فهرست
چهره روز: نگاه‌ها به سوی دلفی
چهره روز: نگاه‌ها به سوی دلفی

چهره روز: نگاه‌ها به سوی دلفی

آی‌اسپورت- پیش از آن حضور در هند هم در لیگ برتر بازی کرده بود و حتی یک گل هم زده بود. جام جهانی نوجوانان اما نقطه عطف زندگی فوتبالی او است. یونس دلفی از موثرترین بازیکنان تیمی بوده که تا اینجا 3 گل به گینه، 4 گل به آلمان و 2 گل به کاستاریکا زده است. ملی‌پوش نوجوان ایران، شروع خوبی در این جام نداشت. اولین بازی روبه‌روی گینه بود و نمایش ناامیدکننده دلفی باعث تعویض او پیش از گل‌های ایران شد.

از بازی با آلمان بود که او درخشش خود را آغاز کرد. بازها برای ایران موقعیت ساخت، دو گل زد و یک پاس گل داد تا چشم‌ها را خیره کند. بازی با کاستاریکا برای او فرصت دوباره‌ای برای درخشیدن بود. او هر دو پنالتی ایران را که غبیشاوی و طه شریعتی به گل تبدیل کردند گرفت. دلفی جوان، همین حالا هم احتمالا مورد توجه باشگاه‌هایی است که روی جام جهانی‌های سنین پایه برای انتخاب بازیکن آینده‌شان حساب می‌کنند و بالاتر رفتن تیم ملی که صدرنشین گروه‌اش شده احتمال بالا رفتن پله‌های پیشرفت را برای او و چند بازیکن دیگر تیم ملی بیشتر هم می‌کند. استقلال خوزستان حالا کار سختی برای حفظ یونس دلفی خواهد داشت. استعداد ویژه‌ای که باید پیشرفت را جست‌وجو و سیری‌ناپذیر دنبال کند. 

مصدوم شدن و تعویض او حالا در بازی امروز با کاستاریکا، حالا بزرگترین نگرانی چمنیان و هواداران تیم ملی است. 

۱۴ ۵  
آی اسپورت
2017-10-13 16:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
امید از تفت
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
این چمنیان احمقه. ما که به عنوان تیم اول صعودمون قطعی شده چرا در بازی تشریفاتی هم باید با تیم اصلی بازی کنیم تا خسته و مصدوم بشوند!!!؟
۷ ۲
ناصر شجاعی
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۵
برای اینکه بعنوان تیم اول با تیم سوم بازی کنه نه اینکه بعنوان تیم دوم با کلمبیا روبرو بشه
۲
بابک
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۳۷
اولیمون قطعی بود میفهمی؟؟؟؟
تازه شماره ده مونم الکی دو کارته شد
دوتا هم مصدوم دادیم
این تیم قابلیت قهرمانی داشت
ميلاد
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۰۶
زوج دفاعي بسيار خوبي داريم. اصلا حول نيستند اسير حاشيه هم نميشند. كم اشتباه و باتكنيك وزسرعت مناسب. ادم شك ميكنه اينا ايراني هستند. خيلي پخته عمل ميكنند. افرين. اميدوارم نبود كاپيتان تيم رو با مشكل روبرو نكنه. ميشه گفت اين تيم دوم ايران بود در نيمه دوم.
۲
وحيد پرسپوليسي
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۲۵
اين سه نفر در تبمهاي بزرگ دنيا بازي خواهند كرد : دلفي-طه شريعتي و اسماعيل زاده،.. الله يار و اون تعويضيه كه گل سوم رو زد(سرداري) هم امكان ترنسفر به تيمهاي درجه ٢ اروپايي رو دارن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر