فهرست
شما اینجا سلبریتی پرسپولیسی اینستاگرام نیستید
شما اینجا سلبریتی پرسپولیسی اینستاگرام نیستید

شما اینجا سلبریتی پرسپولیسی اینستاگرام نیستید

آی‌اسپورت- بیانیه جمعی از روزنامه‌نگاران و چهره‌های ورزشی رشت در پاسخ به متن عجیبی که پیش‌تر باشگاه سپیدرود به‌عنوان بیانیه منتشر کرده بود، قابل درک است و البته نکات بحث‌برانگیزی دارد. علی کریمی اگر آن چهره‌ایست که سعی می‌کند در اینستاگرام و کانال تلگرامش از همه پاسخ بخواهد، باید از انتشار بیانیه روزنامه‌نگاران و چهره‌های ورزشی رشت خوشحال باشد، چون هم مقابل کریمی پرسشگر بوده‌اند و هم سعی کرده‌اند همه چیز در باشگاه سپیدرود شفاف باشد، همان‌چه علی کریمی هم لابد از حقوق شهروندی می‌داند، هم پرسشگری و هم طلب شفافیت.

علی کریمی اگر فقط سلبریتی اینستاگرام نیست و دوست ندارد مثل یک سلبریتی، طرفدارانش را در حال فحاشی به منتقدانش ببیند، خود باید پیشقدم شود و از اینکه مورد نقد و پرسش قرار گرفته استقبال کند و به پرسش‌ها پاسخ بگوید و اگر اطلاعات غلطی در بیانیه باشگاه تحت مالکیتش منتشر شده، اصلاح کند و پوزش بخواهد، به شائبه‌ها درباره فعالیت‌های اقتصادی و ساز و کار باشگاهداری خصوصی نیز پاسخ بگوید. وقتی او خود را در موضع مالک باشگاه خصوصی در اقتصاد ورزش ایران قرار می‌دهد، بدیهی است که پرسش‌های جدی درباره نحوه فعالیتش مطرح باشد، آن هم در فوتبالی که سرمایه‌گذاری خصوصی در آن بی‌معناست و توجیه اقتصادی ندارد. این بحث وقتی به مسیر غلطی می‌رود که عشق و علاقه‌های بی‌ربط و اغراق‌آلود به سپیدرود درباره علی کریمی مطرح می‌شود تا شاید دلایل یک فعالیت اقتصادی را توجیه کند.

از علی کریمی شاید هنوز توقع نمی‌رود که پاسخش مقابل پرسشگری روزنامه‌نگاران، تماشای فحاشی عاشقان یک سلبریتی اینستاگرامی به منتقدانش باشد. اگر اینطور نیست، چند پرسش را که در بیانیه روزنامه‌نگاران گیلانی آمده، مرور کنیم.

در بیانیه باشگاه سپیدرود نوشته شده بود که‌ علی کریمی ۴ میلیارد تومان بدهی سپیدرود را در بدو ورود به باشگاه پرداخت کرده. علی کریمی اما بهتر از ما می‌داند که هرگز رقم ۴ میلیارد برای پرداخت بدهی‌ها هزینه نشده. در بیانیه روزنامه‌نگاران و چهره‌های ورزشی رشت توضیح داده‌اند که چه مبلغی برای تسویه با طلبکاران توسط چک‌های مدت‌دار هزینه شده که فاصله عمیقی با ۴ میلیارد دارد. انتشار این ارقام غیر واقعی و اغراق‌آلود شبیه همان اغراق‌های بیجا و اسطوره‌سازی از علی کریمی است که امیدواریم او از چنین تملق‌هایی خوشحال نباشد.

در بیانیه باشگاه علی کریمی را یک مرد بی‌مانند در رشت خوانده‌اند که نظیرش به تعداد انگشتان یک دست در شهر پیدا نمی‌شود. چنین اغراقی در بیانیه‌ باشگاه سپیدرود که مالکیتش بر عهده علی کریمی است، فارغ از اینکه یک توهین به مردم شهر است، یک خودستایی زننده هم هست که معلوم نیست چگونه کریمی به آن تن داده. اینکه علی کریمی مالک یک باشگاه باشد و در وصف خود چنین بیانیه‌ای بنویسد، از عجایب است و قواعد حرفه‌ای و رسانه‌ای در یک باشگاه را زیر پا گذاشته. این میزان از خودستایی و توهین به شهروندان و منت گذاشتن بر سر هوادار باورکردنی نیست اما واقعیت این است که در سپیدرود چنین جوی حوالی علی کریمی ساخته شده که از آن، چنین خودستایی‌ها و منت‌گذاری و توهین درمی‌آید. اعتراض به این توهین که کاش به تعداد انگشتان یک دست در شهر مرد به مانند کریمی پیدا شود، نباید با تملق‌های دوباره در فضای هواداری بی‌پاسخ بماند. کریمی باید روشن و شفاف توضیح بدهد که چرا این بیانیه را در رسانه رسمی باشگاهش منتشر کرده و حتی چند روز پس از انتشار برای تصحیح و پوزش بابت انتشارش واکنشی نداشته؟

علی کریمی لابد می‌داند که هواداران یک باشگاه چند بوقچی ورزشگاه یا بوقچی مجازی نیستند که به پاس دستمزدشان مجیز بگویند و منتقد را به دلالی و سهم‌خواهی متهم کنند. هوادار شهروند است، لایکر علی کریمی در اینستاگرام هم احتمالا نیست، پرسش دارد و اگر پاسخ شفاف و دقیق و مطمئن نگیرد، تصویر روشنی از علی کریمی در هر عنوان در ذهن نخواهد داشت. درباره علی کریمی و عملکردش در سپیدرود بحث مفصل است اما این نکته نباید فراموش شود که او نمی‌تواند با جو رسانه‌ای و هواداری منتسب به پرسپولیس، بر انتقادات درباره عملکرد و رفتارش در سپیدرود سرپوش بگذارد و از محبوبیت اجتماعی‌اش برای فراموش شدن عملکردش در سپیدرود بهره ببرد. با حمله‌های مجازی شیفتگان پرسپولیسی نباید راه نقد عملکرد کریمی در سپیدرود به بیراهه برود. علی کریمی در سپیدرود سوپر‌استار پرسپولیس نیست، بلکه مالک و سرمربی همزمان سپیدرود است که نه درباره روند انتقال مالکیتش تا امروز یک خبر رسمی منتشر کرده و نه درباره نتایج خود توضیح می‌دهد و نه مدارک لازم مربیگری دارد که به‌عنوان سرمربی در کنفرانس‌های خبری رودرروی خبرنگار بنشیند. علی کریمی در سپیدرود نه سلبریتی اینستاگرام است و نه سوپراستار پرسپولیس، او مالک باشگاه و مربی فوتبال است و اجازه ندارد از وجوه دیگر شخصیت ورزشی و اجتماعی‌اش برای فرار از پاسخگویی یا برای طرح ادعاهای بیراه و دور از واقعیت استفاده کند. این منصفانه نیست که با تملق و اغراق و بزرگنمایی، حضور علی کریمی در سپیدرود را بررسی کنند. درباره فوتبال، باشگاهداری خصوصی و ساز و کار این ماجرا در سپیدرود پرسش‌هایی مطرح است، پاسخش نباید این باشد که مبادا چهره اسطوره پرسپولیس مخدوش شود. این پاسخ‌ها به کار فضاهای هواداری و لیدرها می‌آید، نه به کار بحث جدی در فوتبال.

سپیدرود هنوز شانس بقا در لیگ برتر را دارد. سپیدرود امید فوتبال یک شهر است، شهری که از بودجه‌های آنچنانی در ورزش بهره‌مند نیست اما همیشه با کوشش و دشواری بسیار، فوتبال بین مردمانش یک جریان زنده و جذاب بوده. سپیدرود اما آنقدر بازیچه نیست که در بیانیه باشگاه - در وصف خرید ماشین‌لباسشویی- متملق مالک خود شود. بساط این بازی‌های تملق و اغراق باید در سپیدرود جمع شود. سپیدرود برای بقا به کار‌فنی دقیق و منظم نیاز دارد، نه به کوشش برای جذب محبوبیت برای مالک و مربی‌اش. علی کریمی هم تا ابد با محبوبیت نمی‌تواند مربی فوتبال باشد. مربیگری کار دیگری است که از سلبریتی‌های اینستاگرام و از سوپراستارها برنمی‌آید. در مربیگری با مربیگری سوپراستار می‌شوند، نه با مجیزگویی شیفتگان مجازی یا جیغ و تمجید آنها. تصور ما همچنان این است که علی کریمی به این نکات بدیهی آگاه است، پس برمی‌گردیم به زمین فوتبال و منتظریم تا این هفته‌های سخت باقیمانده از لیگ -دور از بازی‌های رسانه‌ای و تملق و اغراق- ببینیم علی کریمی با چه رویکرد و تیزهوشی و درایتی دست‌کم سپیدرود را در لیگ‌ برتر حفظ می‌کند. منتظریم تا فوتبال تماشا کنیم، نه اینکه در وصف شما بیانیه‌های پر از تملق و توهین بخوانیم.


 

۲۰ ۱۸  
آی اسپورت
2019-02-17 16:56:00
نظر دهید

۱۸ نظر
حرف حساب
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۲۹
دیروز شقایق اشکریز و امروز کاس نژاد و فردا ...؟ وجه مشترک تمام این افراد جیر خوار بودن کیروشه و چیزی که صداقت و حسن نیت این عزیزان! رو شدیدا زیر سوال میبره همین امره! البته که علی کریمی عاری از عیب نیست و انتقاد بهش وارده ولی پذیرفتن این حرف از کسانی که هشت سال انواع توهین ها رو از اربابشون به منتقدانش شنیدند ولی در برابر انتقادپذیر بودن و پاسخگویی خود کیروش خفه شده بودند خیلی زور داره خدایی!
nima bagheri
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۳۸
مثل همیشه عالی آقای کاس نژاد
متاسفانه کریمی مبدع واژه مالک-دلال- سرمربی سپیدرود بی نوا رو قربانی خودش کرد و سقوط این تیم ریشه دار قطعی است....چقدر تلخ
تلخ حقارت تاریخی کیسه هاست
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۵۷
زمانی در دامان ِ شعبان بی مخ نطفه کثیف ترین تیم حکومتی را بنا نهادند و امروز از دگل ژاپن و ارباب موزامبیکی و باخت سپیدرود بالا میرن تا حقارت ذاتی خودشونو پنهان کنند!
بازی در تیم دوم بایرمونیخ= آرزوی ِ تمام تاریخ کیسه ها
...
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۴۳
کاس نژاد بعد از پخش شایعه سرمربیگری برانکو حالا رفته سراغ کریمی. چقدر ادم های کثیف و خودفروشی هستین شماها. قلم فروشی که هیچ شماها نوامیس تون رو هم میفروشید
ساشا باتیستوتا
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۵۰
کاسه و بشقاب نژاد یکی از نفرات باند کیروشی پور، کیروش رفته هار شدید
شاهین ممسنی ❤❤
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۵۹
خبردلاران بی همه چیز به جلز ولز افتادن:)))
یادش بخیر طلب پول از دست نشان
کسی که به تیم شهر خودش رحم نکنه به ناموس و شرف خودش رحم نمی کنه
متاسفانه سفره خالی شده پس از رفتن ارباب کیروش و دوستان فیلشون یاد هندوستان کرده
کاش مستر دلال نوچه های کاسه لیس خودشو با خودش می برد
کاش نسل خودفروخته هایی مثل شقایق و کاس نژاد برداشته میشود
کاش دوباره همه چیز به روزهای پاک و سالم خودش برمی گشت
سیدرضا
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷، ۰۴:۱۴
این جمله شمارو یاد کی میندازه:(تمام کامنتهای من درین سایت موجود و به هیچ کسی توهین نکردم و نمی کنم.))
محمد
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۰۵
کاس نژاد هنوز داری از باخت به ژاپن میسوزی ها
سیدرضا
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۳۶
یعنی تو از باخت به ژاپن نمیسوزی؟؟؟؟؟؟؟هر ایرانی از باخت تیم ملی کشورش میسوزه ، بابا شما عجب بی وطن هستین لنگی
سیدرضا
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷، ۰۴:۱۰
تو از باخت به ژاپن نمیسوزی؟؟؟؟؟؟؟؟؟نکنه تو هم مثل لنگیای بی وطن خوشحالی تیم ملی کشورت باخته
هوادار فوتبال
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۵۶
ما از علی کریمی سالیان سال نسبت به تیم ملی وسرمربیانش در ادوار مختلف چیزی جز کودتا وسرکوبگری وسرنگون کردن سرمربیان ندیدیم،البته باید کودتا علیه مالکین باشگاهها و...که به هر عنوان که که باهاشون سرو کار داشته اضافه کنیم، سالیان سال جز تعاریف ماورالطبیعه و ستایش وپرستش این فرد درمقابل همه بداخلاقی ها وعصیانگری هاو پرخاشگریها وحاشیه های نابودگرش علیه تیم ملی و.... در همه رسانه ها بدون استثنا ندیدیم ،همیشه طلبکارعالمه وازعالم وآدم توضیح وتوجیه میخواد ،درهمه زمینه های سیاسی ،فرهنگی اجتماعی اقتصادی ،فلسفی ،.....خودش رو صاحب نظر وهمتراز ارسطو وافلاطون میدونه،حالا اگه یکی ازوالاحضرت همایونی دست سازتون خیلی محترمانه جسارت کرده درمورد باشگاه سپیدرود توضیح خواسته باید مثل سفارت عربستان باهاش برخورد کنین؟همه پشتوانه واتکای این علی کریمیتون به همین کلاه مخملی بازیها ولمپن بازیهای فضای مجازیه
شعور و شخصیت دو حلقه مفقوده ششتقلالیا
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۲۲
کل تاریخ و افتخارات کیسه< مهرداد میناوند
۹
فرزاد مهریار
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۰۸
البینة علی المدعی آقای نسبتا محترم . شما در توئیتر خود اتهاماتی به علی کریمی وارد کردید و حالا این شمایید که باید مدارک و اسناد مربوط به زمین خواری و ویلا سازی علی کریمی را منتشر کنید . اگر مدرکی ندارید ، پس لطفاً دهان مبارک را گل گرفته و خفه شوید .
محمد
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۳۱
فرشاد کاس نژاد کیست؟

❗️کاس‌نژاد از معروف‌ترین دلال‌های تیم‌های رشتیست. زمانی مشاور مدیرعامل پگاه گیلان بود و دلالی‌های این خبرنگار استقلالی باعث نابودی تیم‌های گیلان شد

❗️چند سال قبل دست نشان به یکباره از تیم پگاه گیلان کنار گذاشته شد، مصاحبه دست نشان پس از جدایی جالب بود: "خواهان جدايي از پگاه نبودم اما فشار بي‌حد يک خبرنگار به نام فرشاد کاس‌نژاد که مشاور عالي مديرعامل وقت تيم پگاه بود باعث شد تا در نهايت نتوانم با پگاه ادامه دهم، ايشان از بنده درخواست ۲۰ ميليون تومان پول کرد و علاوه بر آن از من خواست تا ۴ بازيکن مرتبط به ايشان که در ليست مازادم براي فصل آينده پگاه بود را در تيم نگه دارم تا با انجام اين کارها قراردادم در پگاه تمديد شود، نمي‌دانم چه رابطه اي بين مديرعامل وقت پگاه با اين مشاور بود!!"

❗️اما چرا کاس نژاد با وجود محبوبیت بالای علی کریمی در رشت مخالف این مربیست؟ واضح است در تیمی که کریمی سرمربی آن تیم باشد خبری از زد و بند و دلالی نیست.کاس نژاد که شرایط را سخت میبیند بدنبال تخریب کریمی و جایگزینی مربی درصد بگیر مطبوعش است تا تکه نانی به کف آرد
###
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۳۲
این یارو دلال تیم های رشتیه چند سال پیش دست نشان رو فراری داد چون 20 میلیون ازش میخواست به اضافه تحمیل 4 تا بازیکن مدنظرش. الان هم راه برای دلالیش تو سپیدرود بسته شده داره خودش رو به در و دیوارمیکوبه. زیاد جدیش نگیرین.
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۲۲
درباره حاشیه سازان بی هویت سپیدرود و ادبیات توهین امیدشان درباره علی کریمی

تا همین فصل گذشته سپیدرود غرق در بحران مالی و مشکلات عدیده ای بود که شرح آن مثنوی هفتاد من کاغذ است. مسوولان استانی و شهری در عمل بی تفاوت به صعود سرخ های شهریاران و در چنین شرایطی سپیدرود مالک پشت پشت مالک بود که عوض می کرد. مالکانی که خیلی های شان باشگاه را با وعده ها و شعارهای آنچنانی در دست گرفتند اما رفته رفته مشخص شد برخی شان بدنبال شهرت بودند و برخی هم توان شان در این حد بود که بیست درصدی از قرارداد های کم هزینه ترین تیم لیگ برتری که عمدتا با نفرات لیگ یکی بسته می شد را پرداخت کنند و بعد از جار و جنجال و اعتصاب هایی که تیشه به ریشه تیم در خطر سقوط می زد بروند.

این تیم بحران زده قعر نشین با بازیکنان عمدتا کم سابقه در لیگ برتر و جوان و اصطلاحا لیگ یکی را چه کسی نجات داد؟ چه کسی به عنوان مرد سال آسیا،ستاره شماره هشت بایرن و دنیایی از افتخار آمد و تیم کم بنیه زادگاهش را با درایت خود و همکارانش و حمایت هواداران عاشق و همت بازیکنان نجات داد؟ کسی جز علی کریمی که خیلی ها به او توصیه کرده بودند در شرایطی که خیلی از کارشناسان آن را کاندیدای جدی سقوط به دسته پایین تر می دانند به سپیدرود نرود ؟

علی کریمی فصل قبل به عنوان مربی ناجی سپیدرود شد و این فصل هم در حالی که باشگاه بشدت مشکل مالکیتی داشت آمد و نه تنها به عنوان سرمربی که به اتفاق رفقایش به عنوان مالک سپیدرود تیمی که باز هم بد بسته شده بود و کاندیدای سقوط بود را در دست گرفت و کاری کرد که حداقل در همه این سال‌ها در فوتبال رشت شاهد آن نبوده ایم..

کریمی و رفقایش علاوه بر تامین هزینه های تیم فصل جاری و هزینه کرد حداقل چهار میلیاردی تا بدین جای کار بالغ بر چهار میلیارد از بدهی های قبلی را هم ولو بعضا نقدی و بعضا با با چک مدت دار تعیین تکلیف کرده اند آن هم در حالی که همه مالکان قبلی اصلا سراغ طلبکاران و بدهی های بر جای مانده از قبل نمی رفتند و فقط بدهی بود که می گذاشتند روی هم.

در چنین شرایطی طبق توافقات علی کریمی به تعهدات خود به عنوان مالک عمل کرده اما برخی که چهار پنج نفر هم نمی شوند به اسم گروهی از خبرنگاران و چهره های ورزشی رشت در حالی که نام و نشان شان هم فاش نشده در شرایطی که بیانیه شان هویتی ندارد به کریمی با ادبیاتی دور از شان از یک اسطوره، دور از شان یک مالک متعهد و متفاوت با همه مالکان قبلی، دور از شان کسی که بیشترین هزینه را بین مالکان سالهای اخیر سپیدرود متحمل شده تاخته اند و مدعی هستند که فلان مقام شهر حاضر بود سپیدرود را با پرداخت فلان مبلغ و بهمان تعهد بخرد یا.... اینها چه کسانی هستند و هدف شان از این حاشیه سازی ها و داعیه مهربان تر از مادرشدن ها چیست؟

شمایی که اینگونه برای تیم سپیدرود حاشیه می سازید و اینگونه به یک اسطوره و یک مالک متعهد و حداقل یک مربی سالم و نه دلال همچون برخی ها می تازید کجا بودید وقتی که برخی مالکان قبلی فقط وعده دروغ دادند و یا برخی شان مدام بدنبال شهرت بیشتر از کنار تیم محبوب سپیدرود بودند ؟ شمایی که از همه جا رانده و از همه جا مانده منافع تان قطع شده هدف تان از این قیل و قال چیست؟ چگونه تست حالا که یک نفر شجاعت بخرج داده و برای اولین بار در تاریخ سپیدرود در حالی که هیچ یک از مالکان قبلی پانصد میلیون بدهی را هم سر جمع تسویه نکردند و هیچ کدام شان تا نیم فصل به اندازه حالا به تعهدات خود در قبال تیم عمل نکردند از حمله و هجمه به اسم دلسوزان بی هویت و بی نام و نشان سپیدرود دنبال چه هستید؟

شمایی که با این بیانیه های سرشار از اتهام و توهین و فرافکنی های اظهر من الشمس ادعاهایی واهی را درباره وجود مالکان توانمندتر از کریمی مطرح می کنید ایمان داشته باشید که دلسوزان واقعی سپیدرود خوب می توانند تشخیص دهند که چه کسانی با بیانیه و بازی با جملات برای تیم محبوب شان حاشیه می سازند و چه کسی به تیم زادگاه خود و تیم محبوب این هواداران خدمت کرده.

اصولا نقد افرادی که شجاعت طرح نام خود را نداشته اند و پرداختن به ادعاهای پوچ آنها با ادبیاتی توهین آمیز در قبال اسطوره ای مردمی و با صداقت چون علی کریمی یعنی یک اشتباهی بزرگ.

ببخشید آقای کریمی که در پاسخ به حاشیه سازان بدون نام سپیدرود نقدی نوشتیم. شما و عاشقان واقعی سپیدرود از دست از حاشیه سازان چه می کشید الله اعلم./حسین قدوسی
۹
Siya0078
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷، ۰۶:۱۶
چی تفت میدی مومن
۲
سیدرضا
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷، ۰۴:۰۷
تاحالا اسم پطروس باباجان به گوشت خورده پیرکارلو ، حسنعلی منصور چی ،پرویز عموقلی،محمدخاتم ، اسدا...اعلم ،پرویزشیخان و......میشناسی ؟؟این بزرگان نظامی ، کممونیسم ، غربی ، یهودی ، خلبان ، ملی مذهبی و سیاسی بودن و از فرهیختگان شعبان بی مخ ها همون بوکسوری بودن که جلوی قمارخونه بولینگ عبده زد زیر گوش صفر ایرانپاک تا شاهینی های قدیمی با تشکیل شهباز فرار کنن از این تیم کثیف.بسوزه پدر تجربه که دکل نوردی از کره و اف سی سئول در نیمه نهای آسیا و اجنبی پرستی رو باب کردین این کریمی پنجعلی عددی نیست که تاجیا در موردش وقتشونو هدر بدن به موقع با ۵ گل تو چمن لهش کردیم ، راستی عادلخانی و بیوک آقارو میشناسی ، وقتی دایی و کریمی تو کمر باباشون بودن این تاجیا تو مونیخ و برلین توپ میزدن ، تاریخ فوتبال خاطرات لنگیا نیست
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر