فهرست
دیاباته یا ترابی؛ بهترین بازیکن فصل کدام است؟
دیاباته یا ترابی؛ بهترین بازیکن فصل کدام است؟

دیاباته یا ترابی؛ بهترین بازیکن فصل کدام است؟

آی اسپورت - لیگ نوزدهم تحت درخشش دو ستاره پرسپولیس و استقلال جلو می‌رود. مهدی ترابی یک تنه کالدرون را از بحران نجات داده و در هر بازی با استفاده از استعداد ذاتی‌اش نتیجه را درمی‌آورد. از آن سو دیاباته هم پا پس نمی‌کشد و به اندازه ترابی گل زده است.

این رقابت تا جایی جلو رفته که هر کدام از این دو بازیکن تا این مقطع از فصل ۶ گل زده‌اند، ترابی دو و دیاباته یک پاس گل داده‌اند و ستاره پرسپولیس یک پنالتی هم گرفته است. البته نکته مهم این مقایسه این است که دیاباته ۵۳۴ دقیقه کمتر از ترابی بازی کرده و از آن سو ترابی مانند دیاباته مهاجم هدف نیست. 

دیاباته شوت‌زن‌تر

مهاجم استقلال در هر مسابقه به طور میانگین بیش از چهار مرتبه با شوت دروازه حریفان را تهدید می‌کند. شیخ دیاباته آمار نزدیک به ۲ شوت در چارچوب در هر نود دقیقه را در استقلال دارد که بی‌نظیر است. اوج شاهکار شیخ هم بازی با تراکتور بود. در آن بازی هر شش شوت دیاباته در چارچوب مظاهری بود که نیمی از آنها گل شد. مهدی ترابی به طور میانگین 2.5 شوت در هر بازی می‌زند که نزدیک به یک شوت او در چارچوب قرار دارد. ترابی در هیچ مسابقه این فصل بیشتر از دو شوت در چارچوب نزده است.

برتری مهدی ترابی در خلق موقعیت

دیاباته در این فصل فقط یک پاس کلیدی داده و ترابی دو برابر او موفق به انجام این کار شد. دیاباته به جز همان یک پاس گل، پاس کلیدی دیگری نداشت، اما ترابی به طور میانگین ۱.۶ مرتبه در هر ۹۰ دقیقه با پاس‌هایش بازیکنان پرسپولیس را صاحب موقعیت کرده است.

مقایسه در سایر آیتم‌ها

تفاوت سبک بازی دو بازیکن، به وضوح در برتری‌شان در هر فاکتور مشخص است. دریبل موفق ترابی دو برابر شیخ بوده و پیروزی در نبردهای هوایی دیاباته نزدیک به پنج برابر مهدی ترابی. دو بازیکن در خطا گرفتن از حریف به یک اندازه موفق بودند و ترابی در کمک به دفاع فعال‌تر از مهاجم استقلال بوده است.

نود

۶ ۶  
آی اسپورت
2019-12-12 00:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
ناصر
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۰۱:۲۴
هیجکدوم ... مهدی قائدی
۱
اسمان
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۰۱:۵۵
ترابی بهترینه.
شاهین کیا
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۰۲:۱۰
باشه چلغوز ترابیه برو ناهارتو کوفت کن یخ کرد!
۳ ۱
خخخخخ
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۰۳:۰۷
پماد بزن:)))
۷
حسین
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۰۹:۱۱
کل بار فنی پرسپولیس رو ترابیه یعنی بار فنی نداره این تیم
دنبال چی هسن اینا
فوتبالی
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۵۳
ترابی دو پاس گل داده؟ آمارتونو از کجاتون درمیارید که 4 پاس گل ترابی رو 2 تا مینویسید؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر