فهرست
ناصر حجازی هفتاد ساله شد
ناصر حجازی هفتاد ساله شد

ناصر حجازی هفتاد ساله شد

آی اسپورت - بیست و سه آذر آمده. آخر پاییز... و او هفتاد ساله شده. سنگربان همیشگی‌مان. میان ده‌ها تصویری که از ناصر حجازی جمع کرده‌ام، این عکس محبوبم است. یکی از اولین عکس‌هایش که سال هزار و سیصد و چهل و هشت چاپ شد و آن را قیچی کردم و در آلبوم فوتبالی‌ام چسباندم تا امضایش را بگیریم که البته نگرفتم.

11
11

با دست‌های بلند و اندام کش آمده‌اش درون دروازه شمالی امجدیه شیرجه رفته و سایه‌ای بر زمین افکنده. مسیر توپ را تشخیص داده و توپ مماس با تیر در حال دور شدن است. جامه سیاه سال‌های آغازینش را پوشیده و هنوز موهایش را بلند نکرده. هنوز ستاره نشده.

زمانی که رایکف در تاج با دل بستن به او همه را مات کرده. همان سنگربانی که برای خوردن چهار گل درون دروازه تیم ملی در استانبول برابر ترک‌ها با شعار "ترک‌ها چی کارش کردند؟" در امجدیه مورد استقبال قرار گرفته.

خرده‌گیران خطاب به رایکف گفته‌اند «حسین قاضی شعار درون دروازه تاج شوت‌گیر معرکه‌ای است و این پسر، هنوز بچه است»، مرد یوگسلاو پاسخ داده «ترجیح می‌دهم دو گل با شوت بخوریم و ناصر بیست تا توپ بلند ارسال شده روی دروازه را جمع کند و بازی را از نو آغاز کنیم.»

حجازی درون دروازه رفت. برابر توپ‌ها ایستاد. بازی را از نو آغاز کرد... و تعریف ما از دروازه‌بانی را تغییر داد. یاد سنگربان همیشگی‌مان گرامی باد. یاد رایکف.

 

 

۱۸ ۲  
آی اسپورت
2019-12-15 16:30:00
نظر دهید

۲ نظر
اکبرمعراجی
يكشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۵۹
یاد ناصرخان حجازی پاک سرشت جاویدان...اسطوره عشق...
۲
حجازی مرد پاک دستی بود
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸، ۰۶:۵۸
کیسه امروز تهی شده از وجود یک مرد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر