فهرست
12 بازی بدون برد؛ استقلالی‌ترین پرسپولیسی دنیا
12 بازی بدون برد؛ استقلالی‌ترین پرسپولیسی دنیا

12 بازی بدون برد؛ استقلالی‌ترین پرسپولیسی دنیا

آی‌اسپورت- استقلال منصوریان این فصل هم مثل فصل پیش، لیگ را خوب آغاز نکرد اما این بار شروع بد آن‌ها بیشتر از دو هفته طول نکشید. استقلال خیلی زود به لیگ برگشت و شاید این هفته، بتواند به کورس قهرمانی هم اضافه شود. به خصوص که این بار، آن‌ها با مربی بازی می‌کنند که با وجود سوابق پرسپولیسی، برای استقلالی‌ها خاطرات بهتری ساخته است.

علی دایی در دوران بازی، رقیب خوبی برای استقلال بود. بازیکنی که فقط یک بار با بانک تجارت دروازه این تیم را باز کرد و بعد در پرسپولیس، صبا و سایپا هیچوقت به استقلال گل نزد. او در سال‌های آخر بازی، سابقه خراب کردن پنالتی مقابل استقلال را هم داشت. بعد از شروع مربیگری هم دایی سال‌های اول، با سایپا و پرسپولیس توانست استقلال را ببرد اما پس از آن، به مربی محبوب آبی‌ها تبدیل شد.

فصل پیش، استقلال یک برد و یک مساوی مقابل دایی داشت. برد آن‌ها، اولین بازی نیم فصل دوم و شروع دوران خوب استقلال منصوریان بود. قبل از آن هم تقابل دایی با استقلال، با نتایج خوبی برای او تیم‌هایش همراه نبوده است. دایی لیگ پانزدهم با صبا یک باخت و یک مساوی مقابل استقلال بدست آورد، لیگ چهاردهم قبل از بازی با استقلال از پرسپولیس اخراج شد، لیگ سیزدهم روی نیمکت پرسپولیس رفت و برگشت مساوی کرد، لیگ دوازدهم با راه آهن رفت و برگشت شکست خورد، لیگ یازدهم هم با راه آهن هر دو بازی مساوی گرفت و لیگ دهم، روی نیمکت پرسپولیس دو دربی رفت و برگشت را باخت و اولین «دابل شدن» در دربی‌های لیگ برتری را رقم زد.

۶ مساوی و ۶ باخت، نتایج ضعیف دایی در ۱۲ بازی آخر با استقلال است. نتایجی که از او، چهره‌ای محبوب برای استقلالی‌ها می‌سازد. دایی فردا، تیم آماده‌تری نسبت به نفت و صبای سال‌های گذشته در اختیار دارد اما سابقه نشان داده نتایج ضعیف او مقابل استقلال زیاد به کیفیت تیم‌هایش مربوط نمی‌شود. شاید فردا هم دایی با برگرداندن استقلال به کورس قهرمانی، یک بار دیگر سکوی پرتاب رقیب قدیمی شود.

90tv

۷ ۲  
آی اسپورت
2017-08-16 16:43:00
نظر دهید

۲ نظر
e
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۰۸
...تو خودتون و مغزتونو سایتتون. برا اینکه بگین استقلال میبره بازی جام حذفی پارسالو یادتون رفت؟
.... به شرف نداشته همتون،...
۳
پارسال با نفت آتیش زد
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۴۶
جوری که فرهنگ اصیل تاژ را نشان دادند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر