فهرست
گرشاسبی: برانکو نگران آبرویش بود که تمدید نمی‌کرد
گرشاسبی: برانکو نگران آبرویش بود که تمدید نمی‌کرد

گرشاسبی: برانکو نگران آبرویش بود که تمدید نمی‌کرد

آی اسپورت – فصل موفقیت آمیز اما پر فراز و نشیب و پرحاشیه پرسپولیس با قهرمانی در لیگ برتر و صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تمام شد. در این فصل اتفاقات عجیب و غریب زیادی در باشگاه افتاد که آخرینش تمدید قرارداد با برانکو ایوانکوویچ بود. حمیدرضا گرشاسبی مدیر عامل باشگاه در گفتگویی مفصل درباره این ماجراها توضیح داده است:

به وزیر قول داده بودم

حدود ۱۸۰ پرونده از ۲۰ سال قبل تشکیل شده بود که برای باشگاه مشکلاتی ایجاد کرده بودند اما مدیریت قبلی زمانی که AFC خواسته بود فهرست طلبکاران و بدهکاران را اعلام کردند که  در ادامه‌ وقتی من سکان هدایت باشگاه را بر عهده گرفتم در نامه‌ای اعلام کردند باید ظرف یک هفته‌ بدهی‌ها پرداخت شود. در این باره با کمک وزیر ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال کمی به ما مهلت دادند تا توانستیم بخشی از این بدهی‌ها را پرداخت کردیم. البته من همان زمان که سکان هدایت باشگاه را قبول کرده بودم قول داده بودم که بیایم و بحران را مدیریت کنم و بعد دیگر خودم را رها کنم. در این موضوع من واقعا تعارف نمی‌کنم.

برانکو نگران آبرویش بود که تمدید نمی‌کرد

با توجه به نتایجی که در سه سال گذشته پرسپولیس با برانکو گرفته بود، خواسته واقعی هواداران تمدید قراردادش بود. برانکو فوتبال ایران را روی زمین آورد و تاکتیک‌های جدیدی در پرسپولیس اجرا کرد. البته او در دو سالی که با پرسپولیس قرارداد داشت، مبلغی به قراردادش ‌اضافه نشد. وقتی هم که نشستیم و برای تمدید قرارداد صحبت کردیم به ما گفت‌ تیمی که به من تحویل دادید، کجا بود و الان تیم را به کجای جدول رده‌بندی آوردم. به همین خاطر انصاف بر این بود که درصدی به قراردادش ‌اضافه کنیم که ما هم ۱۵ در صد به قرارداد برانکو ‌اضافه کردیم. البته دلیل طولانی شدن مذاکرات‌مان هم به خاطر این بود که او نگران آینده بود. برانکو در صحبتی که با ما داشت گفت‌ به خاطر مشکلاتی که دارید پنجره نقل‌ و انتقالات بسته شده است. تعدادی از بازیکنان هم که می‌خواهند از این تیم بروند و نمی‌توانید بازیکن بگیرید. من که آبرو و حیثت خودم را از خیابان نیاورده‌ام. البته ما با او صحبت کردیم و نگرانی‌هایش بر طرف شد. در آخر هم قصد داشت بندی در قراردادش گنجانده شود که هر لحظه خواست بدون مشکل از تیم جدا شود. ما موافق این بند نبودیم و در انتها با مذاکرات فراوانی که انجام دادیم، او را متقاعد کردیم که این بند در قراردادش نباشد.

گفتند پشت نتایج برانکو پنهان شده‌ام

همان طور که می‌دانید پنجره نقل‌ و انتقالات ما بسته است. من هم عادت ندارم این مشکل را به گردن این و آن و مدیران قبلی بیاندازم. خیلی‌ها به من انتقاد کردند و گفتند گرشاسبی پشت نتایج برانکو پنهان شده است. شما ببینید همین برانکو اگر دو روز حقوقش دیر شود، مشکل درست نمی‌شود؟ من حقوق بازیکنان، کادر فنی را به موقع پرداخت کردم. تمام تدارکات لازم را دیدم تا تیم بدون مشکل به بازی‌هایش ادامه‌ دهد. بی‌انصافی است که بخواهیم بگوییم مدیریت نقشی در موفقیت‌ها نداشته است.

برانکو مسلمان را می‌خواهد‎؛ مسلمان از نیمکت می‌ترسد

در این باره بارها و بارها جلسه گذاشتم. بالاخره یک جایی می‌بینید سرمربی این تشخیص را داده که بازیکنی بازی نکند؛ قاعدتا وقتی من از برانکو در مورد مسلمان می‌پرسیدم او می گفت‌ که از نظر من در تمرینات آمادگی کامل را ندارد. ما هم که نمی‌توانیم به زور بگویم که بازیکنی را بازی بدهد اما برانکو از ما خواسته که قرارداد محسن مسلمان را تمدید کنیم. من هم به مسلمان گفتم به باشگاه بیا و قراردادت را تمدید کن که در این باره محسن مسلمان به من گفت‌ بیایم قراردادم را تمدید کنم که روی نیمکت بنشینم؟ که من هم به او گفتم که این دیگر تشخیص خودت است.

در فیفا به ما می‌گویند دروغگو!

خیلی بد است که این را بگویم اما باشگاه پرسپولیس در فیفا و CAS به خاطر بدهی‌های گذشته بدنام بوده و است. آن‌ها می‌گویند که ما دروغگو هستیم. زمانی که ما به آن‌ها اعلام می‌کنیم شما اشتباه می‌کنید، با ۱۰۰ مورد به ما ثابت می‌کنند که فلان بازیکن از ما طلب داشته است و ما قبلا گفته بودیم که آن بازیکن بدهی ندارد. هیچ آژانس هواپیمایی، هیچ هتلی، هیچ اتوبوسی هیچ جا به پرسپولیس جا نمی‌دادند چون ما به آن‌ها بدهکار بودیم. آن هم تیمی که این همه عاشق دارد.

نمی‌دانیم رای فیفا چیست

اوایل خردادماه احتمال دارد رای را اعلام کنند. با این که سابقه نداشته هیچ تیمی را بخشیده باشند اما ما اسنادی را ارائه دادیم که در آن خود باشگاه شاکی اظهار کرده است که پرسپولیس در این قضیه مقصر نبوده است. باشگاه ریزه ‌اسپورت به ما گفت‌ تمام مدارکی که به مراجع قانونی ارائه کرده‌اند را از همین مصاحبه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی داخل ایران جمع‌آوری کرده‌اند. همان مصاحبه‌هایی که بازیکن در آن اعلام می‌کرد از باشگاه پول گرفته که به ریزه ‌اسپورت بدهد تا رضایت آن‌ها را برای جدایی جلب کند. همین‌ها ما را بازنده کرد.

برانکو خیلی از مترجمش ناراحت است

متاسفانه حرکت نامناسبی انجام گرفت. من نیک سیرت را می‌شناسم. او آدم مودبی است و خودش هم از این بابت ناراحت است. زندگی شخصی او هم تحت‌الشعاع قرار گرفته است چرا که خانواده‌ او و خانواده‌ برانکو چندین سال است که با هم ارتباط دارند. هنوز معلوم نیست که او در پرسپولیس بماند یا خیر. اما برانکو آن شب از دست او بسیار ناراحت بود و صورتش مثل لبو سرخ شده بود. انگار که حادثه بدی برای او رخ داده باشد به طوری که آب از گلویش پایین نمی‌رفت. یک ماه دیگر با تمام شدن محرومیت نیک سیرت و آمدن برانکو تکلیف او مشخص می‌شود.

۶ ۶  
آی اسپورت
2018-05-16 12:49:00
نظر دهید

۶ نظر
مهدی
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۱۱
واقعا یکی از بهترین مصاحبه هایی بود که خوندم، بدون بازی با کلمات و فرافکنی
بخدا دونستن این چیزها لطمه ای نزنه بلکه حواشی رو هم جمع میکنه
۹
محمد
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۱۳
ما هم نگران نیستیم -نگران تیم بازیکنها و تاکتیک نیستیم - نگران داوریها هستیم و تصمیمات پشت پرده
۷ ۲
Me
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۴۳
نگرانی نیست توهمه،تا زمانی که عنان تفکرتونو میدید دست چندتا ادمین نوجوان پیج های مجازی،همین خواهد شد که بردهاتونو حماسه بدونید و باختاتونو به پشت پرده ربط بدید،قهرمانی خودتونو طیب و طاهر بدونید قهرمانیهای دیگرانو آلوده،که نتیجه اش میشه همین توهمات
۲
محمد
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۲۸
آنالیز داوری برنامه نود رو نگاه کن -اون هم توهمه ؟؟؟-اون هم کار چند تا نوجوونه ؟؟؟

سه ساله تو انالیز داوری نود پرسپولیس متضرر میشه -اینا توهمه
۵
.
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۴۳
.
امید از تفت
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۱۸
مربی که بخواد جلو تیم پوکیده الجزیره وا بده بهتره تمدید نکنه.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر