فهرست
کلاس اولی‌ها؛ نسل جدید ستاره‌ها در جزیره
کلاس اولی‌ها؛ نسل جدید ستاره‌ها در جزیره

کلاس اولی‌ها؛ نسل جدید ستاره‌ها در جزیره

آی اسپورت - هر سال لیگ برتر انگلیس شاهد ظهور ستاره‌هایی جدید و پدیده‌هایی درخشان است، بازیکنانی که فوتبال خود را در بهترین لیگ جهان شروع می‌کنند و رویای تبدیل شدن به بزرگ‌ترین ستاره مستطیل سبز را در سر می‌پرورانند. به بعضی از این پدیده‌های مستعد که متولد سپتامبر ۲۰۰۲ تا آگوست ۲۰۰۳ هستند نگاهی خواهیم داشت، ستاره‌هایی که فعلاً به آنها لقب «کلاس اولی» داده‌ایم.

 

نام: میگل عزیز

باشگاه: آرسنال

پست: هافبک

تولد: ۲۰ سپتامبر ۲۰۰۲

مارس گذشته کمپانی آدیداس در تبلیغ کفش جدیدش به نام «Predator» از «میگل عزیز» کنار ستارگان بزرگی همچون «زین‌الدین زیدان»، «دیوید بکهام» و «پل پوگبا» استفاده کرد اما واقعیت امر این‌ست که عزیز بیشتر از تبلیغات، در زمین فوتبال توجهات را به سمت خود جلب کرده است. او یک هافبک مرکزی‌ست که البته به نظر می‌تواند جلوتر هم بازی کند. تکنیک بالا، مهارت خوب در ارسال پاس در کنار قدرت شوتزنی و باز کردن خط دفاعی حریف از او یک هافبک خوب ساخته. میگل اکنون به تیم زیر ۲۳ ساله‌های آرسنال رسیده و قصد دارد در همین فصل پیراهن توپچی‌های لندن را در لیگ برتر بر تن کند.

 

نام: والنتینو لیورامنتو

باشگاه: چلسی

پست: مدافع

تولد: ۱۲ نوامبر ۲۰۰۲

پیشرفت «والنتینو لیورامنتو» در چلسی در فصل گذشته به خوبی توسط کارشناسان ارزیابی شد؛ جایی که با حضور در تیم زیر ۱۸ ساله‌ها و سپس تیم زیر ۱۹ ساله‌های باشگاه در لیگ یوفا جوانان به میدان رفت و با پختگی چشم‌گیری که در زمین نشان داد نام خود را بیش از پیش سر زبان‌ها انداخت. لیورامنتو متولد انگلیس است اما خانواده‌ای ایتالیایی دارد و در سمت راست زمین بهترین عملکرد را از خود به نمایش می‌گذارد. او در سیستم سه دفاعه می‌تواند در پست مدافع راست به ایفای نقش بپردازد، درست همان مسئولیتی که در دفاع چهار نفره نیز به خوبی از عهده‌اش برمی‌آید اما پست مورد علاقه والنتینو وینگ‌بک راست است. سبک بازی او با بازیکنانی مانند «ریس جیمز» و «دیون استرلینگ» - دو مدافع راست محصول آکادمی چلسی که هنوز نتوانسته‌اند در تیم نخست موثر باشند - تفاوت محسوسی دارد. والنتینو قدرتمند و مستحکم است و توانسته در سرتاسر انگلیس در رده‌های پایه نام خود را مطرح کند. تقدیر او رسیدن به پیراهن چلسی است و باید دید چه زمانی به هدف بزرگ خود خواهد رسید.

 

نام: لوئیس دابین

باشگاه: اورتون

پست: مهاجم

تولد: ۳ ژانویه ۲۰۰۳

مهاجم متولد شهر استوک، سال گذشته توانست خود را به ترکیب اصلی تیم زیر ۱۸ ساله‌های اورتون برساند و فصل جدید نیز تا اینجا برای این تیم موثر واقع شده است. او از سرعت و هوش قابل توجهی بهره می‌برد و شم گلزنی بالایی دارد. «لوئیس دابین» در دیدار اورتون برابر وستبرومویچ توانست یک دبل به نام خود به ثبت برساند تا نوید ظهور مهاجمی باهوش و گلزن از آکادمی تافی‌ها را به تمام جهان مخابره کند. دابین در ۱۱ سالگی به اورتون پیوست و موفق شد خود را به تیم‌های پایه انگلیس برساند.

 

نام: اولی اِوینگ

باشگاه: لسترسیتی

پست: هافبک

تولد: ۳ ژانویه ۲۰۰۳

باشگاه فولام فصل گذشته در تصمیمی عجیب و غافلگیرکننده «اولی اوینگ» را بازیکنی آزاد اعلام کرد و باشگاه لستر از این فرصت استفاده و او را به کینگ‌پاور آورد. این هافبک نوجوان که پیش از پیوستن به فولام، بیشتر در پارک‌ها و خیابان‌ها فوتبال بازی می‌کرد، در رده‌های زیر ۱۵ سال و زیر ۱۶ سال تیم ملی ولز بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته است. او برای لسترسیتی در پست شماره ۴، ۸ و ۱۰ ایفای نقش کرده اما روباه‌ها بهترین پست برای او را بازی در نقش هافبک هجومی می‌بینند. اوینگ تکنیک خوبی دارد و از قدرت بازی با هر دو پا بهره می‌برد. هافبک ولزی فصل گذشته در تیم جوانان لسترسیتی به میدان رفت و در این فصل امیدوار است همانند «جیمز مدیسون» - که در لسترسیتی به اوج رسیده - بتواند برای خود نامی دست و پا کند.

 

نام: لِیتون استوارت

باشگاه: لیورپول

پست: مهاجم

تولد: ۳ سپتامبر ۲۰۰۲

آکادمی لیورپول همواره پویا بوده و بازیکنان خوبی برای این تیم پرورش داده که یکی از آخرین استعدادهای درخشان این آکادمی بدون شک «ترنت الکساندر آرنولد» است. «لیتون استوارت» حالا به چشم استعداد جدید این آکادمی بزرگ دیده می‌شود و کارشناسان آینده‌ای درخشان‌تر از آرنولد برای او متصور هستند. او توانسته در این فصل در تیم زیر ۱۸ ساله‌های لیورپول نقشی کلیدی ایفا کند. لیتون یک گلزن بالفطره است و هوش بالایی در زمان‌بندی و حضورش در موقعیت‌ها دارد. استوارت تقریبا سه سال پیش توسط «استیون جرارد» - سرمربی وقت تیم زیر ۱۸ ساله‌های لیورپول - به میدان رفت اما در فصل جاری به بازیکن ثابت ترکیب زیر ۱۸ ساله‌ها سرخ‌پوشان مرسی‌ساید تبدیل شده. او در اولین ۹۰ دقیقه کامل خود در این تیم توانست برابر بلکبرن یک دبل زیبا از خود به جا بگذارد و در ادامه درخشش خود دو گل پیروزی‌بخش در دقیقه ۸۸ برابر استوک و منچستریونایتد به ثمر رساند.

 

نام: اسکار باب

باشگاه: منچسترسیتی

پست: هافبک هجومی

تولد: ۱۲ جولای ۲۰۰۳

«اسکار باب» هافبکی هجومی از شهر اوسلو است. او در ده سالگی همراه مادرش عازم پرتغال شد و به پورتو پیوست اما فیفا باشگاه پرتغالی را به دلیل امضا قرارداد با بازیکن زیر ۱۸ سال به صورت غیرقانونی محکوم کرد. دفاعیات پورتو کافی نبود و اسکار مجبور شد به کشورش بازگردد. به این ترتیب او پیراهن تیم والرنیا را بر تن کرد و سپس در تابستان ۲۰۱۹ پا به فوتبال انگلیس گذاشت؛ به باشگاه منچسترسیتی. او در لیگ برتر زیر ۱۸ ساله‌های منچسترسیتی در این فصل در ۴بازی ۳ گل به ثمر رسانده و منتظر فرصت حضور در تیم نخست است.

 

نام: دیلـِن هوگه‌وِرف

باشگاه: منچستریونایتد

پست: مهاجم

تولد: ۳۷ فوریه ۲۰۰۳

«دیلن هوگه‌ورف» یک مهاجم نوک هلندی با قابلیت بازی در کناره‌ها است که در تابستان از آژاکس به جمع شیاطین سرخ پیوسته. او در تیم زیر ۱۷ ساله‌های آژاکس توانست در ۲۱ بازی ۱۰ گل به ثمر برساند. مهاجم بلند قامت هلندی در اولین دیدار خود برای تیم زیر ۱۸ ساله‌های یونایتد در لیگ برتر انگلیس نیز بایش به گلزنی باز شد و همانند نمایش‌هایش در تیم‌های پایه هلند، توجهات را به خود جلب کرد. با توجه به ضعف شیاطین سرخ در خط حمله و امر گلزنی، هوگه‌ورف امید دارد بتواند نظر «اوله‌گونار سولشائر» را هر چه سریع‌تر جلب کند و برای تیم نخست منچستریونایتد به میدان برود.

 

نام: راملو میشل

باشگاه: ساوتهمپتون

پست: مهاجم

تولد: ۲ دسامبر سال ۲۰۰۲

باشگاه ساوتهمپتون این سال‌ها بازیکنان بزرگ زیادی را به لیگ برتر انگلیس معرفی کرده و نشان داده که آکادمی‌شان در دست حریفه‌ای‌ترین‌ها قرار دارد. حالا مهاجم جدید آنها که فصل گذشته از فولام با رد پیشنهادات منچستریونایتد و لیورپول به «سنت مری پارک» پیوست، موج جدیدی از امیدواری را در دل هواداران این تیم ایجاد کرده است. «راملو میشل» سرعت بالایی دارد، تکنیکش خوب است و با انرژی و اشتیاق در هر دیدار مربیان تیم زیر ۱۶ ساله‌های ساوتهمپتون را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

نام: درمی لوسالا

باشگاه: تاتنهام

پست: مدافع

تولد: ۱۶ ژانویه ۲۰۰۳

تاتنهام موفقیت چند سال گذشته خود را مدیون جوانانی‌ست که کنار هم ترکیبی جاه‌طلب را تشکیل داده بودند اما اکثر آنها محصول آکادمی اسپرز نبودند. این در حالی‌ست که هواداران تاتنهام دوست دارند در ورزشگاه خانگی‌شان نام بازیکنان آکادمی خود را فریاد بزنند و «درمی لوسالا» یکی از آنهاست؛ بازیکنی که با هواداران این تیم ارتباط فوق‌العاده‌ای دارد. مدافع راست دونده و تکنیکی تاتنهام، از مدت‌ها پیش توجه هواداران را به خود جلب کرده. لوسالا توانسته به تیم پایه‌های انگلیس نیز راه پیدا کند و حالا امیدوار است بتواند خود را به ترکیب اصلی تاتنهام برساند.

 

این چند بازیکن قطعاً تمام ستارگان لیگ‌های پایه انگلیس نیستند و در این لیگ بازیکنان با استعداد بی‌شماری حضور دارند که می‌توانند روزی به ستارگان جهان فوتبال تبدیل شوند. علاقمندان لیگ برتر انگلیس به انتظار رسیدن این ستاره‌ها و دیگر ستاره‌های نوجوان به تیم‌های نخست نشسته‌اند تا شاهد تزریق موج جدیدی از هیجان به سطح اول فوتبال انگلیس باشند.

 

سازندگی 

 

۱    
آی اسپورت
2019-11-01 10:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر