فهرست
اختلاف کریم و ناتینگهام مالی است
اختلاف کریم و ناتینگهام مالی است

اختلاف کریم و ناتینگهام مالی است

آی اسپورت - ۱۷ گل زده در سوپرلیگ یونان کافی نبود تا کریم انصاری‌فرد با یک تیم جدید و مطرح به توافق برسد و فصل را با حضور در لیگی معتبر آغاز کند. مهاجم تیم ملی حتی در جام جهانی هم دروازه پرتغال را از روی نقطه پنالتی باز کرد اما انگار پیشنهادهای او فقط در حد حرف بود و هیچ‌یک رسمی نشد.

ابتدا صحبت از علاقه اشتوتگارت و آگزبورگ در بوندس‌لیگا و سپس فنرباغچه و بشیکتاش در سوپرلیگ ترکیه به میان آمد. پیشنهادهایی که می‌گفتند المپیاکوس با هیچ‌یک از آن‌ها موافقت نکرده و پول بیشتری برای انتقال کریم می‌خواهد. در هیاهوی رسانه‌ای، انصاری‌فرد اما نه به اشتوتگارت و آگزبورگ رفت و نه حتی به پیراهن تیم‌های مطرح فوتبال ترکیه نزدیک شد.

حدود یک ماه قبل، باشگاه المپیاکوس که رقمی 5 میلیون یورویی از انتقال انصاری‌فرد مد نظر داشت، در اقدامی عجیب قرارداد او را فسخ کرد تا نه سودی نصیبش شود و نه از وجود این مهاجم در ترکیب خود استفاده کند. این فسخ قرارداد به کریم انصاری‌فرد اجازه می‌داد به عنوان یک بازیکن آزاد با هرتیمی به توافق برسد و قرارداد رسمی امضا کند.

رسانه‌های ترکیه ازعلاقه گالاتسرای و فاتح تریم به جذب کریم خبر دادند و البته ایرانی‌ها هم نوشتند انصاری‌فرد در رادار تراکتورسازی است. دو باشگاهی که هیچ یک موفق نشدند کریم را شکار کنند. گالاتسرای به این دلیل که مهلت نقل و انتقالات در ترکیه تمام شده بود و فدراسیون فوتبال این کشور بند یا تبصره‌ای را برای این باشگاه در نظر نگرفت تا بتواند مهاجم تیم ملی ایران را جذب کند.

انصاری‌فرد به پیشنهاد تراکتورسازی هم پاسخ منفی داد. چون علاقه‌ای نداشت به عقب برگردد و دوباره در لیگ ایران بازی کند. او می‌خواست ماحصل چند ساله حضور در فوتبال اروپا را با انتقال به یک تیم از قاره سبز بگیرد و به همین دلیل ترجیح داد برخلاف اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و احسان حاجی‌صفی، همچنان دنبال تیم جدیدی در سطح اروپا باشد.

ناتینگهام‌فارست و المپیاکوس، یک مالک مشترک دارند. یعنی تقریبا زیرشاخه هم محسوب می‌شوند و به همین دلیل بحث حضور انصاری‌فرد در این تیم انگلیسی مطرح شد. تیمی قدیمی که چند فصل است در چمپیونشیپ دست و پا می‌زند و نمی‌تواند مجوز حضور در لیگ برتر را به‌دست بیاورد. آیتور کارانکا اسپانیایی سرمربی ناتینگهام‌فارست است، مربی سابق رئال مادرید که بارها اعلام کرده به کریم برای تقویت خط حمله تیمش نیاز دارد.

مشکل کریم انصاری‌فرد، برخلاف اعلام رسانه‌ها دریافت مجوز کار نیست. قانون فوتبال انگلیس به بازیکنانی از قاره آسیا اجازه می‌دهد که در لیگ برتر و چمپیونشیپ بازی کنند که در یک سال گذشته، در 75 درصد بازی‌های ملی شرکت کرده و یا روی نیمکت نشسته باشند. انصاری‌فرد شامل این قانون می‌شود، چون حداقل در یک سال گذشته همواره در اردوی تیم ملی حضور داشته و اغلب بازی هم کرده است.

بنابراین مشکل کریم با ناتینگهام‌فارست، ارتباطی به مجوز کار ندارد. او بر سر جزئیات قرارداد با مدیران این باشگاه به مشکل خورده و فعلا توافقی میان طرفین حاصل نشده. گویا باشگاه ناتینگهام‌فارست با مبلغ درخواستی انصاری‌فرد و البته مدت قرارداد موافقت نکرده و همین مسئله انتقال کریم به این تیم قدیمی و ریشه‌دار فوتبال انگلیس را به تعویق انداخته است.

باشگاه ناتینگهام‌فارست و کریم انصاری‌فرد در حال مذاکره برای حل این مشکل هستند و به نظر می‌رسد در پایان توافق میان آن‌ها انجام خواهد شد. ناتینگهام‌فارست بعد از گذشت 9 هفته 14 امتیاز به‌دست آورده و در رده نهم جدول قرار گرفته. این تیم مشکل حادی در گلزنی دارد و برای حل آن چه کسی بهتر از کریم انصاری‌فرد که هم بازیکن آزاد است و هم فصل قبل آمار ویژه‌ای به نام خود ثبت کرده است. 

ایران ورزشی

     
آی اسپورت
2018-09-24 23:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر