فهرست
30 گل در 2/5 فصل/ طارمی آقای گل
30 گل در 2/5 فصل/ طارمی آقای گل

30 گل در 2/5 فصل/ طارمی آقای گل

آی اسپورت- با گلی که مهدی طارمی در جریان بازی امروز پرسپولیس وارد دروازه سیاه جامگان کرد، تعداد گلهای او برای این تیم در لیگ برتر به عدد 30 رسید. این تعداد گل دقیقا مجموع گلهای زده جواد کاظمیان هم هست و حالا طارمی در صدر جدول بهترین گلزنان پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر کنار کاظمیان قرار دارد و به زودی این عنوان را به تنهایی تصاحب می کند.

طارمی این تعداد گل را در 2/5 فصل حضور در پرسپولیس وارد دروازه رقبا کرده است (درحالیکه مدت زمان کاظمیان برای زدن 30 گل، 5 فصل بود)  شامل 7 گل در لیگ چهاردهم، 16 گل در لیگ پانزدهم و 7 گل در نیم فصل اول لیگ شانزدهم. اولین بازی طارمی برای پرسپولیس در هفته اول لیگ چهاردهم رقم خورد؛ جاییکه طارمی دقیقه 87 وارد زمین بازی برابر نفت شد. در هفته پنجم همان فصل و برابر پدیده، طارمی برای اولین بار 90 دقیقه کامل برای پرسپولیس بازی کرد. اولین گل طارمی در هفته سوم لیگ چهاردهم وارد دروازه ذوب آهن شد.

طارمی 1843 دقیقه در لیگ چهاردهم بازی کرد و 7 گل زد یعنی هر 263 دقیقه یک گل. او در لیگ پانزدهم، 2172 دقیقه بازی کرد و 16 گل زد و معدل گلزنی اش را به یک گل در هر 136 دقیقه رساند. در نیم فصل اول لیگ امسال، طارمی 1100 دقیقه بازی کرده و 7 گل زده یعنی به طور متوسط هر 157 دقیقه یک گل. در کل، طارمی طی 5115 دقیقه بازی برای پرسپولیس، 30 گل زده و به صدر جدول گلزنان این تیم در تاریخ لیگ برتر رسیده است؛ این یعنی او هر 170 دقیقه یک گل زده و آمار یک گل در کمتر از دو بازی، نمی تواند برای لیگ ایران آمار بدی باشد. طارمی در این 2/5 فصل، 10 پنالتی گرفته، 3 پنالتی هدر داده و 9 پاس گل به هم تیمی هایش هدیه کرده است.

۶ ۳  
آی اسپورت
2016-12-23 20:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
امین
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵، ۲۳:۰۸
خوب بودن یه مهاجم به تعداد گل زده نیست، باید دید درصد موفقیت مهاجم، از موقعیتهای گل چقدره.
طارمی اگه گلزن بود پارسال بخاطر تفاضل گل جام پرپر نمیشد و حسرت نُه ساله تموم میشد
۶ ۲
majid22
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۵۹
پرسپولیس سر دو مورد پارسال قهرمان نشد یگ داوری های اول فصل که پرسپولیس رو ته جدول برد و دوم سه نفر به نامهای سوشا و حاتمی و نور محمدی.در ضمن خیلی از مهاجم ها دنیا گل زنی رو در اثر کسب تجربه و گذر زمان به دست میارن.طارمی تنها 24 سال سن داره.درسته موقیعت زیاد خراب میکنه اما به مرور بهتر میشه
۵
شاهین
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵، ۰۶:۵۱
هشت ساله بیسواد :|
بعدشم هروقت اندازه ما قهرمام شدین بیا اینجا
حالام برو تیمت فرش بشه برای کسب رتبه ششم جدول ههههه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر