فهرست
پیکه و دهانی که بی‌موقع باز می‏‌شود!
پیکه و دهانی که بی‌موقع باز می‏‌شود!

پیکه و دهانی که بی‌موقع باز می‏‌شود!

آی اسپپورت- جرار پیکه بازیکنی اهل نمایش است و شخصیتی دارد که دوست دارد مدام نامش در رسانه‎ها باشد. انقدر که وقتی حرفی می‏‌زند به آن فکر نمی‏کند، اگر هم من اشتباه می‏کنم و او قبل از حرف زدن فکر می‎کند که بدتر! چون هرگز حرف‎های سنجیده‎ای نمی‎زند.

او اخیرا گفته می‎دانسته نیمار قرار است از بارسا برود. هیچ کس هم شکی در این ندارد چون خیلی‎ها از زمان مراسم عروسی  مسی این موضوع را می‏دانستند. اما هیچ کس چیزی نگفته بود. دلیلش هم واضح است، چون همه‎شان می‎دانستند کارشان فوتبال بازی کردن است، نه چیزی بیشتر از این. پیکه نوشته بود «او می‎ماند». این موضوع فقط به مدیر باشگاه مربوط می‎شد، نه هیچ کس دیگر.

همه می‎دانند نیمار چقدر برای بارسا مهم بود، اما در دورانی که هیچ کس صحبتی نمی‎کرد و هنوز هیچ چیز رسانه‏ای نشده بود نیمار با «او می‌ماند» لحظات پر از استرسی را برای هواداران ایجاد کرد. آن هم در شرایطی که قبلا توافق با پاری‎سن ژرمن صورت گرفته بود. باشگاه به این موضوع واکنشی نشان نداد، اما مطمئنا این چیزی نبود که می‏خواست.

اشتباه پیکه این بود که حرفی زد که روی مسائل مالی و سیاست‎های باشگاه تاثیر زیادی داشت. او بعد هم خواست از نیمار دفاع کند و گفت «هر کسی در هر شغلی به خاطر شرایط مالی بهتر تغییر در زندگی‏اش ایجاد کند مشکلی ندارد، اما اگر یک فوتبالیست این کار را بکند فاجعه است». این صحبت او هم درست نبود. باید خطاب به پیکه بگویم که در تیم خودشان یک الگو و نمونه وجود دارد به نام لیونل مسی. چند تیم حاضر شدند مسی را در ازای رقمی نفس‎گیر به تیمشان ببرند؟ اما او هنوز در بارسا است.

شاید منظور پیکه این است که بارسا به اندازه کافی برای نگه داشتن نیمار تلاش نکرده است. دیگر این تیم چه باید می‎کرد؟ پول هواپیما نیمار برای پرواز به برزیل را می‎داد تا در مراسم تولد خواهرش شرکت کند؟ به پدرش پاستای بیشتری می‎داد؟

خوشبختانه امشب بازی ال‎کلاسیکو است. بازی‎ای که مطمئنا هم جذاب خواهد بود. جایی که بازیکنان باید بجنگند تا جایگاهشان را در ترکیب تیم والورده به دست آورند. اما نیمار این جایگاه را داشت و آن را به راحتی از دست داد. امیدواریم پائولینیو بتواند خودش را در این تیم ثابت کند.

 

۷    
آی اسپورت
2017-08-13 17:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر