فهرست
سپاهان 2-0 استقلال؛ برد بعد از 7 سال
سپاهان 2-0 استقلال؛ برد بعد از 7 سال

سپاهان 2-0 استقلال؛ برد بعد از 7 سال

آی اسپورت – سپاهان در همان نیمه اول کار را تمام کرد و با دو گل زده به رختکن رفت. در نیمه دوم هم بازی را اداره کرد و فرصت چندانی به یاران فکری نداد. سپاهان 7 سال بود استقلال را در اصفهان شکست نداده بود.

 

هفته پانزدهم لیگ برتر؛ دوشنبه: 99/11/25 ؛ ساعت 17:10

ورزشگاه: نقش جهان اصفهان/ بدونِ تماشاگر

تیم داوری: سید وحید کاظمی، محمد علی پورمتقی – رحیم حاجیلو

 

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، عزت‌اله پورقاز، امید نورافکن، محمد نژادمهدی، دانیال اسماعیلی فر، محمد کریمی، سروش رفیعی (یاسین سلمانی 81)، جلال علیمحمدی، محمد محبی (رضا میرزایی 81)، محمدرضا حسینی (محمدرضا خلعتبری 73) و سجاد شهباززاده (محمدرضا مهدی‌زاده 87)

سرمربی : محرم نویدکیا

 

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، سیاوش یزدانی (سید احمد موسوی 59)، محمد دانشگر، عارف غلامی (محمد نادری 59)، وریا غفوری (محمدحسین فلاح 80)، بابک مرادی، آرش رضاوند (مسعود ریگی 80)، مهدی مهدی‌پور (محمدحسین مرادمند 59)، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری

سرمربی: محمود فکری

 

اخطار:

محمد کریمی و امید نورافکن از سپاهان، آرش رضاوند و سیاوش یزدانی از استقلال

 

شرح گل:

سپاهان 1 - استقلال 0 (سجاد شهباززاده 14): روی یک ارسال اوت از سمت راست، حسینی با یک ارسال زمینی روی پا توپ را به دهانه دروازه استقلال فرستاد که این توپ پس از برخورد به مدافع استقلال مقابل سجاد شهباززاده قرار گرفت و مهاجم سپاهانی ها با یک ضربه مطمئن این پاس را تبدیل به گل اول تیمش کرد.

سپاهان 2 - استقلال 0 (سروش رفیعی 36): ارسال نرم سروش رفیعی از روی ضربه آزاد بعد از عبور از مدافعان استقلال مقابل سجاد شهباززاده قرار گرفت و این بازیکن با کش دادن به بدن خود سعی در اثر گذاشتن روی توپ داشت اما توپ بدون برخورد به پای او مستقیما وارد دروازه استقلال شد.

 

دقایق حساس:

دقیقه 5: ارسال در عرض زمین و خطرناک امید نورافکن با پای چپ را رشید مظاهری با عکس العملی به موقع راهی کرنر کرد.

دقیقه 6: ارسال بلند سروش رفیعی از سمت چپ در حالی که با تاثیر مهاجمان سپاهان همراه نبود به طرز خطرناکی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 9: استقلال با یک ارسال از سمت چپ و ضربه سر ارسلان مطهری که از کنار دروازه راهی اوت شد، اولین موقعیت جدی را روی دروازه سپاهان ایجاد کرد.

دقیقه 9: فرشید اسماعیلی از شکاف ایجاد شده در قلب خط دفاعی سپاهان استفاده کرده و با یک شوت روی پا از پشت محوطه جریمه دروازه نیازمند را هدف گرفت که ضربه او با اختلافی اندک به بیرون رفت.

دقیقه 23: ضربه سر حسینی روی ارسال مواج رفیعی از نقطه کرنر دقیقا به جایی رفت که رشید مظاهری حضور داشت و دروازه بان آبی ها به راحتی این ضربه سر محکم را در اختیار گرفت.

دقیقه 48: بابک مرادی در حالی که می رفت با دروازه بان سپاهان تک به تک شود تعادلش در داخل محوطه جریمه به هم خورد و این بازیکن اعتقاد داشت که باید داور این صحنه را پنالتی اعلام می کرد.

دقیقه 49: مهدی قایدی با یک حرکت پا به توپ و حرکت در عرضی که شگردش است از روی خط محوطه جریمه، با شوتی زمینی دروازه نیازمند را هدف گرفت که این ضربه از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 57: ارسال بلند استقلالی ها به روی دروازه سپاهان را پیام نیازمند با یک خروج خوب و ضربه پا دفع کرد.

دقیقه 67: ضربه سر ارسلان مطهری روی ارسال کرنر که با پرش بلند این بازیکن همراه بود، با اختلاف از کنار دروازه سپاهان عبور کرد.

دقیقه 72: شوت ناگهانی سجاد شهباززاده از پشت محوطه جریمه، راهی در چارچوب  نداشت و از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 88: ارسلان مطهری در حالی که پشت به دروازه بود، توپ را برای فلاح کاشت که ضربه این بازیکن از پشت محوطه جریمه، راهی به دروازه سپاهان نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه 1+90: ارسال تند و تیز مهدی قایدی به روی دروازه سپاهان را پیام نیازمند با مشت دور کرد.

دقیقه 4+90: ضربه سر محمد دانشگر روی ارسال مهدی قایدی با اختلافی ناچیز از بالای دروازه سپاهان راهی اوت شد.

 

در حاشیه:

* از ظهر امروز تعداد زیادی از هواداران استقلال در اصفهان مقابل هتل محل اقامت این تیم تجمع کردند و به تشویق بازیکنان و کادرفنی پرداختند. آنها بازیکنان محبوب شان را در مسیر هتل به ورزشگاه نیز بدرقه کردند.

* تعداد زیادی از هواداران تیم سپاهان نیز به مانند بازی های قبلی تیم شان را در طول مسیر هتل به ورزشگاه همراهی کردند. تعداد زیادی از آنها نیز به مانند استقلالی ها از ساعت ها پیش از شروع بازی، مقابل هتل محل اقامت تیم شان تجمع کرده بودند.

* سپاهانی‌ها در ورزشگاه نقش جهان، قسمتی را به تالار افتخارات خود اختصاص داده اند. آنها جام هایی که به دست آورده اند را در این تالار به نمایش گذاشته اند.

* شایان مصلح با لباس شخصی و از روی سکوها در کنار ذخیره های سپاهان نظاره گر این دیدار بود که داور بازی از او خواست که این محل را ترک کرده و از جایگاه ویژه بازی را تماشا کند.

* کی روش استنلی که به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ در بازی با شهرخودرو این دیدار را هم از دست داد، با لباس شخصی و از جایگاه خبرنگاران، نظاره گر بازی امروز تیمش است.

* پیش از شروع بازی محرم نویدکیا و محمود فکری، سرمربیان دو تیم با یکدیگر به خوش و بش پرداختند.

* سجاد شهباززاده بعد از باز کردن دروازه استقلال (تیم سابقش) خوشحالی نکرد.

* رشید مظاهری و وریا غفوری از تیم استقلال، پیش از آغاز بازی به سمت نیمکت تیم سپاهان رفتند.

* سجاد شهباززاده با زدن گل اول سپاهان، تعداد گل های خود را به عدد 12 رسانده و جایگاه خود در صدر جدول گلزنان را مستحکم تر کرد.

* سجاد شهباززاده بعد از گل دوم تیمش در حالی که بلندگوی ورزشگاه نام او را به عنوان گلزن اعلام کرد، به سروش رفیع گفت که گل را تو زدی. با بررسی ویدیوی گل هم به نظر می رسد که حق با مهاجم سپاهانی ها باشد.

* در بین دو نیمه مراسم تقدیر از دراگان اسکوچیچ برگزار شد.

* محمد کریمی با دریافت کارت زرد در این دیدار بازی بعدی تیمش مقابل گل گهر را از دست داد.

 

۱ ۲  
آی اسپورت
2021-02-13 19:05:00
نظر دهید

۲ نظر
ali
شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹، ۱۹:۴۱
#fekri_out
۵
اقلیت تاس
شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹، ۱۹:۴۲
نبرد خواهران سعودی و ژاپنی
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر