فهرست
نبرد مربیان خارجی در بازی مالکانه؛ تنهایی امیر
نبرد مربیان خارجی در بازی مالکانه؛ تنهایی امیر

نبرد مربیان خارجی در بازی مالکانه؛ تنهایی امیر

آی‌اسپورت-  آمار شفر، برانکو و ساغلام سه مربی خارجی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا نشان می‌دهد بازی مالکانه جزو برنامه‌های اصلی‌شان بوده و موفق شده‌اند در مرحله گروهی این تاکتیک را به حریفان دیکته کنند. اگرچه تراکتورسازی در نهایت آورده‌ای از این آمارها نداشت و به سادگی حذف شد.

در پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا بررسی عملکرد ۴ تیم ایرانی نشان می‌دهد ۳ مربی خارجی که در راس کادرفنی ۳ تیم ایرانی حضور دارند در مجموع سعی بر مالکیت توپ و ارائه بازی مالکانه داشته‌اند و فقط ذوب‌آهن با امیر قلعه‌نویی است که چنین تاکتیکی را ارائه نداده است. در بین ۳ تیم دیگر ایرانی هم در کمال تعجب تراکتوری که در همین مرحله گروهی به طور قطع حذف شده عملکردی بهتر از سرخابی‌های پایتخت به ثبت رسانده است.

تراکتورسازی با ساغلام به طور میانگین ۴۸۷ پاس در هر بازی به ثبت رسانده و نزدیک‌ترین تیم ایرانی به ۵۰۰ پاس در هر بازی است. بعد از سرخ‌های تبریزی استقلال شفر قرار دارد که در هر بازی به طور میانگین ۴۵۹ پاس به ثبت رسانده است. پرسپولیس برانکو هم با ثبت ۴۲۶ پاس در هر بازی بعد از این دو تیم در رده سوم قرار دارد. ذوب‌آهن که تنها تیم دارای مربی داخلی حاضر در لیگ قهرمانان است به طور میانگین با ثبت ۳۵۳ پاس در هر بازی اختلاف فاحشی با سه تیم دیگر دارد و در رده آخر تیم‌‎های ایرانی قرار دارد.

در بخش مالکیت توپ هم تراکتورسازی با ثبت مالکیت میانگین ۵۵ درصدی در هر بازی بهترین تیم ایرانی از این نظر است. پرسپولیس با ۵۱ و استقلال با ۵۰ درصد مالکیت در رده‌های بعد قرار دارند که نشانه دیگری از اصرار هر سه مربی خارجی به ارائه بازی مالکانه است. در این بخش هم ذوب‌آهن با ثبت مالکیت میانگین ۴۳ درصدی در رده چهارم قرار دارد.

با وجود این آمارها تراکتورسازی از لیگ قهرمانان کنار رفته و ذوب‌آهن همراه با سرخابی‌های پایتخت شانس بالایی برای صعود به مرحله حذفی دارد.‎

سایت نود

۷ ۲  
آی اسپورت
2018-04-04 17:40:00
نظر دهید

۲ نظر
Me
چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۴۱
این تراکتور فصل بعد حرفای زیادی برای گفتن داره و اینکه همزمان با سال حمایت از کالای ایرانی،باید بگم که دیگه عمر مربی وطنی در رأس کار تیمهای بزرگ به پایان رسیده!!
۷
مهدی
چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۴۶
کیروش جون شما که همیشه زیر 40% هست حتی جلوی تیمهای آسیایی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر