فهرست
خوش‌شانس لعنتی!
خوش‌شانس لعنتی!

خوش‌شانس لعنتی!

آی‌اسپورت-  بارسلونا با خوش‌شانسی به پیروزی عظیم یک بر صفر در زمین منچستریونایتد دست یافت تا شانس خوبی برای صعود به جمع ۴ تیم نهایی لیگ قهرمانان و پایان دادن به طلسم یک‌چهارم‌نهایی داشته باشد. البته کاتالان‌ها با توجه به فشاری که در نیمه دوم بازی از سوی میزبان متحمل شدند، این مبارزه را تمام شده نمی‌پندارند. خط دفاعی بارسا عملکرد خوبی داشت تا جایی که منچستریونایتد حتی یک شوت در چارچوب نداشت اما این بیشتر به ضعف میزبان مربوط بود نه قدرت میهمان. 

بارسلونا در سال ۲۰۱۶ در زمین اتلتیکو مادرید ۲-۰ شکست خورده، در سال ۲۰۱۷ در تورین ۳-۰ و از همه دردناک‌تر باخت ۳-۰ سال قبل در رم سه حذف بارسلونا را در یک‌چهارم‌نهایی سه فصل اخیر رقم زده است اما این پیروزی خارج از خانه در حالی به دست آمد که شلختگی‌شان شاید باز هم کار دستشان می‌داد اگر با تیم بهتری بازی می‌کردند. بارسا خوش شانس بود که با چنین تیمی روبه‌رو نشد. 

یونایتد به دنبال ضدحمله بود اما بارسلونا زود ریتم خود را پیدا کرد، شاید تجربه تلخ حذف‌های گذشته بیدارش کرده بود؛ کاتالان‌ها مالکیت توپ را به دست گرفتند و در مقطعی به ۸۵ درصد نیز رسیدند. این تیم با یک پاسکاری عالی به گل رسید، سرخیو بوسکتس توپ را برای لیونل مسی و او برای لوییس سوارس فرستاد که توپ با ضربه سر او و با برخورد به لوک شاو راه دروازه را پیدا کرد اگرچه مهاجم اروگوئه‌ای می‌خواست بگوید بعد از نزدیک به چهار سال توانسته در یک مسابقه خارج از خانه لیگ قهرمانان گل بزند اما به‌عنوان گل به خودی ثبت شد. بعد از تنها ۱۲ دقیقه پیش افتادند و می‌توانستند رویاسازی کنند اما نتوانستند.

جرارد پیکه در دفاع عالی بود، در تلاش و زمان‌بندی، با سرعت مارکوس رشفورد برابری می‌کرد اما تیم ارنستو والورده در مجموع لرزان بود. گل باید به آنها خودباوری می‌داد، باید کار یونایتد را تمام می‌کردند اما در عوض اجازه دادند یونایتد به بازی برگردد.

اگرچه یونایتد نتوانست یک موقعیت مسلم گلزنی ایجاد کند اما قلب هواداران بارسا بارها توی دهنشان آمد. دیوگو دالوت موقعیت خیلی خوبی را از دست داد و مثلث خط میانی بارسا به دفعات مقهور همتایان یونایتدی شد؛ بوسکتس به طور خاص ضعیف بود و شانس آورد که اخراج نشد. به خاطر خطا روی اسکات مک تامینای عالی مجازات نشد چون همان اول بازی بود و دقیقه ۱۷ خطایش روی پل پوگبا با کارت زرد همراه شد. یک بار دیگر روی هافبک فرانسوی خطا کرد و بعد مرتکب هند شد تا ماندنش در زمین هواداران یونایتد را عصبانی کند. 

در نیمه دوم یونایتد پیش آمد و بارسا عقب رفت. رشفورد عجولانه فرصت خوبی را خراب کرد و واکنش عالی پیکه مانع از موفقیت آنتونی مارسیال شد. سوارس هم یک بار با کار خوب نلسون سمدو می‌توانست بازی را تمام کند اما بارسلونا برای برتری یک بر صفر هم آنقدر خوب نبود و پیروزی ۲-۰ از سرشان زیاد بود. والورده شاید بگوید مارک آندره‌ تر اشتگن شب آرامی را سپری کرد اما مسی در سوت پایان سرش را تکان می‌داد چون می‌دانست تیمش فرصت خوبی را از دست داده. فوق‌ستاره آرژانتینی به ندرت در بازی دیده شد بعد از آنکه از کریس اسمالینگ ضربه خورد و خونین و متورم شد. 

بارسلونا بازی راضی‌کننده‌ای انجام نداد اما نتیجه فوق‌العاده‌ای برای دیدار برگشت سه‌شنبه شب در نوکمپ به دست آورد. شاید از صعود مطمئن باشند چون اطمینان دارند احتمالش خیلی کم است که دوباره چنین بازی بدی انجام دهند.

۵    
آی اسپورت
2019-04-14 02:17:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر