فهرست
بایرن مونیخ Vs پی‌اس‌جی: به روایت آمار
بایرن مونیخ Vs پی‌اس‌جی: به روایت آمار

بایرن مونیخ Vs پی‌اس‌جی: به روایت آمار

آی‌اسپورت- سه شنبه شب روز پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، بایرن مونیخ در ورزشگاه آلیانز آرنا میزبان پاریس سن‌ژرمن خواهد بود. بایرن در بازی رفت با 3 گل مغلوب پاریس شده و برای صدرنشینی احتیاج به کسب بردی بهتر در بازی سه شنبه دارد. جونیت چاکر داور جنجالی ترک به همراه دیگر هموطنان خود قضاوت این بازی را به عهده دارد. به این بهانه نگاهی خواهیم داشت به آمار اوپتا از این بازی.

پی اس جی در 7 تقابل خود با بایرن در اروپا، 5 بار برنده شده و تنها 2 شکست را پذیرفته. در بین پیروزی های تیم فرانسوی، برتری های پر گل 3-1 در نوامبر 1997 و 3-0 در بازی رفت در سپتامبر در ورزشگاه پارک دو پرنس به چشم می‌خورد. در بین تیم هایی که بایرن بیش از دو بار با آن ها مصاف داده، این تیم بدترین رکورد خود را در مقابل پی اس جی به ثبت رسانده؛ 71 درصد شکست.

پی اس جی تنها در صورتی صدرنشینی این گروه را از دست خواهد داد که با اختلاف بیش از 3 گل در آلیانز آرنا شکست بخورد.

بایرن مونیخ در 23 بازی از 24 بازی آخر خانگی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان به پیروزی رسیده . تنها ناکامی بایرن در کسب پیروزی به دسامبر 2013 و شکست 3-2 مقابل منچسترسیتی بازمی‌گردد.

بایرن مونیخ در 8 بازی از 9 بازی خانگی آخر خود در دور گروهی لیگ قهرمانان حداقل 3 گل به ثمر رسانده است. تنها استثنا، برتری یک گله بایرن بر اتلتیکو در دسامبر 2016 بوده است. آخرین تیمی که در مرحله گروهی مانع از گلزنی بایرن در خانه شده، بوردو بوده که توانست در نوامبر 2009، بایرن را در این ورزشگاه با 2 گل مغلوب کند.

با برتری در بازی، پی اس جی می‌تواند به هفتمین تیمی تبدیل شود که مرحله گروهی را با 18 امتیاز کامل به پایان می‌برد. آخرین تیمی که موفق به کسب این دستاورد شده، رئال مادرید فصل 15-2014 بوده است.

پاریس سن‌ژرمن با زدن 24 گل و دریافت یک گل تا پایان هفته پنجم، حد نصاب های جدیدی در لیگ قهرمانان به ثبت رسانده است. لو پاریسین در کنار اتلتیکو مادرید و بارسلونا تنها تیم های این فصل هستند که تاکنون در خارج از خانه گلی دریافت نکرده اند.

در صورت به میدان رفتن، ادینسون کاوانی پنجاهمین بازی خود در لیگ قهرمانان را انجام خواهد داد. از آغاز فصل گذشته کاوانی در 13 بازی اروپایی 14 گل برای پاریس به ثبت رسانده. بعد از پائولو مونترو و دیگو گودین، کاوانی سومین بازیکن اروگوئه ای خواهد بود که به 50 بازی در لیگ قهرمانان می‌رسد.

روبرت لواندوفسکی در 15 بازی اخیر خود در چارچوب لیگ قهرمانان در ورزشگاه آلیانز آرنا 16 گل برای اف سی هالیوود به ثبت رسانده.

یوپ هاینکس، فاتح دو دوره لیگ قهرمانان به عنوان سرمربی (1998 با رئال مادرید و 2013 با بایرن)، 70 درصد از بازی های خود در لیگ قهرمانان را با پیروزی پشت سر گذاشته. (28 برد در 40 بازی) در بین سرمربیانی که حداقل در 30 بازی لیگ قهرمانان حضور داشته اند، هاینکس بعد از لوئیس انریکه (73 درصد) بالاترین درصد پیروزی را داشته.

در سمت مقابل اونای امری، سرمربی 46 ساله تیم پاریسی در 5 حضور خود در لیگ قهرمانان هرگز از مرحله یک هشتم نهایی فراتر نرفته و امسال به دنبال شکستن این طلسم خواهد بود.

۱    
آی اسپورت
2017-12-05 09:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر