فهرست
شاه‌ماهی‌هایی که در شرق آسیا صید شدند
شاه‌ماهی‌هایی که در شرق آسیا صید شدند

شاه‌ماهی‌هایی که در شرق آسیا صید شدند

آی اسپورت- در دو فصل اخیر سوپرلیگ چین اسامی بزرگی را برای فوتبالش جذب کرده است، مانند هالک، الکس تکسیرا، جکسون مارتینز، رامیرس، ژروینیو، گرازیانو پله و پائولینیو. همچنین دیگو کاستا از چلسی هم به تیم‌های چینی نسبت داده می‌شد و گفته شد آسیایی‌ها به وین رونی هم پیشنهادی داده‌اند که 9 صفر داشته است! اما بازیکنانی که با قراردادی لوکس و در ماه ژانویه راهی چین شدند چه بازیکنانی هستند؟

اسکار

هافبک برزیلی اسکار بعد از انتقال 60 میلیون پوندی‌اش به چین که از چلسی به شانگهای اس آی پی جی رفت، هفتمین بازیکن گران تاریخ فوتبال شد. این بازیکن 25 ساله دستمزد هفتگی 350 هزار پوند می‌گیرد و در تیم جدیدش با رامیرز همبازی است. او هم با 25 میلیون پوند از استمفوردبریج راهی چین شده است.

کارلوس توس

بازیکن اسبق وستهام، منچستریونایتد و منچسترسیتی سال گذشته به بازگشت به لیگ جزیره نسبت داده شد، اما در جولای 2015 همان طور که گفته بود به باشگاه دوران کودکی‌اش بازگشت. اما بعد از گذراندن تنها یک فصل کامل در باشگاه آرژانتینی در سن 32 سالگی او راهی سوپرلیگ چین شد و با دستمزد هفتگی 615 هزار پوند در شانگهای شنهوا بازی خواهد کرد.

الکساندر پاتو

الکساندر پاتو، بازیکن اسبق میلان، در ازای قراردادی 15.4 میلیون پوندی راهی تیانجین کوانجین شد و البته قبل از آن فصلی ناامید کننده در ویارئال داشت. این بازیکن 27 ساله سال گذشته قبل از رفتن به کورینتیانس برای 6 ماه به طور قرضی به چلسی رفت و بعد هم کورینتیانس او را در ازای 2.5 میلیون پوند به باشگاه اسپانیایی فروخت.

اکسل ویتسل

هافبک بلژیکی در تی جی کوانجین همبازی پاتو است و از زنیت سن پیترزبورگ به تیم چینی رفته است. او دستمزد هفتگی 300 هزار پوندی می گیرد. گفته می‌شود یوونتوس هم مشتاق جذب این بازیکن که 78 بازی ملی هم دارد بوده، اما پیشنهاد چینی‌ها را ترجیح داده است. او حالا با کاناوارو کار می‌کند.

تیارون چری

او از جولای 2015 که از اف سی گرونیگن به کوئینزپارک پیوست عملکردهای فوق العاده‌ای را به نمایش گذاشت. اما در حالی که قراردادش سال آینده به پایان می‌رسید، این بازیکن هلندی 28 ساله ترجیح داد پیشنهاد گوژو هنگ فنگ ژیچنگ را رد نکند.

اودیون ایگالو

او در سال 2015 بهترین گلزن انگلیس بود، اما در سال 2016 اوضاع کاملا تغییر کرد و در نتیجه واتفورد این مهاجم را به باشگاه چینی چونگچون یاتای و در روز آخر نقل و انتقالات فروخت. باشگاه انگلیسی برای انتقال او 20 میلیون پوند از چینی‌ها پول گرفت.

۴    
آی اسپورت
2017-02-20 18:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر