فهرست
ماجراجویی جدید رونالدو در تورین
ماجراجویی جدید رونالدو در تورین

ماجراجویی جدید رونالدو در تورین

آی‎اسپورت – حتی وقتی کریستیانو رونالدو پشت میز نشست تا اولین مصاحبه مطبوعاتی‌اش به عنوان بازیکن یوونتوس را شروع کند هنوز این اتفاق غیرواقعی به نظر می‌رسید. اما رونالدو واقعا اینجا بود، به کت و شلواری شیک و لبخندی ریز. این یکی دیگر از قصه‌های تابستانی بی‌سرانجام نبود که هر سال به گوشمان می‌رسید. این یک سراب نبود. "فرا زمینی" به توصیف روزنامه توتواسپورت واقعا به تورین پا گذاشته بود.

رونالدوی 33 ساله که با رئال مادرید چهار بار فاتح چمپیونز لیگ شده بود، سه بارش در سه سال اخیر، توضیحی شفاف و واضح برای ترک مادرید داشت: «من می‌خواهم اثر خودم را روی تاریخ باشگاه یوونتوس ثبت کنم. یوونتوس باشگاه بزرگی است و فکر پیوستن به این تیم چند وقتی بود در ذهنم می‌گشت. این باشگاه رئیس و مربی بزرگی دارد.»

البته هم فقط باشگاهی به این عظیمی قادر بود صحنه چالش حرفه‌ای بعدی رونالدو را فراهم سازد: «من واقعا قصد دارم به همه ثابت کنم با بقیه تفاوت دارم. بی‌احترامی نباشد، ولی معمولا بازیکنانی در سن و سال من به قطر یا چین برای ادامه فوتبالشان می‌روند. اما این حقیقت که من به چنین باشگاه فوق‌العاده‌ای آمده‌ام خوشحالم می‌کند. من از یوونتوس بابت این فرصتی که بهم دادند قدردانی می‌کنم.»

یوونتوس هم متقابلا قدردان رونالدو برای انتخابش است. مگر می‌شود نبود؟ رونالدو مهاجمی است که از فصل 2010-2009 بدین سو 450 گل زده، یعنی تنها 4 گل کمتر از مجموع تمام گل‌هایی که مهاجمین یوونتوس در این بازه زمانی به نام خودشان ثبت کرده‌اند.

رونالدو هنوز پا به توپ نشده سر و صدایی در تورین پدید آورده که در این قرن بی‌مانند بوده. بعد از تنها 24 ساعت از اعلام خبر رسمی پیوستن او به یوونتوس، باشگاه 520 هزار پیراهن با نام او به فروش رساند و یک میلیون به فالوئرهایش در توئیتر اضافه شد.

تورین شهری آرام و ساکت است و عادت به سر و صدای زیاد ندارد. اما برای خوش‌آمدگویی به رونالدو صحبت از چراغ‌بندی کردن ساختمان تاریخی موله آنتونلیانا به گوش می‌رسید و برپایی جشن معارفه‌ای پر زرق و برق. در نهایت البته این برنامه‌ها همه لغو شدند، شاید برای اینکه باشگاه قصد داشت اعلام کند در یوونتوس هیچ بازیکنی بزرگ‌تر از تیم نیست.

انتقال رونالدو به یوونتوس روز گذشته حرف اول و آخر روی زبان تورینی‌ها بود. وقتی در پیاده‌رو مشغول قدم زدن بودی صدای زوج بالای هشتاد سالی را می‌شنیدی که دارند درباره آینده گونزالو هیگوایین بحث می‌کنند. بعد بستنی‌فروشی‌ای را می‌دیدی که بستنی جدیدی با طعم CR7 بهت پیشنهاد می‌کند.

رونالدو که هنوز به "یووه"، "جووه" می‌گوید، در اولین کنفرانس مطبوعاتی‌اش بیشتر پرتغالی حرف زد و فقط برای جواب به سوالات روزنامه گاردین به انگلیسی تغییر زبان می‌داد. او درباره چالش جدیدش، چه به لحاظ حرفه‌ای و چه زندگی خانوادگی چنین گفت: «خیلی حالم خوب است و این چالشی عالی برای من خواهد بود. می‌دانم به هیچ وجه آسان نخواهد بود، اما من آماده‌ام، یووه آماده است.»

رونالدو در این مصاحبه از ته قلب و صادقانه حرف می‌زد و در صورتش می‌توان دید که واقعا این چالش جدید، در این مقطع از فوتبالش برایش بسیار هیجان‌انگیز است. او هیچ اشاره خاصی به جام‌هایی که برده بود و رقابت‌های شخصی‌اش نکرد: «من همیشه دوست دارم درباره خودم در زمان حال حرف بزنم، نه گذشته.»

خود رونالدو با اینکه چند ماه پیش گفته بود سن بیولوژیکش 23 سال است، در این روز در تورین اعتراف کرد می‌داند دیگر 23 ساله نیست و 33 سال دارد. رونالدو می‌داند در سن او چنین فرصت‌های جدیدی کمتر پیش می‌آیند. او البته همچنان ضدگلوله و با اعتماد به نفسی کیهانی به نظر می‌رسد. برای تورین اما همچنان باور داشتنش سخت است.

۷    
آی اسپورت
2018-07-17 14:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر