فهرست
رم-پورتو؛ بازی اعداد و ارقام در «المپیکو»
رم-پورتو؛ بازی اعداد و ارقام در «المپیکو»

رم-پورتو؛ بازی اعداد و ارقام در «المپیکو»

آی اسپورت - برای متنفر بودن از رم، دو دوره حضور در لاتزیو، ۷۰ بازی و ۷ گل زده به نظر کافی می‌آید. داستان لاتزیو بودن، داستان برادر کوچکتر یاغی و سرکشی ‌است که حاضر نشد زیر سایه‌ برادر بزرگ‌تر خود قرار بگیرد و شعله‌ رقابت ۲ تیم ورزشگاه «المپیکو» از آن‌جایی روشن شد که همه‌ تیم‌های این شهر به رم پیوستند تا با تیم‌های مدعی جنوب ایتالیا رقابت کنند. تنها لاتزیو از این کار سر‌ باز زد و با حفظ هویت خودش، رقیب همیشگی تیم بزرگ پایتخت ایتالیا شد.

۷ منحوس

 قصه‌ سه‌شنبه شب بیست و سوم بهمن در استادیوم المپیکو اما قصه‌ اعداد و ارقام است؛ وقتی ۷۰ بازی و ۷ گل از شماره‌ ۷ سابق  لاتزیو درست زمانی  مقابل رم قرار می‌گیرد که کابوس 7 تایی شدن در مقابل بایرن مونیخ و منچستریونایتد همین چند روز پیش در برابر فیورنتینا دوباره جان گرفت. حالا هواداران خوش‌ذوق پورتو می‌توانند عدد ۷ را که هم تعداد گل‌های مربی‌شان در تیم رقیب رم یعنی لاتزیو و هم تعداد گل‌های شکست‌های سریالی ۷ گله  «جلوروسی» است را با ابهامی کنایه‌آمیز نشان بدهند. تیم ششم این فصل سری A و صدرنشین فعلی لیگ برتر پرتغال در چارچوب مرحله‌ یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان در حالی به مصاف هم می‌روند که  دی‌فرانچسکو  یکی از بدترین نتایجش را از زمان شروع کار در رم در سال ۲۰۱۷ تجربه کرده و از جاه‌طلبی‌های فصول قبل و رقابت با یوونتوس و ناپولی در این فصل خبری نبوده است. در سوی مقابل سرجیو کونسیسائو، بازیکن سابق لاتزیو این شانس را دارد که با توجه به صدرنشینی در لیگ کشورش و آمادگی نسبی تیم پورتو یک بار دیگر در مقابل حریف سنتی تیم سابق خودش قرار بگیرد و به نیابت از لاتزیویی‌ها در روزهای طوفانی زمستان گرگ‌ها، او هم زخمی بر پیکرشان بزند و ماندن روی نیمکت  رم را برای همتای ایتالیایی‌اش سخت و سخت‌تر کند.

شرایط متفاوت

رم ۲ بازی آخر خود در لیگ قهرمانان اروپا را واگذار کرده و این دقیقا برعکس حریف پرتغالی است که نه تنها در مرحله‌ گروهی نباخته بلکه با 5 برد متوالی به عنوان تیم اول از گروه صعود کرده است. پورتو در ۳بازی آخر خود در لیگ پرتغال دقیقا ۷ گل زده و یک بار هم دروازه‌اش باز شده است. شاید کونسیسائو شاید تیمش را برای زخمی کردن رقبای سابق کاملا آماده کرده باشد. دیدن عدد۷ هر چقدر برای دیگر تیم‌ها می تواند الهام‌بخش و تداعی کننده  اسطوره هایشان باشد در المپیکوی رم، مخصوصاً این روزها و در این دیدار خوشحال کننده نیست. به هر حال فوتبال است و حتی می‌توان منتظر بود شیک، ژکو، الشعراوی و دروسی حتی بدون آلیسون بکر و در این دوران سخت هم موفق به صعود به مراحل بالاتر شوند. در سوی دیگر میدان هم ایکر کاسیاس بزرگ می‌تواند به کمک  پپه فلیپه و پریرا در دفاع سد محکمی برای ماجراجویی‌های پنجمین تیم محبوب ایتالیا و موی دماغ چند فصل اخیر یوونتوس باشد. هر چه هست در کنار جدال بزرگ منچستریونایتد و پاری‌سن ژرمن نمی‌توان از حواشی جذاب و بازی اعداد و ارقام در المپیکوی رم گذشت!

 

90tv 

     
آی اسپورت
2019-02-12 11:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر