فهرست
خشم وهیاهو؛ جنگ روانی مورینیو - کونته
خشم وهیاهو؛ جنگ روانی مورینیو - کونته

خشم وهیاهو؛ جنگ روانی مورینیو - کونته

آیاسپورت- جدال لفظی بین آنتونیو کونته و مورینیو همیشه در یکی دوسال گذشته کنفرانس‌های مطبوعاتی لیگ‌برتر را گرم نگه داشته است. سرمربی پرتغالی یونایتد در سال‌های گذشته به درگیری‌های لفظی شهرت داشته و حالا کونته هم جمع ونگر، پیگرینی، بنیتس و گواردیولا اضافه شده اما درگیری کونته و مورینیو خیلی سریع تبدیل به مهم‌ترین جنگ لفظی لیگ‌برتر شد. ما در این گزارش، دیالوگ‌های ردوبدل شده بین این 2 سرمربی را بررسی خواهیم کرد.

اکتبر 2016 - مورینیو و اعتراض به شادی تحقیرآمیز کونته

در اکتبر سال 2016، مورینیو بازگشت تلخی به استمفوردبریج داشت و چلسی کونته در مجموع 0-4 به لطف گل‌های پدرو، گری کیهیل، ادن هازارد و کانته برابر یونایتد برنده شد. در پایان بازی مورینیو معتقد بود کونته و تیمش شادی و رفتار تحقیرآمیزی در کنار زمین انجام داده‌اند و به همین دلیل به سرمربی چلسی اعتراض کرد. سرمربی یونایتد در پایان بازی به کونته گفت که این شادی برای پیروزی 0-1 است نه 0-4 و در غیر این‌صورت قصد شما تحقیر رقیب بوده است.

نوامبر 2016 - طعنه به ویکتور موزس چلسی

ویکتور موزس را از ویگان در سال 2012 جذب کرد اما مورینیو به او توجهی نداشت و موزس معمولا به شکل قرضی راهی دیگر تیم‌ها می‌شد اما این بازیکن در فصل اول حضور کونته نمایش درخشانی داشت و سرمربی چلسی نیز در تلاش برای پررنگ کردن نقش خود در پیشرفت موزس بود. کونته گفت:‌«من توانایی موزس را در اولین روزهای تابستان دیدم. او دارای ویژگی‌های مهمی است: تکنیک، قدرت فیزیکی، توانایی پوشش 70متر از زمین. من باور ندارم کسی بازیکنی مانند او را نادیده گرفته است.»

فوریه 2017 - طعنه به فوتبال دفاعی کونته

اگرچه مورینیو تیم کونته را تحسین کرد، اما هدف او سرزنش سبک دفاعی چلسی بود و او تیم لندنی را دفاعی خطاب کرد. مورینیو گفت: «چلسی یک تیم دفاعی باکیفیت است. آنها خیلی خوب و با بازیکنان فراوان دفاع می‌کنند و فکر می‌کنم در این حالت تیمی که بر پایه ضدحمله و ضربات ایستگاهی بنا شده فاتح لیگ خواهد شد.»

مارس2017 - کارت قرمز!

در دیدار چلسی و یونایتد در جام حذفی، مورینیو به اخراج هررا معترض شد و گفت:« من درباره کارت قرمز صحبت نمی‌کنم. همه می‌توانند از دیدگاه‌های مختلفی بازی را تجزیه و تحلیل کنند، اما همه ما جریان مسابقه را تا کارت قرمز و پس از آن تماشا کرده‌ایم. بنابراین می‌توانیم تصمیمات داور در مورد دادن 2 کارت زرد را با قضاوت در مورد دیگر تیم‌ها مقایسه کنیم.» کونته هم در پاسخ به خطاهای متعدد روی هازارد اشاره کرد و گفت: «هازارد بازی را شروع کرد، اما نمی‌توانست به درستی فوتبال بازی کند. این موضوع از سوی همگان قابل دیدن و قضاوت است.»

ژانویه 2018 - دلقک، مثل کونته

مورینیو ادعا کرد رفتار کونته مانند دلقک‌هاست. «چون من رفتاری شبیه دلقک‌ها کنار زمین ندارم، یعنی شور واشتیاقم را از دست داده‌ام. برای نشان دادن تعصب نیازی نیست مثل دیوانه‌ها کنار زمین رفتار کنید.»

ژانویه 2018- تبانی کونته

 مورینیو روز جمعه و پس از پیروزی منچستریونایتد در جام حذفی انگلیس کنایه‌های خود را ادامه داد و اعلام کرد که هرگز تبانی تا به حال محروم نشده است. در سال 2012، فدراسیون فوتبال ایتالیا کونته را متهم کرد که در گذشته و دوان هدایت سیه‌نا گزارش تبانی را به فدراسیون نداده است. به همین سرمربی ایتالیایی چلسی ابتدا 10 ماه محروم شد که بعدها به 4 ماه تقلیل یافت و مورینیو تاکید داشت که هرگز چنین اتفاقی برای او رخ نخواهد داد.

آوریل 2017 - مخارج یونایتد...

مورینیو بیش از 150میلیون پوند هزینه کرد اما کونته با اشاره به یونایتد و سیتی معتقد بود تنها با خرج فراوان نمی‌توان قهرمان شد. سرمربی چلسی گفت:«من فکر می‌کنم این فصل از این جهت بسیار مهم بود که بدانیم که همیشه با خرج کردن پول بیشتر نمی‌توان برنده شد. در غیر این صورت، در این فصل مدعین قهرمانی چلسی، تاتنهام، آرسنال یا لیورپول نبودند. این فصل تنها سالی نبود که باشگاه‌های شهر منچستر مبالغ زیادی را صرف کرده‌اند. گذشته را نگاه کنید، این اتفاق طبیعی است.»

 ژانویه 2018- و بالاخره پایان

در ادامه هر 2 سرمربی ترجیح دادند این جنگ لفظی را پایان دهند . مورینیو گفت: «اگر کسی به شما توهین کند، شما می‌توانید یا انتطار پاسخ داشته باشید یا سکوت. بار اولی که کونته به من توهین کرد من پاسخ را دادم؛ اما بار دوم او باز هم توهین کرد و حالا از نظر من رفتار کونته اهانت بوده پس سکوت می‌کنم و این لحظه از نظر من پایان ماجرا خواهد بود.» سرمربی ایتالیایی چلسی نیز مدعی شد دیگر پاسخ مورینیو را نخواهد داد.

ورزش سه

۳    
آی اسپورت
2018-02-25 11:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر