فهرست
بیرانوند چالش جدید پرسپولیس
بیرانوند چالش جدید پرسپولیس

بیرانوند چالش جدید پرسپولیس

آی اسپورت – علیرضا بیرانوند با مسئولان باشگاه پرسپولیس وارد چالش جدیدی شده است. این چالش از آنجایی آغاز شد که علی‌اکبر طاهری با افزایش رقم قرارداد دروازه‌بان ملی‌پوش تیمش که از قبل امضا شده بود مخالفت کرد. بیرانوند در نیم فصل سال گذشته در صحبت‌هایی که با محمد ترکاشوند همشهری خود داشت با او توافق کرد؛ در صورت تمدید قرادادش با پرسپولیس به مدت 5 سال مبلغ 150 میلیون تومان به قرارداد 950 میلیونی او در همان سال اضافه شود و فصل به فصل نیز 20 درصد به کل مبلغ قردادش اضافه شود. اما طاهری با همین رقم 150 میلیون تومان مخالفت کرد که باعث شد بین او و این دروازه‌بان شکاف عمیقی ایجاد شود.

دادو فریاد‌های بیرانوند

 قبل از شروع فصل بیرانوند به خاطر همین 150 میلیون اشاره شده کلی به باشگاه پرسپولیس رفت و آمد داشت. در یکی از همین رفت و ‌آمدها او با طاهری مشاجره لفظی شدید پیدا کرد و وقتی از اتاق او بیرون آمد در ساختمان باشگاه به دادو فریاد پرداخت. او صراحتا گفت که اشتباه کرده که قرارداد 5 ساله با پرسپولیس امضا کرده و سخت از این کارش پشیمان است.

یک میلیون دلار پول رضایت نامه

وقتی بیرانوند با پیشنهادات تیم‌های اروپایی از جمله باشگاه فنرباغچه ترکیه مواجه شد وکیل خود را به دفتر طاهری فرستاد تا شرایط باشگاه را برای جدایی‌اش از پرسپولیس بشنود. طاهری مبلغ یک میلیون دلار برای رضایت نامه بیرانوند قیمت گذاشت. این در حالی بود که قرار داد او تقریبا یک چهارم این مبلغ بود. این شرط با اعتراض دروازه‌بان شماره یک تیم ملی و وکیلش همراه شد و شکاف بوجود آمده بین آنها و طاهری را بیشتر کرد. جالب اینکه حتی برانکو هم با جدایی بیرانوند و رفتنش به تیم‌های اروپایی موافقت کرد اما طاهری حاضر نشد به راحتی به او رضایت نامه بدهد. با توجه به این قضیه دروازه‌بان پرسپولیس و وکیلش به دنبال فرصتی بودند تا کار طاهری را تلافی کرده  یا به نوعی جواب دندان‌شکنی به مخالفت او بدهند.

محرومیت پرسپولیس و اقدام بیرانوند

باشگاه پرسپولیس طی حکمی از سوی فیفا از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد و این اتفاق فرصت خوبی را نصیب بیرانوند و وکیلش کرد تا با طاهری وارد چالش جدیدی شوند. آغاز کننده این چالش بیرانوند و وکیلش هستند. جناب وکیل به باشگاه پرسپولیس هشدار داده‌  که ممکن است در نیم فصل بیرانوند سرباز شود. در واقع سرباز شدن بیرانوند دست خودش است و هر زمان که او اراده کند می‌تواند از دانشگاه انصراف داده و به سربازی برود. در این صورت حتی قرارداد 5 ساله بیرانوند با پرسپولیس هم نمی‌تواند مانعی برای جدایی او از این تیم شود. کاری که در واقع امید عالیشاه و احمد نوراللهی کردند و البته خیلی زود پشیمان شدند. بیرانوند و وکیلش خوب می‌دانند پرسپولیس نمی‌تواند در دو پنجره نقل و انتقالاتی بازیکن بگیرد و از این‌رو رفتن این دروازه‌بان از این تیم می‌تواند تیم برانکو را با معضل جدیدی رو به رو کند.

به دنبال کاهش مدت قرارداد

بیرانوند و وکیلش در واقع از مطح کردن بحث سربازی به دنبال این هستند که طاهری را تحت فشار گذاشته تا زمان قرارداد بلند مدت این دروازه‌بان را به نوعی کاهش دهد یا اینکه مبلغ کمتری را برای رضایت نامه تعیین کند و آن را کتبا به قرارداد اضافه کند. به هر حال این چالش بوجود آمده بین بیرانوند و وکیلش با طاهری در روز‌های آتی خبرسازتر هم خواهد شد از این جهت که مسئولان باشگاه پرسپولیس فعلا درگیر مسائل مهمتری هستند و پاسخی به خواسته بیرانوند نداده‌اند.

 

 

روزنامه هفت صبح

 

۸۷ ۱۱  
آی اسپورت
2017-10-12 09:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
تیم شانزدهم جدول با دو گل زده در هفت بازی
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۰۸:۵۷
صدر تا ذیل مطلب دروغ‌گویی و اراجیف گویی است و فقط یک نکته ظریف دارد که آن هم .... ..... سایت های خبری و روزنامه های ورزشی در ایران است.
۹ ۱
عمر خریبین
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۸
اجازه بدین چهار قلو ها به دنیا بیان بعد خخخخخخخخخخ
سیاوش
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۰۹:۵۳
کاش اقلا به 15 سال پیش خودمون برسیم ! امان از آدمهایی که اینقدر ضرفیتشون کمه و بقول قدیمیا دیزی صناری اند . جناب بیرانوند هنوز نمیتونه لای پاهاش رو ببنده و لاپایی نخوره یا اقلا از پنج تا خروجش سه تاش مطمئن باشه و توی قحط الرجال دروازه بانی پرسپولیس شد قهرمان چه اگه یه عاقل توی تیم بود با همون پیرمرد برزیلی یا اون دودک صرب شاید بسیار خیال خط دفاعی و هوادارها راحت تر بود . حالا هم باید فصل جام جهتنی به هر قیمتی نیمکت نشین ذخیره ی کرواتش بکنند تا نگه من قهرمان کردم پرسپولیس رو یا دیگه بازی نمیکنم و ازین خزعبلات . هوادارها هم باید یادشون باشه هوادار پرسپولیسن نع خیبر خرم آباد ایشون هم بعد 5 سال نیمکت نشینی پرسپولیس هر جا میخوان تشریف ببرن که بسیار از لحاظ شخصیتس کسر شآن پرسپولیسن ....
موراتا
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۰۶
اگر این خبر درست باشه بیرانوند داره گرو کشی میکنه پرسپولیس رادو رو داره و نباید کوتاه بیاد بیرانوند هم باید بدونه گذر پوست به دباغ خونه می افته و بعد از خدمت سربازیش پنج سال بازیکن پرسپولیسه اگر خیانت کنه پرسپولیس هم میتونه پنج سال بنشونش رو نیمکت و عمر فوتبالشو تباه کنه
برات متاسفم
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۸
به عنوان یک هوادار پرسپولیس متوجه نیستی دارن اراجیف سر هم می کنند؟؟
۶
علی
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۲۱
جالبه! این خبر را سایت نود ساعت یک بامداد مطرح کرده و امروز روزنامه ها هم کار کرده اند!
به نوعی سایت نود خوراک حاشیه سازی مطبوعات و سایتها را مدیریت می کند!!
رامین
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۴۲
حالا خیلی دروازه بان خوبی هم باشه آدم نمی سوزه ... چالش مانکن ... والا
مارال
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۶
تو خودتو در گیر نکن
والا خخ
۶
شش تایی شدن تخصص ماست
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۵۷
به کارتان ادامه دهید، انشاا... بزودی مشت محکمی بر دهانتان خواهید خورد. همین امروز و فردا
علی
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۰۰
جالبه اینکه اگر بیرانوند خودش رو سرباز کنه طاهری میگه ما اطلاع نداشتیم یک شبه این تصمیم رو گرفته!!برای اینکه موضوع رو به گردن تراکتور بندازه !!!
۳
محسن
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۰
اینکه تمام بازیکنانی که سربازی را طی نکرده اند،دانشجو هستند خیلی جالبه خیلی!!!! اصولا در کشور ما قانون وضع میشود تا در خدمت قانونشکنان باشد.ما تا پارسال در لیگ برتر بازیکنی داشتیم که فارغ التحصیل شدنش(که البته به درد عمش میخوره) با پایان عمر فوتبالش همزمان میشد!!! قانون سقف سن هم کشک!!! فکر کنم حواس مسئولان تیمهای نظامی فقط به تیمهای موفق و ستاره ها باشد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر