فهرست
نبودن رحمتی از چه جهت به سود استقلال است؟
نبودن رحمتی از چه جهت به سود استقلال است؟

نبودن رحمتی از چه جهت به سود استقلال است؟

آی‌اسپورت- بعد از اختلافات رحمتی و قلعه‌نویی، این دو هفت مرتبه رو به روی هم قرار گرفتند که در پنج بازی رحمتی شکست خورده است. با تصمیم مدیریت استقلال، مهدی رحمتی همراه با مجتبی جباری از تیم کنار گذاشته شدند. اتفاقی که به مذاق استقلالی‌ها خیلی خوش نیامد. ولی از یک سو حداقل برای یک هفته شاید به سود استقلال تمام شود. استقلال در این هفته مقابل امیر قلعه‌نویی قرار می‌گیرد. سرمربی که در مصاف‌های اخیر مقابل مهدی رحمتی همیشه برنده بود. رحمتی معمولا حمایت سکوها را به نفع خودش تمام می‌کرد و قلعه‌نویی هم نتیجه پایان بازی. تا به حال رحمتی یازده مرتبه مقابل تیم‌های تحت هدایت قلعه‌نویی مسابقه داده است. در چهار بازی نخستی که این دو بدون مشکل مقابل هم قرار می‌گرفتند، هر کدام دو برد به دست آورده بودند. ولی از زمانی که قلعه‌نویی و رحمتی به مشکل خوردند، آمار بردهای قلعه‌نویی با جهش عجیبی همراه شد. بعد از اختلاف رحمتی و قلعه‌نویی، پنج بازی را قلعه‌نویی برد. در صورتی که رحمتی در لیگ برتر هیچ بردی مقابل قلعه‌نویی ثبت نکرد. تنها برد رحمتی در این مدت مربوط به دیدار جام حذفی است که با استقلال موفق به حذف تراکتورسازی شد. ضمن این که یک بار هم در آزادی ملوانی را برد که حکم سرمربیگری قلعه‌نویی صادر نشده بود و قلعه‌نویی بعد از دو هفته تمرین دادن ملوان، از این تیم جدا شد.

در مجموع یازده دیداری که رحمتی مقابل قلعه‌نویی قرار گرفته، هفت بار تیم‌های قلعه‌نویی پیروز شدند، سه برد برای رحمتی ثبت شده و یک مسابقه هم با تساوی به پایان رسید. ضمن این که رحمتی مقابل تیم‌های قلعه‌نویی فقط سه مرتبه کلین‌شیت کرد و گلی نخورد. در هشت مسابقه دیگر حداقل یک بار دروازه‌اش باز شد.

قبل از درگیری

لیگ هشتم
قلعه‌نویی به استقلال برگشت و مهدی رحمتی در مس کرمان حضور داشت. در دیدار رفت رحمتی کلین‌شیت کرد و مس کرمان یک بر صفر استقلالِ قلعه‌نویی را شکست داد. اما در دور برگشت، استقلال دو بر یک تیم رحمتی را برد.

لیگ یازدهم  

بعد از دو قهرمانی مشترک قلعه‌نویی و رحمتی در سپاهان مسیر این دو از هم جدا شد. سرمربی تیم به تراکتورسازی رفت و رحمتی هم دوباره پیراهن استقلال را پوشید. در دیدار رفت که استقلال میزبان بازی بود، قلعه‌نویی شکست سه بر دو را به مظلومی تحمیل کرد. در دور برگشت رحمتی انتقام دور رفت را گرفت و با هیچ گلی نخورد تا استقلال دو بر صفر تیم قلعه‌نویی را در تبریز شکست دهد.

بعد از درگیری

لیگ چهاردهم  

هر چند که در پایان لیگ یازدهم قلعه‌نویی و رحمتی با هم به مشکل خورده بودند، ولی در لیگ دوازدهم در کنار هم استقلال را قهرمان کردند. دوباره با پایان لیگ سیزدهم نتوانستند همدیگر را تحمل کنند و رحمتی راهی پیکان شد. در فصل بد رحمتی که به سقوط به لیگ یک همراه شده بود، رحمتی در هر دو دیدار رفت و برگشت مغلوب استقلالِ قلعه‌نویی شد. رحمتی در دور رفت مقابل قلعه‌نویی سه‌تایی شد و در بازی برگشت هم یک بر صفر از استقلال باخت.

لیگ پانزدهم  

لیگ پانزدهم قلعه‌نویی در استقلال حضور نداشت و رحمتی به تیم محبوبش برگشت. دیدار رفت این دو برنده‌ای نداشت اما در بازی برگشت رحمتی ۳ گل خورد تا استقلال در خانه خودش ۳ بر ۲ مغلوب تراكتورسازی شود. در جام حذفی هم هر چند دروازه رحمتی باز شد، ولی در نهایت این استقلال بود که قلعه‌نویی را از جام حذفی کنار زد.

لیگ شانزدهم  

سال قبل رحمتی در هر دو دیدار رفت و برگشت مغلوب تیم‌های تحت هدایت قلعه‌نویی شد. در بازی رفت دو گل از تراکتورسازی دریافت کرد و در دیدار برگشت هم مغلوب شوت محمد ابراهیمی شد تا شش امتیاز را به حریف مستقیم استقلال هدیه کند.

۱۷ ۲  
آی اسپورت
2017-09-19 00:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
علی
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۳۵
من خودم جز امیرخان در دنیا مربی ای را قبول ندارم اما اینها اتفاقات تک بازی ها در فوتباله تک بازی ها هیچوقت ملاک نیست همین الان پرسپلیسیا میگویند قلعه نویی بده و نباید بیاد استقلال(از ترس شون البته) چون سال آخر پرسپولیس برنده دربی بود در حالیکه امیرخان 12 امتیاز بالاتر از پرسپلیس با همه مهره هاش داشت و تا آخر در کورس قهرمانی بود پارسال هم تک بازی دربی را منصوریان از برانکو برد پس منصوریان بهتره؟ یا کسی که امتیازها را جمع کرد؟ یا اصلا کامرون تک بازی را از آرژانتین و مارادنا برد و ...
با اینکه عاشق امیرخانم و میدونم به محضی که بیاد دوباره قهرمان میشیم اما معتقدم فقط دو نفر جنم و عرضه دارند چند سالی کمک اش بشینند و بعد سرمربی استقلال: رحمتی و عنایتی، رحمتی یه روز احترام پیشکسوتو نگه نداشت و تماشاگر رقیب را خوشحال کرد ولی خوب الان سرش به سنگ خورده و میتونه شاگرد اول خوبی برای امیرخان باشه
محسن
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۴۹
کاش این جمله توصیف از امیر خانت رو آخر متن مینوستی داداش بشه بقیه متن رو خوند و به مغز مبارکت شک نکرد. خدا تو رو هم شفا بده
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر