فهرست
شبی که لیورپول تاریخ را به سخره گرفت!
شبی که لیورپول تاریخ را به سخره گرفت!

شبی که لیورپول تاریخ را به سخره گرفت!

آی اسپورت - لیورپول در دیداری دشوار و در شرایطی که شاید انتظار پیروزی آسان تری را داشت، در نهایت موفق شد 3-2 وستهام را مغلوب کرده و فاصله اش با منچسترسیتی رده دوم را به 22 امتیاز برساند. تیم یورگن کلوپ با برتری در این دیدار تاریخساز شده و رکوردهای فراوانی را جا به جا کرد.

لیورپول با کسب پیروزی در مقابل وستهام با رکورد 18 پیروزی پیاپی منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس برابری کرد. حالا تیم یورگن کلوپ تنها یک پیروزی برای زدن رکورد بیشترین برد پیاپی در تاریخ لیگ برتر به نام خودش فاصله دارد.

همچنین لیورپول با این نتیجه، به رکورد 21 پیروزی پیاپی در خانه دست یافت. در گذشته و در سال 1972 مرسی سایدی ها تحت هدایت بیل شنکلی نیز چنین عملکردی داشت. تیم شنکلی در جریان 21 پیروزی پیاپی 59 گل به ثمر رسانده و 14 گل دریافت کرد و حالا تیم کلوپ 62 گل زده و 14 گل خورده است.

لیورپول تا اینجای فصل و تنها با انجام 27 بازی، موفق به کسب 79 امتیاز شده، یعنی همان تعداد امتیازی که منچستریونایتد در فصل 99-1998 و در فصل فتح سه گانه و همچنین آرسنال در فصل 04-2003، یعنی سالی که در تمام طول فصل شکست ناپذیر بود به آن دست یافت.

تیم کلوپ از 108 امتیاز ممکن گذشته در لیگ برتر به طرز اعجاب انگیزی موفق به کسب 106 امتیاز شده که این آمار و ارقام باورنکردنی به نظر می رسند. مقتدرانه ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر و حتی شاید تاریخ لیگ های معتبر اروپایی در راه است و اگر چه لیورپول شاید سال ها در کسب قهرمانی لیگ ناکام ماند، اما امسال به باشکوه ترین شکل ممکن در حال فتح این رقابت ها است.

۲    
آی اسپورت
2020-02-25 10:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر