرسپولیس ایفا کردند و از آنها تأثیرگذار‌تر بازی فوق‌العاده عیسی آل‌کثیر بود که گل پیروزی این تیم در مرحله حذفی را مقابل السد قدرتمند به ثمر رساند و اسباب صعود تیمش را فراهم کرد.

تردیدی نیست اگر استقلال نیز حق استفاده از بازیکنان تازه‌وارد خود را داشت نتایج بهتری را در لیگ قهرمانان آسیا رقم می‌زد. استقلال در چارچوب دروازه خود با ضعف‌هایی مواجه بود که یقیناً حضور رشید مظاهری می‌توانست به بهبود اوضاع دروازه‌بانی استقلال کمک کند.

 در خط دفاع نیز استقلال دو بازیکن جدید به خدمت گرفته است که حضور آنها نیز برای آبی‌ها مفید واقع می‌شد. بخصوص مرادمند که همه اعتقاد دارند یکی از بهترین خرید‌های استقلال محسوب می‌شود. بازیکنی همچون بابک مرادی نیز با آن همه استعداد و انگیزه می‌توانست تحرک بیشتری به خط میانی و خط حمله استقلال بدهد اما بی‌تفاوتی مدیران باشگاه استقلال که از ماه‌ها قبل به تذکرات گوش ندادند باعث شد تا مجموعه این تیم با تیمی نصفه و نیمه راهی این عرصه شود و دستش از صعود محروم بماند.

 حال اگر الوحده در لیگ قهرمانان آسیا باقی می‌ماند حتی ممکن بود بازی‌های فرسایشی صعود را هم از استقلال می‌گرفت و در حضور این تیم ضعف‌های استقلال بیش از پیش نمایان می‌شد.

باید توجه داشت که استقلال دو بازی با تیم الوحده انجام نداد که این موضوع به طور کلی به سود آبی‌ها شد اما کناره‌گیری الوحده نباید ما را از اصل موضوع غافل و باید این درک تسری پیدا کند که شاید باقی ماندن الوحده در رقابت‌ها صعود را هم از استقلال می‌گرفت. به هر حال باشگاه استقلال فقط درگیر مشکلات فنی نیست.

 استقلال در بخش مدیریتی خود نیز با مشکل مواجه است و مدیرانی در بدنه مدیریتی خود می‌بیند که یا بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را آنقدر آسان می‌پنداشتند که تصور می‌کردند با تیمی که بازیکن به اندازه کافی ندارد تا پنجه در پنجه تیم‌های بزرگ بگذارد، می‌توانند از مرحله گروهی صعود کنند و یا اینکه اساساً موفقیت در این عرصه که پیروزی‌اش در هر بازی و هر مرحله فواید مالی نیز به دنبال دارد، برای‌شان کمترین اهمیتی نداشته است.

 

 ایران ورزشی 

۱۴ ۴  
آی اسپورت
2020-09-30 01:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
اقلیت تاس
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۰:۳۶
چطور قبل مسابقات میگفتید فقط همین نفرات اصلی را حفظ کن و اصلا بازیکن جدید و تغییر نمیخواهیم؟؟ با تیم کامل رفتید و از همه هم کمتر بازی کردید... بابک مرادی باانگیزه و خوبه؟؟ مرادمند بهترین خرید است؟؟؟ وسطهای فصل بعد میبینمت که از توطئه وزیر برای آوردن بازیکنهای متوسط و ضعیف به تیمت مینویسی..توهم و نفهمی شما پایان ندارد
۹
سعید
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۰:۴۹
همین تحلیل های ابکی شما و طرفدارای بی منظق، استقلال رو نابود کرد نه نامجومطلق
۷
pooyan
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۲:۰۴
" قشنگ معلومه قصدت فقط تخريب پرسپوليس هست "
فرازي از بيانات استاد اقليت ...
چقدر بگن دسترسي به اينترنت رو واسه بچه ها محدود كنيد
۴
سیروس
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۲:۳۷
مطلب خوبی بود،ولی ازبعضی اظهارنظرهابایدتعجب کرد،تیم به دلیل غیبت حریف بازی نمیکندمیگوینددرشرایط بازی قرارنگرفته وبعدباحریفای دیگربازی میکندمیگویندتیم خسته شده است،دم خروس راباورکنیم یاقسم حضرت عباس
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر