فهرست
یک بام و دو هوای سازمان لیگ؛ امروز آلوده‌تر از دیروز!‌
یک بام و دو هوای سازمان لیگ؛ امروز آلوده‌تر از دیروز!‌

یک بام و دو هوای سازمان لیگ؛ امروز آلوده‌تر از دیروز!‌

آی اسپورت – سازمان لیگ روز گذشته به دلیل آلودگی هوا تصمیم به لغو بازی استقلال و ایران‌جوان بوشهر در مرحله یک چهارم جام حذفی گرفت و امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد بازی پرسپولیس و صنعت نفت لغو نمی‌شود. این تصمیم سازمان لیگ نشانه‌ای از کمتر شدن آلودگی هوا نیست و تهران همچنان هوا ندارد، حتی هوای امروز تهران بر اساس شاخص‌هایی که منتشر شده، به مراتب بدتر از روز گذشته است. روز گذشته و زمانی که از سوی سازمان لیگ اعلام شد دیدار استقلال و ایران‌جوان بوشهر لغو می‌شود، شاخص آلودگی هوا 147 و «ناسالم برای گروه‌های حساس» بود. با این حال یک ساعت پس از آن شاخص آلودگی هوا به عدد 142 رسید!

با توجه به اینکه روی نمودار کلی، عددی که شاخص آلودگی را نشان می‌دهد میانگین اعداد تمام ایستگاه‌های تهران است، سراغ ایستگاه نزدیک به ورزشگاه آزادی می‌رویم. ورزشگاه آزادی در منطقه 22 و انتهای اتوبان حکیم واقع شده است. ایستگاه این منطقه در همان تاریخ و ساعت (دوشنبه ساعت 11 صبح) عدد شاخص آلودگی هوا را 75 نشان می‌داد، با این حال سازمان لیگ با میانگین آلودگی هوای 142 و شاخص آلودگی 75 در محدوده ورزشگاه آزادی، تصمیم به لغو دیدار استقلال و ایران‌جوان بوشهر گرفت. در این خصوص خبرگزاری تسنیم هم گزارشی منتشر و با استناد به صحبت‌های توحید سیف‌برقی، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال اشاره کرد که این بازی می‌توانست برگزار شود، چراکه بازی‌ها در صورتی باید لغو شود که شاخص آلودگی روی عدد 200 باشد.

امروز نوبت به بازی پرسپولیس و صنعت نفت رسید که همه منتظر تصمیم سازمان لیگ برای برگزاری یا عدم برگزاری این بازی بودند. سازمان لیگ اعلام کرده بود تا ساعت 11 صبح تصمیم نهایی را در این خصوص می‌گیرد. طبق نمودارهای موجود شاخص آلودگی هوای تهران در ساعت مشابه با روز گذشته روی عدد 151 است. عددی که باعث شد در روزشمار شاخص آلودگی تا به امروز، اولین روز هوای ناسالم تهران در سال 96 برای تمام گروه‌های سنی اعلام شود. (توضیح: در صورتی که شاخص آلودگی هوا 150 باشد، هوای شهر برای گروه‌های سنی حساس ناسالم است و در صورتی که این عدد بالاتر برود، هوای شهر برای تمام گروه‌های سنی ناسالم اعلام می‌شود.)

با این حال بازهم سراغ ایستگاه منطقه 22 می‌رویم که ورزشگاه آزادی در این محدوده قرار گرفته است. ایستگاهی که روز گذشته و در ساعت 11 صبح شاخص آلودگی را 75 اعلام کرده بود، امروز با ساعت مشابه عدد 97 را نشان می‌دهد. به این ترتیب بازهم این عدد نسبت به روز گذشته در ایستگاه مورد اشاره 22 بار بزرگ‌تر شده است.

حالا چرا مسئولان سازمان لیگ تصمیم به لغو بازی استقلال - ایران‌جوان بوشهر و برگزاری بازی پرسپولیس - صنعت نفت گرفته‌اند، جای سؤال دارد. آیا با توجه به اسناد موجود از شاخص آلودگی هوا، شرایط برای برگزاری دیدار استقلال - ایران‌جوان مهیاتر بود یا دیدار پرسپولیس - صنعت نفت آبادان؟ این نشان از سیاست یک بام و دو هوای سازمان لیگ است یا دلیل دیگری دارد که دیدار استقلال - ایران‌جوان در هوای به مراتب سالم‌تر از امروز لغو شد، اما دیدار پرسپولیس - صنعت نفت در هوای به مراتب ناسالم‌تر از روز گذشته قرار است برگزار شود؟

شاید مسئولان سازمان لیگ پاسخ‌شان این باشد که بازی‌های فوتبال را تا زمانی که شاخص آلودگی هوا به عدد 200 نرسیده باشد می‌توانند برگزار کنند، اما این دقیقاً همان سؤال روز گذشته ما از آنهاست که چرا با وجود اینکه شاخص آلودگی به این عدد نرسیده بود بازی استقلال - ایران‌جوان بوشهر لغو شد و چرا امروز با هوایی به مراتب ناسالم‌تر قرار است بازی پرسپولیس - صنعت نفت برگزار شود؟

 

تسنیم

۵ ۱۴  
آی اسپورت
2017-12-19 13:20:00
نظر دهید

۱۴ نظر
ادیب
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
صداشو در نیارید میخواستن بازیکنای جدید تیم دوم پایتخت قراردادشون رو ببندن که جای خالی حسنسیو احساس نشه!!!
Mn
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۳
یک مشت مدیر احمق
۵
عباس
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۵
جواب مشخصه ,بازی پرسپولیس عقب بیوفته با توجه به هر چهار روز بازی پرسپولیس نمیتونن زمان دیگه رو واسه بازی عقب افتاده قرار بدن پس باید بازی انجام بشه به هر صورتی که هست
۶۶۶۶۶۶
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۹
استقلال چی؟مگه دو تیم هم لیگ هم حذفی و هم لیگ قهرمانان ندارن؟
۲
پدرام
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۰
این کار رو کردند که دو تا بازیکن استقلال که امروز قرارداد بستند به بازی برسند

فردا هم اگر دیدی یهو به صورت خود جوش قرعه در اومد که استقلال با خونه به خونه دسته یکی بازی کنه اصلا تعجب نکن

به هر حال باید یه جامی بهش بدند دیگه
۶۶۶۶۶۶
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۳
تا وقتی خدا نخواد نمیشه یعنی اگه استقلال نیمه نهایی بیفته ب خونه به خونه عمرا اگه حذفی رو بگیره.حاضرم شرط بندی هم بکنم
۳
استقلالیم با افتخااااااااار
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۲
شما طرفدارای تیم بی افتخار آسیایی دیگه حرف از لابی گری و واسطه گری نزنید که مرغ پخته خنده ش میگیره شماهایی که رییس جمهور مملکت واسه گندکاریهاتون جلسه ی سیاسی میذاره و به التماس کردن پیش رییس جمهور یه کشور دیگه میفته دیگه تا مدتها باید خفه شین وحرف از لابی وپارتی و واسطه نزنید،درضمن یادمون نرفته که همین چند ماه پیش سازمان لیگ رسما بیانیه داد وفرمود که کل برنامه ی بازیهاتون با نظر وتصمیم برانکو برنامه ریزی شده وهرتاریخی دلش خواسته همون روز برنامه ی بازیهاتون گذاشته شده
سلسه دزدان فوتبالی!
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۹
دزدی زنجیره ای چیست؟
مهدی طارمی پول طاهری رو پیچونده نداده ریزه اسپورت، طاهری پول هدایتی رو پیچونده نداده باشگاه، هدایتی خودش پولا رو از بیت المال و جیب مردم برداشته بوده!!! چخبره؟ این باشگاهه یا خانه دزدا؟!
فرزاد مهریار
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۸
دزدی زنجیری
برادران شفیع زاده پول مردم بیچاره و مظلوم خوزستان و اهواز را می دزدند ، دولت امارات متحده عربی که از تیم دکل نوردان آبی پوش پایتخت به خاطر تقدیم مروارید فوتبال ایران ، شاه فرناز مجیدی به شیوخ دوبی ممنون دار است ، حساب شفیع زاده ها را توقیف می کند . همین برادران شفیع زاده روی سر تیم دکل نوردان آبی پوش پایتخت تراول چک می ریزند و براشون بازیکن می خرن (به اذعان شخص داشششعلی) ، منتهای مراتب بازیکن مربوطه بعد از نیم فصل درخشش با صفر گل زده و صفر پاس گل از این تیم می رود
۵
امین
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۴
و مگویان در ارمنستان استراحت میکنه و ۱،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰تومان قرارداد این فصل به علاوه طلبش از سالهای قبل رو دریافت میکنه
۵
ناشناس
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۵
هوا شناسی میگه هر روز هوا بد تر میشه پس فردا هوا آلوده تره برای بازی استقلال
۲
فرزاد مهریار
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۴
آهای دکل نوردان وقیح آبی پوش ، بازم بیاید بگید دولت پرسپولیسی...
۵ ۲
استقلالیم با افتخااااااااار
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۶
وقیح طرفدارای تیم بی افتخار وناشناخته تو آسیا هستن که با وجود دخالت مستقیم رییس جمهور برای حل مشکلاتشون باز دهن باز میکنن و از حمایت دولت از سرور تیمشون میگن
فرزاد مهریار
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۱
وقیح بی شرم اون دهن کثیفتو ببند ، سه ساله که هر تهمتی که به ذهن کثیفتون میاد رو میزنید ، هیچی بهتون نمی گیم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر