فهرست
کلیک‌های صوری، حرفه‌ای‌گری نمایشی
کلیک‌های صوری، حرفه‌ای‌گری نمایشی

کلیک‌های صوری، حرفه‌ای‌گری نمایشی

آی اسپورت - سایت رسمی بارسلونا برای فروش بلیت بازی‌های این تیم چندگزینه را پیش‌روی شما می‌گذارد، بلیت برای افراد عادی، بلیت برای افراد ویژه (VIP)، بلیت برای افراد بسیار ویژه (VIP Premium)! هرکدام از این بلیت‌ها قیمت‌ها و ویژگی‌های متفاوتی دارند؛ به‌عنوان مثال با بلیت عادی فقط می‌توانید بازی را تماشا کنید، با بلیت VIP علاوه‌بر تماشای بازی می‌توانید از خدمات سالن‌های مخصوص انتظار و استراحت، فروشگاه‌های نوشیدنی و راهنماهای شخصی استفاده کنید. وقتی بلیت افراد بسیار ویژه را می‌خرید یعنی علاوه‌بر خدمات قبلی، بهترین صندلی‌ها در ورزشگاه، ترکیب دو تیم پیش از بازی و تلویزیون‌های مخصوص برای تماشای راحت‌تر بازی نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد.

هر تماشاگر برای تماشای یک بازی اید مبلغی بین ۴۹ تا ۶۷۵ یورو پرداخت کند، بلیت‌فروشی نیز از طریق سایت‌های رسمی هر باشگاه انجام می‌شود. این مبلغ برای تماشاگران رئال‌مادرید از ۳۰ یورو آغاز می‌شود، برای خرید بلیت بازی رئال‌مادرید و وایادولید (که امشب برگزار می‌شود)، شما باید در ابتدا کد هواداری و رمز عبور خود را وارد کنید و در ادامه مراحل واریز مبلغ و انتخاب صندلی را انجام دهید. همه این موارد را گفتیم تا بدانید شرایط بلیت‌فروشی در مدرن‌ترین باشگاه‌های جهان به چه شکل است، در ایران اما شرایط تفاوت بسیاری دارد و نقدهای بسیاری به آن مطرح است؛ نقدهایی به سیستم مدیریتی تا فرهنگ هواداری!

 سومین سایت در سه سال

سایت جدیدی که برای فروش بلیت بازی‌های لیگ برتر در نظر گرفته شده، سومین سایتی است که در سه سال اخیر وظیفه انجام این کار را برعهده گرفته است. «فوتبال‌تیکت» و «گیشه سه» دو سایتی بودند که در دو سال اخیر وظیفه این کار را برعهده داشتند، اما با اولین هجوم هواداران اصطلاحا کرش کردند و نتوانستند بلیت‌فروشی مناسبی انجام دهند.

مشکلات و اعتراض‌ها

سایت جدید فروش بلیت نیز مشکلات فراوانی داشت، دیدار پرسپولیس و پارس جنوبی نخستین دیدار لیگ برتر امسال بود. از چند روز گذشته اعلام شد که بلیت‌فروشی طبقه دوم انجام نمی‌شود و در مجموع ۲۶ هزار بلیت فروخته خواهد شد. در عمل اما هواداران با مشکلات عجیبی روبه‌رو شدند، برخی از آنها بلیت بازی را رزرو کردند، اما هرگز نتوانستند بلیت‌شان را بخرند، برخی از آنها دو یا سه بار پول پرداخت کردند، اما هرگز کد رهگیری به آنها داده نشد و برخی هم رزرو کردند، به ورزشگاه نرفتند و اجازه هم ندادند که سایر هواداران بلیت‌ها را بخرند. احمد، یکی از تماشاگران حاضر در ورزشگاه در این‌باره می‌گوید: «من سه‌بار پول پرداخت کردم، هر سه‌بار هم از حسابم کسر شد، اما هیچ شماره‌ای به من ندادند تا با آن وارد ورزشگاه شوم، مطمئن باشید اگر رزرو هم نمی‌کردم، می‌توانستم وارد ورزشگاه شوم.»

نمایش عملکرد سیستماتیک!

ورود تماشاگران با کارت ملی هم ظاهرا امری کاملا نمایشی بوده است. سپهر یکی از تماشاگرانی که بدون خرید بلیت وارد ورزشگاه شد، می‌گوید: «من را ببین، با پسرم به ورزشگاه آمده‌ام، اما بلیت نخریدم، سیستم بلیت‌فروشی‌شان این شکلی است.» از او می‌پرسم چگونه این اتفاق افتاد؟ می‌گوید: «رفتم سایت بلیت‌فروشی، نتوانستم بلیت بخرم، گفتم برویم جلوی ورزشگاه، بالاخره دست خالی که برنمی‌گردیم، آمدیم دیدیم کارت‌مان را مقابل یک دستگاه می‌گیرند و می‌گویند بفرمایید داخل! درحالی که من حتی رزرو هم نکرده‌ام. چگونه آمدم داخل؟ هر کارتی را مقابل دستگاه می‌گرفتند، قرمز می‌شد، مگر نباید سبز شود؟» این را می‌گوید و می‌خندد.

شکست پروژه

شرایط به‌قدری وخیم شد که شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی بیانیه‌ای داد و در آن به شکست بلیت‌فروشی اینترنتی اشاره کرد. این شرکت نوشت: «متاسفانه شاهد مراجعه تعداد زیادی از تماشاگران به ورزشگاه آزادی بدون در اختیار داشتن بلیت و کارت ملی بودیم که موجب بی‌نظمی و ازدحام در ورود سایر تماشاگران شد. بدین‌صورت که بیش از ۱۰ هزار نفر از طریق سایت اقدام به خرید بلیت الکترونیکی کرده و تعداد زیادی از تماشاگران حاضر در ورزشگاه، این مهم را اجرا نکرده و بیش از ۲۰ هزار نفر در ورزشگاه حضور داشتند.» روز گذشته و تا لحظه نوشته شدن این گزارش، سایت پین ۹۰ از دسترس خارج شده و دسترسی به آن غیرممکن بود.

هر روز یک سایت!

روز گذشته باشگاه ماشین‌سازی تبریز سایت جدیدی را برای خرید بلیت دیدار این تیم مقابل استقلال معرفی کرد که نشان داد به‌طور کلی کشور آماده برگزاری بلیت‌فروشی اینترنتی نیست. سایتی که باشگاه ماشین‌سازی برای بلیت‌فروشی معرفی کرد حدود سه هفته پیش آگهی تبلیغاتی برای جذب نیروهای متخصص تولید محتوا داده و فعالیت‌های جدید خود را از سر گرفته است. به هر ترتیب این سایت نیز نتوانست خدمات لازم را به کاربران ارائه کند و به نظر می‌رسد کماکان بلیت‌فروشی کاغذی در اولویت قرار داشته باشد. سایت «تی ورزش» که از سال ۸۰ آغاز به‌کار کرده، در ابتدا به کپی اخبار ورزشی می‌پرداخت و پس از حدود سه سال به‌طور کامل به حالت تعلیق در آمده است. از چهار سال پیش نیز به صورت کلی چند خبر در این سایت منتشر شده، سایت تی ورزش، بیشتر به یک وبلاگ تحت ورد پرس می‌ماند که هیچ هزینه‌ای برای ارتقای آن نشده است. قسمت «تماس با ما» که برای بررسی مشکلات کاربران در نظر گرفته شده نیز خالی از شماره است و بخش «دنبال کنید» که مربوط به معرفی فضاهای ارتباطی مثل اینستاگرام، تلگرام، توئیتر یا سایر شبکه‌های اجتماعی است، حذف شده! سایر بخش‌ها مثل «تقویم» و «یادآوری‌کن» نیز کاربردی ندارند و کلیک روی آنها هیچ نتیجه‌ای ندارد.

بدون بلیت آمدند

«تماشاگران بدون بلیت به ورزشگاه نیایند»؛ این خلاصه‌ای از صحبت‌های بسیاری از مسئولان فدراسیون فوتبال بود، تماشاگران اما ثابت کردند تا زمانی که سازوکار مناسبی برای کنترل وجود نداشته باشد، آنها بدون بلیت وارد ورزشگاه هم می‌شوند. طرح بلیت‌فروشی اینترنتی در هفته اول با شکست مواجه شد، عذرخواهی هم کردند و تلاش‌ها برای بهبود وضعیت ادامه دارد. باید دید در هفته‌های آینده چه وضعیتی بر بلیت‌فروشی حکم‌فرما خواهد بود.

 

فرهیختگان 

۶ ۱  
آی اسپورت
2019-08-24 11:59:00
نظر دهید

۱ نظر
تاج و فدراسیون 5 ستاره
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۲۸
خداا لعنتشون كنه من از سایت 2 تا بلیط جایگاه خریدم 50 تومن از حسابم كسر كرد ولی بلیطی صادر نكرد ورزشگاه هم نرفتم چون بلیط نداشتم میدونم اگه میرفتم با توجه به هردمبیلی موجود حتما میتونستیم بازی رو ببینیم ولی از اون جا كه اعصاب دیدن بدبختی و الافی مردم به خاطر بی كفایتی آقایون رو نداشتم قیدشو زدم حالا این پول ما رفته هر كجا هم زنگ میزنیم میگن به ما مربوط نیست دست اخر با باشگاه تماس گرفتم گفتن خیلی ها اینطوری هستن باید نامه بنویسید به باشگاه كه مشخصات خودتون و حسابتون رو بگید تا ما پیگیری كنیم فقط میخوام بگم اقای تاج دیگه كی میخوای استعفا بدی ؟؟ 4-5 سال پیش اولین دفعه ای كه بلیط اینترنتی قرار شد بفروشید یادمه اومدی تو برنامه 90 و یه مشت مزخرف و دروغ گفتی كه دیگه مردم لازم نیست از صبح برن ورزشگاه دیگه نیم ساعت قبل بازی میرن رو صندلی میشینن از همون روز تا الان حتی یك كلمه از حرفات به واقعیت نپیوست كلی مصیبت كشیدیم تو این سالها تازه رسیدیم به اینجا 2 ماه فوتبال رو معطل كردی كه مثلا زیر ساخت درست كنی اخرشم كه اینطور خجالت بكش دیگه از این فدراسیون 5 ستاره
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر