فهرست
رابطه مستقیم کاهش گل‌های با خروج رونالدو
رابطه مستقیم کاهش گل‌های با خروج رونالدو

رابطه مستقیم کاهش گل‌های با خروج رونالدو

آی اسپورت - رئال مادرید در آخرین مسابقه فصل ۱۹-۲۰۱۸ لالیگا ظهر یکشنبه در سانتیاگو برنابئو میزبان رئال بتیس بود و در پایان با نتیجه ۲-۰ مغلوب حریف آندلسی خود شد تا در نهایت با کسب ۶۸ امتیاز، ۱۹ امتیاز کمتر از تیم قهرمان، به کار خود در رده سوم جدول پایان دهد.

رئال مادرید با این شکست هجدهمین باخت خود در تمامی رقابت های فصل ۱۹-۲۰۱۸ را متحمل شد که ۱۲ باخت، در رقابت های لالیگا رقم خورد. سایر شکست ها نیز در سوپرجام اسپانیا (یک باخت)، کوپا دل‌ری (۲ باخت) و لیگ قهرمانان اروپا (۳ باخت) بر پیکره کهکشانی ها وارد شد تا به این ترتیب، بدترین فصل رئال مادرید از فصل ۹۶-۱۹۹۵ تاکنون رقم خورد.

رئال در آن فصل، که همانند این فصل سه مربی به نام های خورخه والدانو، ویسنته دل‌بوسکه و آرسنیو ایگلسیاس را روی نیمکت خود می‌دیدید، در سرتاسر رقابت های خود ۱۸ بار شکست خورد. رئال در لالیگا ششم شد، در کوپا دل‌ری نتوانست رنگ یک چهارم نهایی را ببیند و در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان نیز با شکست مقابل یوونتوس از گردونه رقابت ها کنار رفت.

اما یکی از آمارهای اسفبار رئال در این فصل، در فاز تهاجمی رقم خورد؛ جایی که شاگردان زین الدین زیدان با به ثمر رساندن تنها ۶۳ گل در ۳۸ بازی رقابت ها را به اتمام رساندند. بعد از فصل ۰۰-۱۹۹۹ و به ثمر رساندن ۵۸ گل، این ضعیف ترین فصل رئال در رقابت های لالیگا از نظر تهاجمی بوده است. نزدیک ترین فصل رئال در سال های اخیر به این آمار، فصل ۰۷-۲۰۰۶ بوده که رئال تحت هدایت فابیو کاپلو ۶۶ بار در لالیگا موفق به گلزنی شد، فصلی که البته با قهرمانی دراماتیک کهکشانی ها در هفته پایانی سرانجام خوشایندی داشت.

اما یک مقایسه بار دیگر جای خالی کریس رونالدو را نمایان می‌کند. رئال مادرید در رقابت های فصل گذشته لالیگا ۹۴ گل به ثمر رساند و کریس رونالدو با ۲۶ گل و ۵ پاس گل، مجموعا روی ۳۱ گل تاثیر مستقیم داشت. در این فصل رئال با ۶۳ گل، ۳۱ گل کمتر از رقابت های فصل ۱۸-۲۰۱۷ لالیگا به ثمر رسانده است؛ دقیقا همان میزان گلی که فصل گذشته با اثرگذاری مستقیم رونالدو به خزانه رئال واریز شده بود.

۱۹ می ۲۰۱۸، رونالدو برای آخرین بار در رقابت های لالیگا پیراهن رئال را به تن کرد و در دقیقه ۳۲ بازی مقابل ویارئال در دلاسرامیکا، چهارصد و پنجاهمین و آخرین گل خود برای این باشگاه را به ثمر رساند. یک سال بعد و در ۱۹ می ۲۰۱۹، رئال با شکستی خانگی بدون به ثمر رساندن گل یک فصل کابوس وار را به پایان رساند تا دل هواداران کهکشانی بار دیگر برای فوق ستاره سابقشان تنگ شود.

 

نود

۳    
آی اسپورت
2019-05-20 00:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر