فهرست
تجربه هسلر در فوتبال ایران؛ حرفه‌ای نبود
تجربه هسلر در فوتبال ایران؛ حرفه‌ای نبود

تجربه هسلر در فوتبال ایران؛ حرفه‌ای نبود

آی اسپورت - توماس هسلر که همراه آلمان به قهرمانی در جام جهانی ۱۹۹۰ رسید، مدتی قبل در تیم پدیده به عنوان مدیر فنی فعالیت کرد. اما کار او در این تیم زیاد طول نکشید و از ایران رفت. او اکنون هدایت یک تیم دسته هفتمی را در فوتبال آلمان بر عهده دارد. هسلر در گفتکو با سایت آلمانی TAZ درباره تجربه حضورش در فوتبال ایران حرف زده است:

هفت ماه حقوق نگرفتیم

در تیم پدیده ذهنیت بازیکنان حرفه‌ای و خوب بود ولی شرایط حرفه‌ای وجود نداشت. برای مثال ما هفت ماه حقوق خودمان را دریافت نکردیم چون سرمایه‌گذار کلان تیم نمی‌خواست پول بازیکنان و کادر را پرداخت کند. ما به بازیکنان گفتیم که فوتبال خودشان را ارائه کنند و متحد باشند و تا زمانی که ما اینجا هستیم نگرانی نداشته باشند. در چنین شرایطی انگیزه دادن به بازیکنان کار راحتی نیست.

زمین تمرین حمام نداشت

کار در ایران تجربه خیلی خوبی برای من بود. یک مربی ایرانی - آلمانی در تیم بود که من می‌توانستم با او خیلی کم آلمانی صحبت کنم. در ایران از تعهد بازیکنان به تیم تعجب کردم. آنها هر روز به تمرین می‌آمدند و این اتفاق اینجا رخ نمی‌دهد. ما فقط یک زمین تمرین داشتیم که نه رختکن داشت و نه حمام. بازیکنان عرق می‌کردند و مجبور بودند به خانه بروند و آنجا حمام کنند. من کلاهم را به افتخار این بازیکنان بر می‌دارم. اگر اینجا به بازیکنی بگویید که زمین تمرین شما حمام ندارد حاضر نیست فوتبال بازی کند.

صاحبخانه برایم غذا آورد!

مردم ایران بسیار مهمان نواز هستند. یک بار در شب کسی زنگ خانه را زد و من تعجب کردم و گفتم اینجا کسی من را نمی‌شناسد چه کسی باید باشد؟ بعد از باز کردن در دیدم که صاحب خانه برنج و مرغ و دسر برای من آورده است که خیلی جالب بود.

۱۳ ۱  
آی اسپورت
2018-02-17 11:46:00
نظر دهید

۱ نظر
موراتا
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۷
خدا رو شکر چه ذهنیت خوبی از ایرانیا داره
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر