فهرست
تجربه متفاوت همسر استراماچونی از قطعی اینترنت
تجربه متفاوت همسر استراماچونی از قطعی اینترنت

تجربه متفاوت همسر استراماچونی از قطعی اینترنت

آی اسپورت - قطعی یک هفته‌ای اینترنت در ایران با واکنش دالیلا استراماچونی، همسر آندره‌آ استرامچونی را هم همراه شد. او با انتشار یک پست و تجربه خود را از این اتفاق بیان کرد:

تهران، ایران

۲۴ نوامبر ۲۰۱۹

۳ آذر ۱۳۹۸

دولت ایران تصمیم گرفت که خدمات اینترنت را از تاریخ ۱۵ نوامبر قطع کند. بعد از ۸ روز بدون هیچگونه ارتباطی، واکنش هایم به این موضوع پایان‌ناپذیر است. برای من غیرممکن است که بتوانم همه آن‌ها را با شما به اشتراک بگذارم. خواهش می‌کنم درکم کنید، اما باید چیزهایی بنویسم. برایم درس گرفتن حتی از اتفاقات منفی، بسیار مهم است؛ بنابراین قصد دارم در اینجا درس‌هایی که روزهای بدون اینترنت، به من یاد داد را به اشتراک می‌گذارم.

در ابتدا ناامید شدم، خیلی ناامید شدم...، اما خب من همچنان زنده بودم و می‌توانستم کارهای ارزشمندتری مانند کتاب خواندن، آشپزی بدون جست‌وجو در دستورپخت در گوگل انجام دهم. به نقشه‌های کاغذی برای پیدا کردن مکان‌ها نگاه کنم. روزنامه بخرم و اخبار را نگاه کنم. به خیابان‌ها بروم و خرید کنم و با مردم رودررو صحبت کنم! بله، چشم در چشم! چیزهایی ساده... که در زندگی امروزه بسیار رایج نیست.

اتصال به اینترنت این قدرت را دارد که احساس تنها بودن نکنید. شما زمان‌تان را با صرف کردن در اینستاگرام و فیسبوک و دیدن زندگی دیگران می‌گذرانید. اما این احساس اجبار برای دید زدن مخفیانه بقیه به صورت آنلاین، به شما حس غلطی از رابطه‌های دیگران می‌دهد. به همین علت شاهد هستیم که بسیاری از افراد تلفن‌های هوشمند در دستانشان است... در حالیکه در اداره پست، ایستگاه اتوبوس، پشت چراغ قرمز و یا حتی در رختخواب هنگام خوابیدن هستند.

شبکه‌های اجتماعی به ما این امکان را می‌دهند که احساس نزدیکی با مردم داشته باشیم... زیرا احساس تنهایی می‌تواند ناراحت‌کننده باشد، اما واقعیت این است که فاصله‌های ما هر روز بیش‌تر می‌شود. همه ما به زمان و فضایی برای خودمان نیاز داریم. ما نیاز داریم که فکر کنیم و بیشتر مطالعه کنیم و همه ما باید زمان‌هایی را به لحاظ جسمی و عاطفی معطوف کسانی کنیم که دوستشان داریم.

همسر مربی ایتالیایی استقلال در پایان متن پست اینستاگرامی خود از صحبت‌های حافظ استفاده کرد.

۲۱    
آی اسپورت
2019-11-25 13:42:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر