فهرست
تنها تجربه ماهینی در هافبک دفاعی؛ تلخ و گزنده
تنها تجربه ماهینی در هافبک دفاعی؛ تلخ و گزنده

تنها تجربه ماهینی در هافبک دفاعی؛ تلخ و گزنده

آی اسپورت – ترکیبی که توسط برانکو ایوانکوویچ برای بازی امروز تیمش در مقابل گسترش فولاد تبریز اعلام شده نکته عجیب و مهمی دارد. مدت‌ها بود همه منتظر بازگشت احمد نوراللهی به پرسپولیس بودند. اتفاقی که افتاد و اتفاقا در زمان بسیار مهمی هم افتاد. پرسپولیس کمال کامیابی‌نیا و محسن ربیع‌خواه را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و نوراللهی هم دو روز پیش مجوز بازی برای پرسپولیس را گرفت. به نظر می‌رسید نوراللهی در بهترین زمان ممکن رسیده و برانکو می‌تواند جای خالی یکی از هافبک‌های دفاعی‌اش را پر کند. اما در ترکیب اعلام شده اسمی از نوراللهی دیده نمی‌شود!

از قرار معلوم حسین ماهینی باید در پست هافبک دفاعی بازی کند. در اینکه ماهینی بازیکن فداکار و وظیفه شناسی است شکی نیست. او بارها موقعیت خودش در تیم ملی و پرسپولیس را به خاطر بازی در پست‌های غیر تخصصی به خطر انداخته است. آچار فرانسه پرسپولیس به همین دلیل نزد هواداران این تیم هم محبوبیت بالایی دارد. اما در توانایی او برای بازی در هافبک دفاعی تردید جدی وجود دارد. او قبلا فقط یک بار در این پست بازی کرده که از قضا یکی از نقاط تاریک کارنامه برانکو در پرسپولیس در همان بازی رقم خورده. دربی برگشت فصل گذشته که پرسپولیس 3 بر دو به استقلال باخت. در آن بازی ماهینی تنها هافبک دفاعی پرسپولیس بود اما نتوانست وظایفش را خوب انجام بدهد و پرسپولیس روی 3 حمله استقلال 3 گل خورد! خیلی‌ها معتقدند اشکال بزرگ پرسپولیس در آن بازی ناآشنایی ماهینی با بازی در پست هافبک دفاعی بود. به نظر می‌رسید تجربه تلخ آن مسابقه برای تکرار نشدن این جابجایی کافی باشد. اما انگار برانکو ن مسابقه را از یاد برده است!

البته که نمی‌شود با اطمینان از شکست این ایده حرف زد اما هواداران پرسپولیس با پیشینه‌ای که از این اتفاق در ذهن دارند چندان خوش‌بین نیستند. مگر اینکه ماهینی این بار از پس وظایفش بربیاید و بقیه هم کارشان را درست انجام بدهند.

۱۰۸ ۲  
آی اسپورت
2018-01-18 14:30:00
نظر دهید

۲ نظر
فرشید اسماعیلی
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۳۲
برای من که دو بار تو یه دقیقه خیلی شیرین بود
Mohsen
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۲
دیدین ماهینیو لذت بردین از بازیش
ب گند کشیده تیمو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر