فهرست
چیزهایی که برانکو را خوشحال می‌کند
چیزهایی که برانکو را خوشحال می‌کند

چیزهایی که برانکو را خوشحال می‌کند

آی اسپورت – بازی‌های بزرگ در فوتبال قوانین مختص به خودشان دارند. در بازی‌های بزرگ چون مسابقات جام جهانی و جام ملت‌های اروپا این قوانین می توانند تاثیر زیادی بر روند بازی داشته باشند که می‌توانیم مروری بر آنها داشته باشیم.

رهایی از غرور و فرضیه پیش برنده بودن

شاید برتری‌طلبی بتواند در موفقیت تیم‌ها موثر باشد اما غرور و از پیش خود را برنده دانستن می‌تواند فشاری مضاعف بر شرایط روحی تیم بیاورد. در مسابقات جام جهانی 982 اسپانیا، زمانی که ایتالیائی‌ها پس از عبور از یک دوره رسوائی، وارد مسابقات با ستاره محروم‌شان یعنی پائولو روسی شدند خیلی آنها را بازنده و حذف‌شده زودهنگام می‌دانستند. بازی برزیل و ایتالیا نمونه بزرگی از تئوری پیش برنده بودن بود. برزیلی‌ها خود را برنده بازی می‌دانستند؛ آنها با ستارگانی چون سوکراتس، زیکو و ادر و ... می‌پنداشتند که برنده بازی هستند اما ایتالیائی‌ها وقتی به آنها گل زدند ورق برگشت. این اتفاق بارها با آرژانتین 1990، دانمارک 1992 و یونان 2004 ... رخ داده است.

پرسپولیس در دربی تیمی است که خود را بر خلاف دربی برگشت لیگ گذشته برنده راحت نمی‌داند. آنها پس از یک باخت بد در مقابل السد و پیروزی خفیف بر تیم فانوس به دست استقلال خوزستان به دربی می‌آیند. به نظر می‌آید که آنها قهرمان شدن را برای امسال کافی می‌دانند و در سوی دیگر آبی‌های تهران با پیروزی بر الهلال و فولاد، تیم بالانشین با اختلاف 3 گل حالا سودای پیروزی با گل‌های فراوان دارند. استقلالی‌ها غرور و حس پیش برنده بودن بیشتری دارند و این همان چیزی است که برانکو را خوشحال می‌کند.

عدم پیش‌بینی ترکیب پرسپولیس

استقلالی‌ها ترکیب و سیستم نسبتا مشخصی پس از پیروزی‎های اخیر خود دارند زیرا تیم پیروز کمتر تغییر می‎کند. پس از قطعی بودن حضور رحمتی به نظر می‎‌رسد که روزبه چشمی و حیدری و غفوری سه مرد تدافعی آنها باشد. شجاعیان و ابراهیمی و جباروف بی‌گمان در خط میانی خواهند بود و تیام مرد ثابت دیگر استقلال است. 8 مرد استقلال مشخص هستند اما در پرسپولیس پس از شکست از السد در بازی با استقلال خوزستان نفرات جدید و سیستم جدیدتری را آزمایش کرد. مردانی چون نعمتی و بشار و نورالهی می‌توانند ترکیب ثابت پرسپولیس را تغییر دهند ضمن آن که شاید مسلمان هم سورپرایز برانکو باشد. 

این عدم پیش‌بینی، خشنودی برانکو را به ارمغان می‌آورد. برانکو این روزها سگرمه‌هایی درهم دارد و شفر شادمان است اما شاید در درون این دو مرد موفق این روزهای فوتبال ما حکایت‌ها جور دیگری باشند.

۱۹ ۸  
آی اسپورت
2018-02-25 18:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
آنتی شومن
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۴۹
نظرات کارشناسانه شما اگه گره ی از گره های پرسپولیس تو اسیا باز کنه که نمیکنه درسته.امثال شما کمی موتور گازیهای وطنی هستید که نظراتتون فقط به درد صفحه پر کردن میخوره.
آنتی شومن واقعی
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۵۵
حرف حق تلخه؟ چرا اینقدر بهت برخورد؟ خخخخخخخخخخخخ
samiraaaa
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۵۵
...
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۰۳
فقط کافیه یه سر به سایت ها بزنید تا استقلالیا رو درحال کری خواندن ببینید از سرپرست گرفته تا عضو هیئت مدیره، پیشکسوت و بازیکن و هوادار
کوهیار
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۲۰
برانکو فقط این خوشحالش میکنه که با افکار عمومی لج کنه....ربیع خارو بازی بده
۳ ۱
**
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۹:۳۳
حالا ربیع خواه میره کنار اونوقت پرسپولیس میشه بارسلونا و هزار تا گل میزنه به السد!خیلی شور نزن کوهیار تفکر برانکو در طراحی تاکتیک تو همین حد هست
۵
پرسپوليس قهرمان...تو ليگ آسيا لطفاً نمان
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۳۳
چيزهايی که برانکو را از خوشحالی به عرش ميرسانند:
1. پورسانت سيب زمينی اوکرايينی.
2. ماهی سه بار حال گروهی دادن به اعراب شريف همسايه.
۲ ۱
العین6 زنگ تفریح عاسیا 1
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۴۵
حرف از گروهی دادن به اعرای شریف همسایه رو نزن که داور بازی با وساطت کل تیم کیسه رو از زیرشون جمع کرد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر