فهرست
برگ برنده سیما را نسوزانید
برگ برنده سیما را نسوزانید

برگ برنده سیما را نسوزانید

آی اسپورت - اصلا نیت این مطلب انتقاد از محتوای برنامه‌های تلویزیون ملی ایران نیست. اصلا نیت بحث سیاسی نیست. نیت این نیست که بخواهیم صدا و سیمای خودمان را با شبکه‌های ماهواره‌ای مقایسه کنیم. این روزها نمونه‌های مشابه برنامه‌های پر مخاطب ماهواره‌ای را در تلویزیون خودمان می‌بینیم و استقبال هم از برخی از این برنامه‌ها علیرغم کمبودها و ضعف‌هایی که دارند بد نبوده و نشان از تلاش این رسانه برای توجه به خواسته‌های مردم دارد.

اما باید به تلویزیونی که به راحتی حق فوتبال ایران را تا امروز نادیده گرفته بگوییم برخی تصمیماتش اصلا به نفع فوتبال و خود صدا و سیما نیست. اگر به این تلویزیون می‌گوییم رسانه ملی پس ملت این حق را دارند که در چارچوب قوانین کشور درخواست‌های خود را اعلام کرده و مسوولان این رسانه هم به خواسته‌های آنها بیشتر توجه کنند.

مردم امروز می‌خواهند برنامه ۹۰ با همان رویکرد قبلی‌اش و با همان مجری‌اش ادامه حیات دهد. برنامه‌ای که طی مدت بیست و اندی سال توانست عنوان پرمخاطب سیما را از آن خود کرده و برای ساعاتی مردم را درگیر مسائل و مشکلات فوتبال کند. خیلی از جوانان ما دیدن این برنامه را به دیدن برنامه‌های ماهواره ترجیح دادند و وقت خود را با این برنامه گذراندند. دیدند که در فوتبال ایران چه مسائل و مشکلاتی وجود دارد و برای حل این مشکلات حتی نظرات خود را اعلام می‌کردند.

این برنامه توانست صدا و سیما را یک رسانه مردمی و منتقد نشان دهد. در هنگام بروز مشکلات هیچ کس نمی‌توانست خود را از پاسخگویی به مردم معاف بداند. به همین دلیل خیلی‌ها علیه همین برنامه موضع گرفتند و این نشان از موفقیت رویکردهای 90 داشت. حالا امروز با تعطیل شدن این برنامه موفق از سوی خود صدا و سیما همه آنهایی هم که از رویکردهای این برنامه ناخرسند بودند و یا عصبانی می‌شدند خواستار ادامه یافتن این برنامه شدند. این یعنی اعتراض به تصمیمی که مدیران صدا و سیما گرفته‌اند و برای اجرایش از خود پافشاری نشان می‌دهند. همه می‌دانند هیچ برنامه تولیدی در صدا و سیما نیست که اشکال و نقص نداشته باشد. طبیعی است که ۹۰ هم باب میل همه کارش را ادامه ندهد اما این اشکالات با حذف این برنامه از بین نمی‌رود. چرا به جای رفع اشکال‌ها کل صورت مسئله باید پاک شود؟! مدیران سیما و شبکه ۳ هم می‌دانند که خیلی از مردم ، طرفداران سرخ و آبی و البته طرفداران تیم‌های شهرستانی نسبت به رویکردهای این برنامه اعتراضاتی داشته‌اند. این اعتراضات در میان برخی مسوولان هم دیده شده است. اما چرا مردم راحت‌تر از کنار این اشکالات می‌گذرند اما اشکالات غیرمردمی و انتقادهای مسوولان باید منجر به حذف یکی از برگ‌های برنده صدا و سیما بشود. این رسانه با این برنامه و برخی از برنامه‌های دیگر توانستند جان تازه بگیرد. چرا دوباره با یک تصمیم قصد دارد این جان تازه را از خود بگیرد؟

۹۰ و فردوسی‌پور مورد توجه مردم هستند و رسانه صدا و سیما هم رسانه ملی است و متعلق به همین مردم. چرا به خواسته مردم توجه نمی‌شود؟ چرا صدا و سیما این چنین خودزنی می‌کند؟ لطفا به نام ملی بودن این رسانه بزرگ ملت‌نوازی کنید و به خواسته آنها توجه لازم نمایید. پیوند عمیق مردم و رسانه ملی جز از راه توجه به خواسته‌های آنها شدنی نیست. حیف است که زحمات اخیر این رسانه برای اجابت خواسته‌ها و نیازهای مردم با چنین تصمیماتی هدر برود.

۳۰۱۰ ۵  
آی اسپورت
2019-04-10 15:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
Saeed
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۲۱
به شما چه شما اصلاحاتی های گنده دماغ وطن فروش که میگین کی سیمای میلی رو نگا نمیکنه گمشین همه تون
۵
میلانوفسکی
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۲۶
اینقد مردم مردم نکنین بابا.
نمیفهمم چرا هر ازگلی از راه میرسه و میخواد خواسته خودشوبرحق نشون بده حرف از مردم میزنه.
حالا انگار مصاحبه با میثاقیان و غرزدن های قندلی و گل افساید شاهین بوشهر نون شبه که ملت واسشون مهم باشه.
صداوسیما دم 4 تا اسکل و مفت خور و جیره خورای کیروشی پور رو گرفت پرت کرد بیرون. دمشم گرم
۶
سعید تاجی
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۳۲
"خیلی از جوانان ما دیدن این برنامه را به دیدن برنامه‌های ماهواره ترجیح دادند"
.
از نظر نویسنده، برنامه های ماهواره یه فیلم خیلی خیلی بی ادبیه و جوونا ساعت یازده شب دوشنبه ها با دیدن برنامه نود تصمیم گرفتند انتن و بشقاب ماهواره رو نابود کنن.
نویسنده احمق :))
۷
یاحسین(ع)
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸، ۱۹:۰۴
لطفا ازطرف خودتون حرف بزنید نه مردم..والله من احساس میکنم انگار اصلا هیچوقت نودی در کار نبود..دغدغه مردم گرونی دزدی سیل وهزاربدبختی دیگس نه نود
۶
دلارام
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸، ۲۲:۱۲
چه جوری میشه واسه آی‌اسپورت یادداشت نویسی کرد؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر