فهرست
زیدان و تکرار فرمول موفقیت؛ رئال، قهرمان لالیگا؟
زیدان و تکرار فرمول موفقیت؛ رئال، قهرمان لالیگا؟

زیدان و تکرار فرمول موفقیت؛ رئال، قهرمان لالیگا؟

آی اسپورت - رئال مادرید در هفته هفتم لالیگا در دربی مادرید مقابل اتلتیکو به تساوی بدون گل رضایت داد تا تنها تیم بدون شکست جدول در پایان این هفته از مسابقات باشد. رئال از۷ بازی خود ۴ برد ۳-۱ سلتاویگو، ۳-۲ لوانته، ۱-۰ سویا و ۲-۰ اوساسونا) و ۳ تساوی (۱-۱ رئال وایادولید، ۲-۲ ویارئال و ۰-۰ اتلتیکومادرید) کسب کرده و با ۱۵ امتیاز صدرنشین لالیگا در پایان این هفته است. صدرنشینی رئال در این مقطع شاید کاملا بی اهمیت و البته بدون حاشیه امن (رئال با تیم هفتم جدول، اتلتیک بیلبائو، تنها ۳ امتیاز فاصله دارد) اما همین نتایج، آخرین رئال قهرمان لالیگا را تداعی کرده است.

رئال مادرید آخرین بار در فصل ۲۰۱۶ قهرمانی در لالیگا را جشن گرفت و نکته جالب آن که تیم آن روزهای زیزو نیز بعد از ۷ بازی ۴ برد و ۳ تساوی در کارنامه خود ثبت کرده بود. شاید تنها تفاوت در نحوه کسب این نتایج و البته گل های زده و خورده باشد. رئال در فصل ۲۰۱۹ اولین بازی را برد، در دو مسابقه به تساوی رسید، سه بازی متوالی را با پیروزی پشت سر گذاشت و در آخرین بازی هم به تقسیم امتیازات رضایت داد. رئال فصل ۲۰۱۶ اما ابتدا در ۴ دیدار ابتدایی خود پیروز شد (۳-۰ سوسیه‌داد، ۲-۱ سلتاویگو، ۵-۲ اوساسونا و ۲-۰ اسپانیول) در ۳ دیدار بعدی به تساوی رسید. (۱-۱ ویارئال، ۲-۲ لاس پالماس و ۱-۱ ایبار)

سومین تساوی برابر ایبار سرانجام صدر جدول را از رئال گرفت و این تیم را به رده دوم فرستاد. لوس بلانکوس بعد از برد ۲-۱ برابر بیلبائو در هفته نهم صدرنشین شد و تا پایان فصل و جشن قهرمانی، تنها ۶ هفته را دور از رده نخست پشت سر گذاشت.

تفاوت دیگر این دو تیم، عملکرد بخش های تهاجمی و تدافعی است. رئال در آن فصل تا پایان هفته هفتم ۱۶ گل به ثمر رسانده بود اما رئال این فصل با ۱۲ گل عملکردی ضعیف تر از گرانادا (دوم)، بارسلونا (چهارم) و حتی ویارئال (هشتم) داشته و آمار گل های زده اش با رئال سوسیه‌داد رده پنجمی برابری می‌کند. تیم این فصل اما در فاز تدافعی برتری نامحسوسی نسبت به تیم فصل ۲۰۱۶ (۷ گل) داشته و تنها ۶ گل دریافت کرده است.

یکی از نکاتی که صدرنشینی رئال را واقعی تر می‌کند، این است که نگاهی به برنامه بازی های رئال نشان می‌دهد این تیم در این هفته های رقبای آسانی نداشته و در همین ۷ هفته، در خانه سویا و اتلتیکومادرید به میدان رفته است.

شاید کلید موفقیت تیم زیزو در فصل فشرده لالیگا، حفظ روند بدون شکست کهکشانی ها باشد. روندی که در فصل ۲۰۱۶ هم یکی از نقاط قوت رئال بود. رئال زیزو در فصل ۲۰۱۶ شانزده هفته ابتدایی را بدون شکست پشت سر گذاشت (۱۲ برد و ۴ تساوی) و نخستین بار، در جریان شکست 2-1 مقابل سویا در رامون سانچز پیسخوان در هفته هفدهم طعم باخت را چشید.

بعد از دیدار مقابل بروخه در لیگ قهرمانان، رئال خود را برای دیدار هفته هشتم در روز شنبه برابر گرانادا آماده خواهد کرد؛ تیمی که در فاصله یک امتیازی رئال ایستاده و کمتر از ۲ هفته قبل، با نتیجه ۲-۰ بارسلونا را با شکست بدرقه کرده است. بعد از این دیدار، بازی های لالیگا به دلیل بازی های ملی با وقفه ای ۲ هفته ای مواجه می‌شود.

رفتن به وقفه بازی های ملی با صدرنشینی احتمالا مهم ترین هدف زیدان و رئال در روزهای پیش رو خواهد بود. صدرنشینی که تثبیت آن، نشان خواهد داد که رئال با زیدان روزهای اسفبار ۲۰۱۸ را تا حدود زیادی فراموش کرده است.

۲    
آی اسپورت
2019-10-01 00:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر