فهرست
سقوط برند منصوریان
سقوط برند منصوریان

سقوط برند منصوریان

آی اسپورت- شب عجیبی برای باشگاه ریشه دار استقلال بود. افشاگری وسیعی که تا به حال سابقه نداشت و طرف‌های درگیر نیز علاقه‌ای به خاتمه آن نداشتند. هر چه ابعاد این رسوایی بیشتر می‌شد، طرفین برای ادامه رقابت و رو کردن «اسرار مگو» خود را راغب‌تر نشان می‌دادند. هر کسی برای بقا و ماندن راهی را در پیش گرفته بود و برای نجات خود دست و پا می زد. عضو هیات مدیره که با تیمداری، باشگاهداری، فوتبال و دنیای رسانه هیچ آشنایی ندارد، «پته» همه را روی آب ریخت تا میخ خودش را محکم تر به زمین بکوبد. مدیر عامل منفعلی که با سکوت و دست و پا گم کردن یارای دفاع از سرمربی، بازیکن و حتی خودش را هم نداشت.

علیرضا منصوریان با در پیش گرفتن ادبیاتی «مشتی» مابانه «لوطی بازی» و قسم خدا و پیر و پیغمبر و جان فرزند – که حتی از فرزند خودش هم مایه گذاشت – و به سکوت وادار کردن بازیکنش پشت خط تلفن که یعنی من برای تیم تکلیف تعیین می‌کنم به مدیرعاملی که در سکوت فقط شنونده بود و سرش را پایین انداخته بود التماس می‌کرد از من دفاع کن. و وقتی که دید دفاعیه برایش صادر نشد این بار دوباره به التماس افتاد که مرا بیرون کنید! از این حربه بهتر در مربیگری وجود ندارد. مربی که برکنار شود همیشه طیف دلسوز و غمخواری را به طور پنهان با خود دارد. ولی اینکه چرا منصوریان وقتی دید اینقدر هوا «پس» است حرفی از استعفا نزد جای تعجب دارد.

منصوریان نه دیشب که چند هفته قبل حتی برای «ژست» هم که شده باید استعفا می‌داد. اما با ادامه یک بازی باخته نشان داد که هنوز پختگی لازم را ندارد. منصوریان در بد بازی هم باخته است. او که فکر می‌کرد استقلال خانه آمال و آرزوهایش می‌شود و می‌تواند همان محبوبیت دوران بازیگری را به دوران مربیگری‌اش هم منتقل کند و در نهایت استقلال سکوی پرتابی برای نشستنش کنار کی‌روش است، در سیاسی بازی و توطئه‌های پنهانی هیات مدیره و مدیرعامل و بازیکنانش «رکب» خورد. منصوریان مدعی شد که سالها برای استقلال نقش «برند» را بازی کرده، و در جواب مجری برنامه که گفت شما هم از برند استقلال استفاده کردی «زیر سبیلی» موضوع را رد کرد و خود را به نشنیدن زد و به قسم دادن‌هایش پرداخت.

منصوریان در دوران بازیگری‌اش در استقلال برای این تیم امتیازاتی کسب کرده، به دلیل محبوبیتش هوادارانی را به ورزشگاه کشانده، در سختی‌ها و خوشی‌های این باشگاه همراه مجموعه آبی‌ها بوده است، و امروز نزد دوستداران استقلال شان و منزلتی دارد. اما او قدر اندوخته اش را ندانست. منصوریان برای از دست ندادن نیمکت استقلال به هر قیمتی که شده به اعتبار خود ضربه زد و خواست که دست به دست هیات مدیره بچرخید تا آنها ضمن بازی با او، جایگاهش را در بین هواداران نیز متزلزل کنند. فرصت دادن دو بازی،دو بازی به کادر فنی به نظر می‌رسد تصمیمی است که هیات مدیره می‌گیرد تا هم وقت بخرد و لیگ را بدین شکل با منصوریان پیش ببرد و هم «ته مانده» اعتبار او را روی سکوها خرج کند و و هم نسخه‌ای است که منصوریان برای «ماندن به هر قیمتی» خودش برای خودش پیچیده است. برای این فوتبال نه باید گریه کرد و نه خون گریست و نه مرثیه خواند. سالهاست که فوتبال دل هوادارانش را خون کرده است. افشاگری نیمه شب استقلال ناگفته‌های بسیاری گفت و تلنگری زد به علاقمندان فوتبال که بالای این قبر که برای آن گریه می‌کنید مرده‌ای داخلش نیست!

۱۰۶ ۴  
آی اسپورت
2017-09-19 12:35:00
نظر دهید

۴ نظر
کچل حمومی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۴۹
ایا در ضرب و شتم رحمتی هم پای منصوریان وسط بوده؟
وحید پرسپولیسی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۲۵
"شیشعلی" یگانه برندی بود که آقای سرمربی موفق به ثبت در فوتبال ایران کرد و تا ابد این عبارت با مسما ماندگار خواهد ماند..
اقای تاج هستم تو فدراسیون
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۳۴
حالا خوبه با پارتی پدر زنش (نبی) ب تیم ملی امید مربی گری رسیده .پ ن لامصب چقدر تو پرو هستی ب والله ادم ب این پرویی ندیدم ینی خدایی نکرده این بی مو تو پرسپولیس بود .....
داود
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۳۷
منصوریان و ژن خوب....................داماد محمد نبی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر