فهرست
به خدا ما آبرو داریم جلوی برانکو!
به خدا ما آبرو داریم جلوی برانکو!

به خدا ما آبرو داریم جلوی برانکو!

آی اسپورت - در تاریخ فوتبال جهان شاید دو تیم را به یاد بیاورم که مدیرانش در پی موفقیت‌های پشت سر هم با دست خود در پی نابودی تیم برنده برآمدند؛ بایرن‌مونیخ افسانه‌ای یوپ هاینکس بعد از هفت تایی کردن بارسلونا در ۲بازی رفت و برگشت و قهرمانی سه‌گانه در سال ۲۰۱۲ و دومی پرسپولیس بی‌رقیب برانکو در این چند سال اخیر. اولی را ندانم‌کاری مدیرانی مثل اولی هوینس به باد داد که فکر کردند پپ هم می‌تواند مثل پیرمرد تیم باواریا را برساند به قله سه‌گانه و دومی را قدرت‌طلبی و شهرت‌طلبی و قدرندانستن زحمات کسی که پرطرفدارترین تیم ایران را از حضیض ذلت به اوج عزت رساند.

بعد از ۴ سال و هت‌تریک قهرمانی حتی دشمن برانکو هم در بدترین شرایط تیمی که او ساخت را ستایش می‌کرد. در پرفشارترین شرایط تیم برانکو به فینال آسیا رفت و در پرحاشیه‌ترین شرایط به اصفهانی رفت که تماشاگرانش تهدید به مرگ شدند و از صبح تا شب کتک خوردند، اما ۱۲۰ دقیقه سپاهان را در باکس خودش نگه داشت و بیشترین موقعیت را در کل فصل در یک بازی نیمه‌نهایی رقم زد. این تیمی بود که برانکو ساخت. اما با او چه کردند و چه دارند می‌کنند؟ اینکه چه کردند با برانکو و او را چطور فراری دادند نیاز به گفتن ندارد. کدام مربی است که بیش از ۶ ماه براساس قراردادش دریافتی‌‌اش تأخیر بیفتد و در تیمی بماند؟ کی‌روشی که ادعای ایرانی بودنش گوش ما را کر کرده بود، پایش را از ایران که بیرون گذاشت رفت دم در فیفا بست نشست برای شکایت. و اصلا این چه رویه‌ای است که ما پیش گرفته‌ایم در این فوتبال؟

چرا اینجوری مربی‌ای را فراری می‌دهید که به اذعان خودتان بیشترین خدمت را به فوتبال ما در دو بازه زمانی که اینجا بود کرده است؟ البته که اگر قرار به قدردانی بود وضعیت ما و فوتبال ما این نبود. حالا فراری‌اش دادید نوش جانتان، کارتان را کردید، حرصش را که شما نمی‌خورید، آن هوادار بی‌پناه می‌خورد و خون به جگرش می‌شود. اما مگر نگفتید پول برانکو را آماده کرده‌ بودید که بدهید تا بماند؟ چرا ندادید؟ حداقل آنقدر آبرو برای ما حفظ کنید که بهترین مربی تاریخ باشگاه‌تان نرود فیفا شکایت کند. تا این حد ما حقیر شده‌ایم که به وکیلش بگویید یک پنی هم به برانکو و دستیارانش نمی‌دهیم؟ چرا واقعا؟ بنشینید کمی فکر کنید. برانکو با شما چه کار کرد که دارید با او مقابله به مثل می‌کنید؟ نهایتش این است که دیگر دوست نداشت با شما کار کند، با مردم که مشکلی نداشت، دوستش داشتند و دوستشان داشت. با شما نمی‌خواست کار کند، خب زور که نیست. کارش را کرد و اثرش را گذاشت و رفت. دیگر حرمت ما را حفظ کنید و آبروی ما را جلویش نبرید. این بار تا نابودی پرسپولیس می‌خواهید بروید انگار!

 

همشهری ورزشی

۱۱۳ ۷  
آی اسپورت
2019-07-13 17:15:00
نظر دهید

۷ نظر
فرهاد
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۷:۴۷
اه اه اه کاسه لیس ها را ابرو داری برو خودت پولش را بده گند زد قالتان گذاشت هنوز دنبال کاسه لیسیدن هستید البته اره خوب جام ندیده اید برایتان جام اورده البته شما اینجور فکر می کنند وگرنه همه می دانند جامها اهدایی کی بود مخصوصا جامهای کمدی بدون بازی کردن که در گینس رکورد ان ثبت شد . نگران هم نباشید برانکو عیارش 6 ماه دیگه معلوم میشود که از الاهلی اخراج شد
در جواب فرهاد شله زرد
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸، ۲۰:۰۴
۴ سال و ۷ جام عیار برانکو رو تعیین نکرد؟!
قهرمانی در بازی های بوسان در حضور کره جنوبی و ژاپن هپین طور؟!
صعود مث آب خوردن به جام جهانی چطور؟!
یک نیمه نهایی و یک فینال با ۱۳ بازیکن و دو پنجره محروم از نقل و انتقالات چی؟!
۴ سال سیطره بر فوتبال ایران و به دم سگ بستن سپاهان و تراکتور و استقلال چی؟!

راستی چرا بعد از محسن قهرمانی و سکه های لای گز سپاهان هیچ مقام مهمیز بدست نیاورد؟!
شاهین ممسنی ❤❤
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۸:۲۴
برانکو با شما چه کار کرد که دارید با او مقابله به مثل می‌کنید؟ نهایتش این است که دیگر دوست نداشت با شما کار کند، با مردم که مشکلی نداشت، دوستش داشتند و دوستشان داشت. با شما نمی‌خواست کار کند، خب زور که نیست. کارش را کرد و اثرش را گذاشت و رفت. دیگر حرمت ما را حفظ کنید و آبروی ما را جلویش نبرید. این بار تا نابودی پرسپولیس می‌خواهید بروید انگار!

#پ.ن:
آیا باید این پرسپولیس را دوست داشته باشیم؟
پروژه ی عبور از برانکو (پرعاب) که از چند ماه پیش در موردش صحبت کرده بودم، به بهترین شکل ممکن اجرا شد و پروژه ی محبوبیت زدایی از برانکو به بهترین شکل ممکن در حال اجراست.
در چهار سال گذشته به دلیل موفقیتهای بیشمار پرسپولیس، حساسیت بسیار بیشتری حول پرسپولیس شکل گرفته بود، چه در بین هواداران پرسپولیس، چه در بین هواداران سایر تیمها و چه در بین مسئولین رده بالا!
بارها به این نکته اشاره کرده ام که موضوع پرسپولیس و برانکو شکل امنیتی پیدا کرده بود.
اولین گام برای حساسیت زدایی از پرسپولیس همان پرعاب (پروژه ی عبور از برانکو) بود و دومین گام برای حساسیت زدایی هواداران پرسپولیس جذب بازیکنانی بود که مورد تنفر هواداران پرسپولیس هستند.
فرشاد احمد زاده، حسین کنعانی زادگان، احتمالا طارمی و امیری و مهره هایی از این دست...
پیش خودشان گفتند برانکو که برود و بشار هم برود و این اراذل هم بیایند دیگر حساسیتی از جانب هواداران پرسپولیس وجود نخواهد داشت و به راحتی گرفتن هر تصمیمی امکان پذیر است.
احتمالا اینها فراموش کرده اند که پرسپولیس شرف خاندان ماست، چه کسی شرافت خانواده اش را زیر پا میگذارد؟
بازیکنان محبوب ما فراری بدهید، بی معرفتهای مردودی را برگردانید، بگذارید راحتتان کنم اصلا مهدی هاشمی نسب را جای آقا کریم بگذارید، به نیکبخت هم یک پست مدیریتی بدهید، ما عاشقیم و عاشق هیچ وقت به معشوقش پشت نمیکنه.
يه باغ زيبا رو به خاطر دو تا درخت آفت زده به آتش نمى كشيم.
از این بالاتر که ما پرسپولیسِ چندش آورِ دايى را هم عاشقانه دوست داشتيم، ما را از چه چيزى مى ترسانيد؟
آقايان! پرسپوليس شرف خاندان ماست، با شرافت ما بازى نكنيد كه عاقبت خوشى ندارد.
...
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۸:۲۶
هیچ وقت پول برانکو رو کامل اماده نکرده بودن. فراری دادن برانکو هم کار وزیرپرسپولیسی بود که تا همین چند وقت پیش مخفیانه تا خِرخره به کیسه ها باج میداد تنها تفاوتش اینه که حمایت از کیسه علنی شده و باج گیری تو روز روشن اتفاق می افته. به برانکو گفتن چمدون بیار تهران پولت رو ببر اما الان وزارت ورزش، وزارت امورخارجه و فدراسیون پول میفرستن سفارت ایران تو زاگرب که هیچ اتفاقی برای کیسه نیوفته. وقتی تو زمین و فوتبالی نتونن رقابت کنن رو به این کارها میارن ولی زهی خیال باطل
Arash
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۳۰
ولی انگار برانکو از فیفا نا امید شده رو آورده به قلم به مزد های داخلی. همون ها که اونو تا حد علمی ترین مربی تاریخ دنیا بالا بردن
۵
کامیار کاتبی
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸، ۲۰:۰۸
آره ولی اگه کی‌روش می‌گفت پول من رو بدید آبرومون پیشش نمی‌رفت! خجالت هم خوب چیزیه. یه مربی درجه‌ی چهار رو اینقدر بزرگ نکنید.
۳
حتی از نام برانکو پس از رفتن به خودتون می لرزین
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸، ۲۰:۲۹


حق دارین چهارسال جانکاهی رو سپری کردین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر