فهرست
حاضران در نیمه نهایی جام حذفی/ فینالیستها
حاضران در نیمه نهایی جام حذفی/ فینالیستها

حاضران در نیمه نهایی جام حذفی/ فینالیستها

آی اسپورت- تراکتورسازی، سپاهان، نفت و ذوب آهن؛ ترکیب نهایی 4 تیم باقیمانده جام حذفی مشخص شد. هر 4 تیم سابقه حضور در فینال این بازیها را دارند و نفت تنها تیمی است که هنوز قهرمان نشده. نکته جالب درباره تیمهای قهرمان این است که فتح جام آخرشان بیرون خانه رقم خورده است.

 نفت: سابقه یک بار حضور در فینال را دارد. آنها دو سال قبل با سرمربیگری علیرضا منصوریان به فینال رسیدند ولی در ورزشگاه تختی به ذوب آهن باختند و قهرمان نشدند. نفت در نیمه نهایی امسال، مهمان سپاهان است.

 سپاهان: نکته ویژه سپاهان این است که در جام حذفی یا به فینال نمی رسد و یا اگر رسید، قطعا قهرمان می شود. آنها 4 بار یک پای فینال بودند و 4 قهرمانی هم دارند. آخرین قهرمانی سپاهان، 4 سال قبل با پیروزی برابر پرسپولیس در ورزشگاه آزادی رقم خورد. سپاهان برای رسیدن به فینال این دوره باید در نیمه نهایی از نفت و دایی میزبانی کند.

 ذوب آهن: مدافع عنوان قهرمانی هستند و در دو قدمی ثبت هت تریک در فتح جام حذفی. ذوبی ها 5 بار به فینال جام حذفی رسیده اند و 4 قهرمانی دارند که در 4 فینال آخرشان رقم خورده است. ذوب آهن برای رسیدن به فینال باید در نیمه نهایی به مصاف تراکتورسازی برود.

 تراکتورسازی: تنها افتخار تراکتورسازی در تاریخ فوتبال ایران، قهرمانی جام حذفی بوده است. آنها 3 سال قبل با پیروزی یک بر صفر برابر مس در کرمان، اولین و تنها قهرمانی شان را در جام حذفی جشن گرفتند. تراکتورسازی البته سابقه یک شکست در فینال اولین دوره جام حذفی در سال 1355 برابر ملوان را دارد. تیم قلعه نویی برای دیدن فینال باید از سد ذوب آهن عبور کند.

۱۱ ۱  
آی اسپورت
2016-12-21 19:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
منتقد
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۱۰
برزو ق مثل قاضی :)))
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر