فهرست
دلیل جریمه نشدن قرمزها: ترس از واکنش
دلیل جریمه نشدن قرمزها: ترس از واکنش

دلیل جریمه نشدن قرمزها: ترس از واکنش

آی اسپورت - باشگاه پرسپولیس پس از حذف این تیم از رقابت‌های جام حذفی کوچکترین جریمه‌ای برای بازیکنانش در نظر نگرفت، در حالی که سرخپوشان پس از هر بردی که در مسابقات لیگ برتر به دست می‌آوردند، مبلغی را از مسئولان باشگاه پاداش می‌گیرند. این بردها اگر مقابل تیم‌های مدعی باشد، پاداش‌ها نیز ویژه و تعداد سکه‌ها به مراتب بیشترهم می‌شود.مدیران قبلی پرسپولیس در صورت ناکامی این تیم حتماً جریمه‌ای برای بازیکنان تیم خود در نظر می‌گرفتند، اما در دوران مدیریت علی‌اکبر طاهری رویکرد تغییر کرد. حتی یک بار هم این اتفاق در پرسپولیس رخ نداده است که بازیکنان و کادرفنی پس از شکست، آن هم به این شکل جریمه شوند. انتظار می‌رفت باخت به تیم لیگ دویی قشقایی به قدری برای مسئولان باشگاه پرسپولیس مهم و سنگین باشد که جریمه‌ای برای بازیکنان و البته کادرفنی در نظر بگیرند، اما به نظر می‌آید چیزی به عنوان جریمه در قراداد‌های آنها نیامده است. هرچند بند‌های مختلفی در قرارداد‌های پرسپولیسی‌ها آمده است که در صورت گلزنی، کسب سهمیه آسیا و عنوان قهرمانی مبلغ قراداد آنها را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.
در جلسه اخیر هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس بحث جریمه مالی بازیکنان و مربیان از سوی برخی از اعضای هیئت مدیره این باشگاه مطرح شد، اما طاهری با این موضوع مخالفت کرد. سرپرست باشگاه پرسپولیس دلیل مخالفت خود با این قضیه را عدم پرداخت پیش قراردادهای بازیکنان اعلام کرد و تأکید کرد اگر قرار باشد آنها را جریمه کنند، آن وقت ممکن است برخی از بازیکنان واکنش نشان دهند.حقیقت ماجرا این است که بازیکنان پرسپولیس پیش از شروع فصل قرار بود پیش قراردادهای خود را از این باشگاه دریافت کنند، اما اختلاف به وجود آمده بین باشگاه پرسپولیس و اسپانسرش باعث شد طاهری نتواند پولی به بازیکنان تیمش بدهد. در حال حاضر هم بیش از دو ماه‌ونیم از شروع لیگ می‌گذرد و پولی پرداخت نشده است. در این مدت پرسپولیسی‌ها چند بار قصد اعتصاب را داشتند، اما هر بار بنا به دلایلی منصرف شدند تا اینکه حذف از جام حذفی اتفاق افتاد.
طاهری به شدت بیم این داشت که اگر قرار باشد بازیکنان را به خاطر کنار رفتن از جام حذفی جریمه کند، آن وقت با واکنش‌هایی از سوی برخی از آنها مواجه خواهد شد و به همین دلیل بی‌خیال جریمه شد. موردی که برخی از اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس از جمله جعفر کاشانی اصلاً از آن استقبال نکردند و این تصمیم را نوعی بازیکن سالاری در تیم دانستند.
وقتی قصد داشتیم در این زمینه با رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس صحبت کنیم او از جواب دان طفره رفت و مدعی شد هر آنچه در هیئت مدیره تصویب شود به اجرا درخواهد آمد و ممکن در آینده و در صورت تکرار نتایج ضعیف تصمیم به جریمه بازیکنان بگیریم.

 

منبع: روزنامه هفت صبح

۱    
آی اسپورت
2016-10-08 08:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر